10 jednoduchých nápadů na koupání v květináčích pro ptáky

Ptačí budky, ptačí koupele a ptačí krmítka používáme na našich zahradách odjakživa. Jsou klasickým doplňkem každého zahradního prostoru a výhoda mít opeřené přátele na dvorku vždy potěší!

Koupele pro ptáky jsou obzvláště skvělé, protože se snadno udržují a nemusíte se nutně starat o pravidelné přidávání čerstvé vody, zvláště pokud ve vaší oblasti často prší. Ještě více vzrušující je, že je tak snadné je vytvořit sami!

S téměř jakýmkoliv množstvím terakotových květináčů nebo jiných druhů květináčů si můžete vyrobit vlastní ptačí koupel, která jistě sklidí komplimenty od sousedů a přátel, a také uděláte ptákům ve vašem okolí radost, že jsou konečně čistí!

Podívejte se na těchto 10 příkladů a najděte inspiraci pro svou vlastní ptačí koupel!

1. Ptačí koupel s jarní tématikou

Tuto konkrétní formaci květináčů pro vytvoření stylové ptačí koupele uvidíte poměrně často. Velká základna tvořená květináči a velká miska navrchu má prostě dokonalý vzhled. S dobrým pojivem a trochou barvy je vytvoření vlastní koupele pro ptáky, jako je tato, jednoduché jako vždy!

2. Ptačí koupel z hliněného květináče

Tato vana pro ptáky stojí o něco vyšší než obvyklý design se dvěma hrnci. Se čtyřmi hrnci naskládanými na sebe, aby vytvořily základnu, je tato vana o něco vyšší a má menší základnu než jiné návrhy, které jsme viděli. Konstrukce takového designu je stejně jednoduchá jako u ostatních, ale přesto má jiný styl a bude vypadat skvěle v každé zahradě. Další nápady, jak proměnit tuto koupel pro ptáky na venkovní stolek nebo noční stolek, naleznete na tomto odkazu pro návrh návrhářů.

3. Velká růžová ptačí koupel

Tato vana pro ptáky klasického designu má čistý bílý základ s elegantními růžemi namalovanými kolem základny. Můžete vidět, že na dně vany jsou také malované růžové květy. Nejtěžší věc na vytvoření ptačí lázně, jako je tato, by byla malba, ale skutečná konstrukce je hračka. Postupujte podle pokynů zde a prohlédněte si také některé další skvělé příklady koupelí pro ptáky v květináčích.

4. Ptačí koupel z červené hlíny

Tento design je stejně jednoduchý jako ostatní a může být dokonce o něco robustnější díky konstrukci základny. Květináče jednoduše naskládejte dnem vzhůru, počínaje největším květináčem na dně a konče tím nejmenším nahoře. Tyto hrnce se dají slepit a pak už jen stačí přilepit pánev na vaně a váš výtvor bude připraven k použití! Podrobnější pokyny najdete na blogu návrháře zde.

5. Eklektická ptačí koupel z hliněného květináče

Tento design ptačí lázně nazýváme „eklektický“, protože zahrnuje tři různá témata do jednoho! Milujeme kreativitu a cítíme, že toto je druh originality, který by měl jít do každého zahradního řemesla! Vlastní stavba této ptačí lázně se řídí stejným procesem jako mnoho jiných, které jsme viděli, ale malby jsou to, co ji odlišuje. Pro další podrobnosti o tom, co potřebujete k vytvoření této koupele, klikněte na tento odkaz.

6. Tučně barevný květináč pro ptačí koupel

Počínaje největším hrncem na dně, menší hrnce jsou naskládány dnem vzhůru s velkým talířkem navrch pro koupel. Tato koupel pro ptáky má lesklý povrch s výraznými barvami namalovanými na každém samostatném květináči. Barvy jsou nejtmavší na dně a jsou světlejší, jak se hrnce zmenšují. Živá zelená je příjemným doplňkem talíře. Chcete-li vidět, jak designér vyrobil tuto vanu, klikněte na tento odkaz.

7. Ptačí koupel Bling

Tento design používá podšálek jak pro horní misku, tak pro spodní část základny, díky čemuž je celá koupel pro ptáky poněkud symetrická. Tito designéři se rozhodli dodat koupeli šmrnc tím, že na vnější povrch květináčů nalepili kameny různých velikostí. Chcete-li vidět, jak vytvořili tuto zábavnou ptačí koupel, navštivte jejich blog zde.

8. Ptačí koupel v urně a květináči

Tato koupel pro ptáky je ze všech našich příkladů nejunikátnější, protože ke stavbě používá různé velikosti uren, nikoli jen obyčejné terakotové květináče. Urny, jako je tato, najdete v každém řemeslném nebo zahradnickém obchodě a náhodou vypadají skvěle, ať už si z nich chcete vytvořit koupel pro ptáky, nebo si jen zasadit vlastní květiny. Chcete-li vidět podrobné pokyny a obrázky, jak postavit takovou ptačí koupel, navštivte blog designéra zde.

9. Jednoduchá ptačí koupel Terra Cotta

Tím, že začal s velkou základnou, dokázal designér vytvořit tuto skvěle vypadající ptačí koupel z pouhých čtyř květináčů. Tento konkrétní design je velmi jednoduchý jak v konstrukci, tak v malbě. Někdy je to přesně to, co pro svou zahradu potřebujete. Malování složitého designu se může zdát jako nejlepší volba, ale někdy je to jednoduchá výzdoba ve vaší zahradě, díky které prostor skutečně vypadá celistvě.

10. Mozaiková ptačí koupel

Tato vana pro ptáky má jednoduchou tradiční konstrukci, kterou jsme viděli, a zahrnuje nádherný styl mozaikového designu. S touto koupelí by bylo nejlepší začít zdobením květináčů. Jakmile připravíte každý hrnec a talířek s kousky dlaždic, můžete je slepit a vytvořit tak úžasnou ptačí koupel. Zde najdete další skvělé nápady na koupele ptáků v květináčích.

Přidejte solární fontánové čerpadlo do jakékoli ptačí koupele!
Snadno použitelné ekologické solární fontánové čerpadlo! S touto snadno použitelnou pumpou můžete proměnit jakoukoli koupaliště pro ptáky v krásnou fontánu! Někteří ptáci MILUJÍ pohybující se vodu! Chcete-li se dozvědět více o tom, jak snadno se tato čerpadla používají, podívejte se na tento příspěvek zde.

 

Zdroj: gardenloversclub.com