10 nápadů na květináč na přední verandu, který barevně zakryje váš vchod

Zahradnictví v nádobách vám dává svobodu experimentovat s kombinacemi rostlin a bavit se. Nádoby můžete vyměnit nebo přeuspořádat a zasadit do nich během několika minut. Stačí najít několik květináčů, které vyhovují vašemu stylu, mít na paměti potřeby rostlin a začít sázet. Použijte tyto nápady na květináč na přední verandě, které vám pomohou vytvořit vřelé přivítání pro návštěvníky vašeho domova.

01 z 10
Zobrazení kontrastních barev

Oblečte tmavě zbarvený domov jasnými květinami. I na dálku upoutají pozornost návštěvníků svou intenzitou teplé, výrazné odstíny červené, oranžové a žluté. Polštáře a polštáře přidané k verandovému nábytku a doplňkům nabízejí snadný a vyměnitelný způsob, jak přidat obrubník.

02 z 10
Vytvořte dvoubarevný vzhled

Omezená paleta barev pomáhá udržet váš vzhled čistý a koordinovaný. Červené muškáty odrážejí červené cihly tohoto domu a vytvářejí barevnou stuhu podél schodů verandy. Bílé květináče spojují dohromady bílé sloupy, zábradlí a ozdoby domu červenými květy. Zde jsou hosté vyzýváni, aby se zdrželi robustním rockerem, který odpovídá dvoubarevnému vzhledu vstupu.

03 z 10
Buďte moderní se sukulenty

Pro odvážný, moderní vzhled vašich květináčů na přední verandě zvažte výsadbu několika sukulentů. Tyto rostliny milující sucho, které milují slunce, nabízejí zajímavé textury, barvy a nenáročnou údržbu pro skutečně vítěznou kombinaci. Aeonium a echeveria zde kontrastují s pruhovanými texturami Cordyline australis. Elegantní, moderní nádoby doplňují expozici.

04 z 10
Udržujte to jednoduché

Symetrie je nejen příjemná na pohled, ale také se nejsnáze zařizuje. Zde se sladěné květináče z umělého betonu zrcadlí podél vstupních schodů a dodávají verandě moderní aktualizaci s neutrálním povrchem, který ladí se zeleným listím rostlin. Jemné rostliny kontrastují s rostlinami s hrubou texturou pro jednoduchý design, který přidává na zajímavosti malé přední verandě tohoto domu.

05 z 10
Mix-and-match přední verandový květináč

Kombinujte letničky, trvalky, trávy a dokonce i malé keře pro dynamickou expozici ve vašich květináčích na verandě. Mějte na paměti několik tipů pro výsadbu v nádobách, například se ujistěte, že všechny rostliny ve vašem uspořádání potřebují stejné požadavky na světlo a vodu. Nezapomeňte také zahrnout thriller (něco vysokého a poutavého), výplň (středně velká rostlina k vyplnění nádob) a spiller (rostlina, která bude viset přes bok).

06 z 10
Rozjasněte odstín kapradím

Vytvořte jednoduchý, tropický vzhled s kapradinami na zastíněné verandě. Přidání pestrého a limetkově zeleného listí do stinné oblasti pomůže prosvětlit prostor. Chcete-li, aby se vaše veranda stala skutečnou venkovní místností, zvažte zahrnutí pohodlí domova. Stylová závěsná světla, venkovní stolky a podsedáky dodávají pohodlí a barvu.

07 z 10
Spolehněte se na Symmetry

Pokud máte symetrický vchod, zvolte symetrické uspořádání květináče na verandě. Chcete-li vzhled ještě více přitáhnout, vyberte rostliny s barvami květin, které ladí s vašimi předními dveřmi, rohožkou a dalšími akcenty. Zde modré hortenzie odrážejí odstín dveří a růžové jiřiny nabízejí trochu jasného kontrastu, který přitahuje pozornost.

08 z 10
Vyneste pokojové rostliny ven

Mnoho větších pokojových rostlin, jako je bostonská kapradina, pavouk a rajka, může pomoci vynést vnitřek ven na stinnou verandu. Různé tvary a velikosti rostlin vylepšují tuto verandu a přispívají k neformálnímu a pohodlnému pocitu z prostoru. Použijte rostliny jako umění k rozjasnění nebo zvýšení rohu, vyplnění prázdné stěny nebo změkčení tvrdého okraje. Pamatujte, že rostliny v květináčích vyžadují časté zavlažování, takže je kontrolujte denně, nebo dokonce dvakrát denně ve velmi horkém počasí.

09 z 10
Hrajte si s barvami kontejneru

Pestrobarevné nádoby mohou vylepšit rostliny v nich a přidat prvek zábavy na vaši přední verandu. Chcete-li se vyhnout rušnému vzhledu, přidejte pouze jeden druh rostliny do květináče a omezte celkovou barevnou paletu na maximálně tři hlavní barvy. Květiny, květiny a akcenty v modré, růžové a žluté vedou oko bez námahy až ke vchodu.

10 z 10
Sezónní oslava

Jasně, maminky jsou základem pro přidání nádechu podzimní barvy. Ale jeden obzvláště ohromující nápad podzimního květináče na verandě je vytvořit vrstvený vzhled s těmito sezónními superhvězdami. Maminky v růžové a bílé barvě v nádobách různých velikostí a tvarů vytvářejí poutavou expozici spolu s tykvemi, dýněmi a vysokými tenkými trávami.