10 fantastických způsobů, jak recyklovat pneumatiky do vaší zahrady

Je to nešťastné, ale často staré opotřebované pneumatiky po výměně končí na skládce. Některé obchody s automobily budou pneumatiky recyklovat, ale stále jich příliš mnoho zabírá místo na skládkách.

Můžete snadno požádat o ponechání starých pneumatik, ale pravděpodobně byste se divili, co byste proboha mohli dělat s hromadou opotřebovaných pneumatik. Kromě toho, že je sami odnesete do recyklačního centra, můžete je také použít jako základ pro svépomocné zahradní dekorace a nábytek.

Udělali jsme si čas a prohledali jsme v širokém světě internetu několik úžasných projektů a nápadů, které byste mohli znovu vytvořit se starou sadou pneumatik. Některé z těchto projektů jsou trochu časově náročnější a obtížnější než jiné, ale výsledkem každého nápadu je fantastický předmět, který bude na vašem dvoře vypadat úžasně.

Neuvěříte, jak fantasticky vypadají pneumatiky na zahradě.

Doufáme, že v této galerii najdete inspiraci!

1. Pevný stůl na pneumatiky a stoličky
Pneumatiky tvoří perfektní, robustní základnu pro bezruké stoličky bez opěradla a mírně užší stůl mezi nimi. Tato malá sada bude vypadat perfektně zastrčená do zákoutí vaší terasy. Chcete-li získat styl shabby chic, zvolte pytlovinu s vintage logem nebo barevným designem. Pod ní bude pevná, ale měkká podložka. Neuvěříte, že sedíte na naskládaných pneumatikách!

2. Víceúrovňová kontejnerová zahrada
Zvolte výrazné barvy a natřete staré pneumatiky, než je naskládáte do atraktivního tvaru nebo vzoru. Do exponovaných středů pneumatik pak můžete zasadit různé květiny, čímž vytvoříte odstupňovaný barevný exponát, který bude vypadat fantasticky z jakékoli strany nebo úhlu. Pokud vytvoříte vyšší kus, můžete jej použít k vizuálnímu oddělení dvou míst k sezení ve vaší zahradě.

3. Závěsné plotové květináče
Pro tento projekt není nutné natírat pneumatiky, pokud se barva tmavého uhlí nehodí k vašemu plotu tak, jako je tomu u tohoto světle šedého. Po zavěšení na plot je spodní část pneumatiky perfektním místem pro přidání vinné révy a květin pro vytvoření kaskádového efektu.

4. Šálek čaje z pneumatik
S několika extra materiály můžete navrhnout naskládanou ozdobu na pneumatiku, která vypadá jako rozkošný obří šálek na čaj! Nezapomeňte přidat podšálek a rukojeť, aby to nevypadalo spíš jako houba. Použijte výrazné barvy k namalování nápadného vzoru, který z něj udělá středobod vaší zahrady!

5. Zlatá květinová fontána
Pravděpodobně by vás nikdy nenapadlo vyrobit stupňovitou fontánu z pneumatik, ale přesto je to tady! Vyřízněte a prodlužte jeden ráfek každé pneumatiky do útvarů připomínajících okvětní lístky, namalujte kousky a naskládejte je, abyste získali základní představu o tom, jak bude vaše fontána vypadat, až bude hotová. Nic se nevyrovná uklidňujícím zvukům vodního prvku, díky kterému se váš dvorek bude cítit jako v ráji.

6. Vybavení hřiště
Děti mají správnou velikost, aby se vešly do těchto pestrobarevných houpacích sítí vyrobených ze starých pneumatik. Natřete pneumatiky, abyste jim dodali slavnostnější vzhled, a poté použijte pevné lano nebo pásky k připevnění houpací sítě ke spodní straně herní konstrukce nebo mezi dva pevné stromy. Vaše děti je budou milovat!

7. Schody
Vyrovnejte staré pneumatiky na kopec, kde byste chtěli mít schůdky, a poté je naplňte zeminou a kůrou, abyste vytvořili pevnou cestu, kterou se nebudete muset bát smýt během silné bouřky. Ujistěte se, že jste každou pneumatiku částečně zakopali, aby se nepohnuly. Je to snadný způsob, jak vytvořit bezpečné kroky z velkého kopce na vašem pozemku.

8. Dvůr Art
Jistě, není příliš nóbl udržovat staré pneumatiky na vašem dvoře normálně, ale pokud máte talent a vizi proměnit staré pneumatiky v krásnou sochu, jako je tato, jsme si jisti, že vám vaši sousedé dají průchod. Výrazné barvy a textury jsou ještě úžasnější s vědomím, že tato socha byla vytvořena z jediné pneumatiky.

9. Krmítko pro ptáky z pneumatik
Pokud máte správně velký strom s dostatečně pevnou větví. Chcete-li být s krmítkem kreativnější, vystřihněte jej do tvaru a natřete jej, jako je výše uvedené. Vaše houpačka bude připomínat slunce!

10. Opěrné zdi
Tyto opěrné zdi jsou konstruovány podobně jako schody: každou pneumatiku částečně zahrabte do kopce a naplňte ji půdou a kůrou. Pokračujte ve stohování, dokud vaše stěna nebude tak vysoká, jak potřebujete. Nechte trávu růst ve středech každé pneumatiky nebo zasaďte květiny a další rostliny, abyste získali více upravený vzhled.