10 krásných podzimních květin pro květináče

Zahradnictví na podzim může být hodně zábavné, ale v závislosti na tom, kde žijete, možná budete chtít přenést rostliny dovnitř, než teplota příliš klesne. Z tohoto důvodu se mnoho zahradníků rozhodne zasadit své rostliny, které kvetou na podzim, do nádob, které lze snadno přesunout z venkovního prostoru do vnitřního.

Když jsem letos hledal rostliny, které bych dal do kontejnerů pro svou zahradu, bylo několik možností, které jsem se rozhodl použít.

Pojďme se podívat na 10 úžasných podzimních rostlin do nádob, které jsem si zamiloval! ????

1. Chryzantémy
Běžně známý jako maminky, je to plán, který je součástí většiny podzimních zahrad. Vytváří květy různých barev a bude vyžadovat dobře odvodněnou půdu a plné slunce, aby se opravdu dařilo. Maminky rostou téměř v každém klimatu, ale běžně je lze vidět v zónách odolnosti 3 až 11 v nádobách. Tato rostlina vyžaduje trochu více péče, pokud jde o vodu, ale je to kvůli mělkým kořenům.

2. Ropucha Lily
Ropucha lilie je krásná podzimní rostlina, která má jasně zbarvený květ, který lze vidět od konce podzimu až do prvního mrazu v roce. Květiny, které produkuje, připomínají orchideje a lze je vidět v zónách čtyři až devět. Tyto rostliny jsou nenáročné na péči; upřednostňují však růst v dobře odvodněné půdě, která je poněkud vlhká a v částečném stínu.

3. Rozchodník
Jedná se o pozdně kvetoucí podzimní trvalku, kterou lze vidět kvést i po prvním mrazu v roce. Listy mají různé barvy, takže jsou ideální pro podzimní kontejnerovou zahradu a květy jsou vždy růžové. Tato rostlina může dorůst do výšky dvou stop a více a nejlépe se jí daří v dobře odvodněné půdě a na plném slunci. Tuto rostlinu lze vidět rostoucí v zónách odolnosti 4 až 10.

4. Helenium
Helenium je rostlina, která vypadá hodně jako sedmikráska, ale květ, který produkuje, má mnohem živější barvu. Ve skutečnosti má červený a oranžový okvětní lístek, který má téměř barvu západu slunce, když se na konci léta začnou objevovat květy. Tyto květy se budou i nadále projevovat až do podzimu roku, kdy se teplota v zónách tři až osm ochladí. Aby se opravdu dařilo, je to rostlina, která potřebuje plné sluneční světlo a dobře odvodněnou půdu.

5. Zlatobýl
Zlatobýl je rostlina, která kvete v pozdní části léta až na podzim roku. Je to barevná rostlina, která dobře roste v nádobách; ve skutečnosti budou listy rostliny vypadat skvěle osázené kapradinami a jinými okrasnými trávami. Jedná se o rostlinu, kterou lze vidět rostoucí v zónách odolnosti čtyři až devět. Těmto rostlinám se bude nejlépe dařit v oblasti, kde dopadá ranní slunce.

6. Milion zvonů
Jako relativně malá rostlina je to skvělá rostlina, kterou lze zasadit do nádob, protože listy se z nich mohou snadno vysypat, když rostlina roste. Jedná se o rostlinu, která upřednostňuje růst v teplejších teplotách, takže ji uvidíte v zónách 9 až 11. Daří se jí dobře na plném slunci až po částečném stínu, ale bude potřebovat dobře odvodněnou půdu, aby prospívala.

7. Hvězdnice
Jedná se o rostlinu, která je známá jako základní, pokud jde o rostliny kvetoucí na podzim. Je to rostlina, kterou lze vidět v zónách odolnosti USDA 5 až 10 a může růst v nádobách ve stále širší části země. Astry jsou relativně jednoduché na péči; preferují plné slunce, ale mohou růst i v určitém stínu. Preferují také dobře propustnou půdu, která je mírně vlhká.

8. Třapatka
Díky zbarvení této rostliny při západu slunce je ideální pro podzimní zahradu. Tyto rostliny mohou být poměrně vysoké, takže fungují dobře jako rostliny, které rostou směrem k zadní části většiny zahrad. Třapatka nejlépe roste na plném slunci a v dobře odvodněné půdě, ale při růstu snese i trochu stínu a vlhka. Tato rostlina dobře roste v zónách tři až osm a při správné péči může dorůst až do výšky 3 stop.

9. Oxalis
Jedná se o ideální rostlinu pro pěstování v nádobě, protože je odolná pouze v zónách sedm až 11. Pokud žijete v zóně, kde je chladněji, nejlepší způsob, jak tuto rostlinu udržet naživu, je zasadit ji do nádoby, která vám umožní přesunout jej do interiéru při změně počasí. Známá jako trojlístek, bude dobře růst v polostínu a dobře odvodněné půdě.

10. Korálové zvonky
Korálové zvonky jsou úchvatné rostliny, které kontejnerové zahradě nabízejí spoustu barev. Tyto rostliny snesou částečný stín i plné slunce, ale pouze v chladnějším klimatu, aby se mělké kořeny příliš nezahřívaly. Je to rostlina, která také preferuje lehkou půdu, která je dobře odvodněná; v hustých půdách se mu nedaří. Je vidět, jak roste v zónách čtyři až 11.