10 nápadů na lemování zahrady dřevem pro zemitou zahradu

Při výstavbě zahrady se vše točí kolem fyzického vzhledu. Koneckonců, kdybychom se nestarali o to, jak prostor vypadá, stejně bychom květiny nesázeli! Způsob, jakým naše zahrady upravujeme, může mít obrovský význam.

Obruba může hrát obrovskou roli v celkovém vzhledu vaší zahrady. Bez ohledu na to, kolik nádherných květin jste zasadili, pokud se mulč nebo hlína vysype na trávu nebo chodník, může to vážně ovlivnit estetiku.

Je tedy zřejmé, že pokud chcete pro svou zahradu takovou úroveň krásy, je potřeba nějaký druh lemování. Otázkou je, jakou cestou se k tomu vydáte? Možností materiálů je nepřeberné množství, ale pokud chcete na své zahradě zachovat přirozený, zemitý vzhled, proč nepoužít přírodní materiál?

Zde je několik skvělých nápadů na dřevěné obruby, aby vaše zahrada vypadala organizovaně a krásně.

1. Rustikální zakřivené
Tyto zakřivené části mají texturu dřeva, která dodává hraně vzhled skutečného dřeva. Výhodou tohoto specifického typu hrany je to, že vydrží i přes živly a odolá špatnému zacházení, kterému normální dřevo nemusí odolat.

2. Půlkruh Přírodní dřevo
Tyto půlkruhové pahýly jsou v odstupňovaných výškách a dodávají designu lemování trochu charakteru a stylu. Přirozený vzhled je zde zužitkován s kůrou kolem vnější strany.

3. Horizontální prkno
Tento jednoduchý nápad může ve skutečnosti vytvořit velmi jemný vzhled, jak je uvedeno výše. Použijte tato horizontální prkna k vytvoření sekcí ve vaší zahradě, k umístění kamenných záhonů podél příjezdové cesty nebo k oddělení mulče od kamenů.

4. Krátká vertikální deska
Tato známá prkna v odstupňovaných výškách jsou skvělým způsobem, jak udržet vaši zahradu pod kontrolou. Umožňuje trochu charakteru a přitom není příliš okázalý nebo extravagantní.

5. Vysoký půlkruhový kolík
Tyto vysoké půlkruhové kůly jsou uspořádány kolem vaší zahrady s uniformou. Výška je skvělá pro každou zahradu s vysokými rostlinami a vysokou trávou. Tyto kůly udrží vaše „obtížně ovladatelné“ rostliny vzpřímené a obrácené ke slunci.

6. Simple Plank Sectional
Jednoduchá prkna položená vodorovně a spojená vzpěrami mohou ve skutečnosti vytvořit zcela jedinečný vzhled. Svoboda používat libovolnou délku prkna vám dává možnost ohýbat se kolem křivek i podél rovných čar.

7. Vysoká prkenná stěna
Pro zvednutou zahradu jsou tyto stěny z masivních desek robustní a skvělé pro dlouhé roky opotřebení. Vysoký design slouží jako opěrná zeď i jako hezký prvek dvorku.

8. Bambusová hůl
Pro exotičtější zahradu může vertikální stojící bambus vytvořit velmi atraktivní vzhled. Udržujte je ve vodorovné poloze pro jednotnou zahradu nebo je rozmístěte v různých výškách, jak je znázorněno výše, abyste přidali nějaký charakter.

9. Proutěný obal
Tento kreativní nápad je ideální pro lehkou a jemnou zahradu. Design tkaného proutí funguje nejlépe kolem křivek a ohýbání okrajů zahrady.

10. Tall Plank Box
Zvedněte svou zahradu do pohodlné výšky a rozlučte se s prací na bolavá kolena s tímto zajímavým designem dřevěné bedny. Tento nápad je ideální pro zeleninové rostliny a malé zahrady.