10 nápadů na lemování zahrady s cihlami a kameny

Chybí vám něco ve vaší zahradní úpravě? Lemování vaší zahradní postele může být vše, co potřebujete!

Pokud jde o lemování zahrady nebo květinového záhonu, existují stovky možností: dřevo, beton, lahve z recyklovaného skla a dokonce i porcelánové talíře a mušle. Tyto hrany mohou probíhat od malých a čistých až po neuvěřitelně detailní a velké. Mohou být funkční – jako například vytvoření suchého potoka – nebo jednoduše přidat dekoraci do jakékoli terénní úpravy.

Lemování vašich postelí může spojit celý dvůr a dodat konečný dotek, který hledáte. Výběr materiálu je na vás, ale cihly, skály a kameny zůstávají jedny z nejjednodušších a nejodolnějších možností.

Zde jsme shromáždili sbírku některých našich oblíbených použití kamene a cihel v zahradě. Některé z nich jsou základní, zatímco jiné jsou pro dobrodružnější z nás. Našli jsme dokonce i několik návodů a návodů pro kutily, pokud hledáte zábavný víkendový projekt. Bez ohledu na to, kde leží vaše terénní dovednosti, doufáme, že jsme našli něco pro každého.

1. Dlažební kámen
Hrana Flagstone je k dispozici v široké škále barev a tlouštěk. Skvěle se hodí do zahrad ve venkovském stylu a na chalupě, dodává rustikální nádech a lze jej snadno koordinovat nebo kontrastovat s rostlinami. Lze jej také bezpečně stohovat bez použití malty.

2. Dlažební kostky
Dlažební kostky jsou skvělým způsobem, jak začlenit vaše obruby do cesty nebo chodníku, čímž pomohou spojit celou vaši zahradu. Nerovný tvar dodává každé zahradě klasický vzhled a dobře kontrastuje s měkkými organickými prvky.

3. Říční skály
Tento říční skalní příkop je skvělý způsob, jak olemovat květinový záhon poblíž terasy nebo cesty. Hladké říční skály přicházejí v mnoha barevných variantách a mohou být snadným způsobem, jak přidat texturu do vašeho dvora. První zapuštění starého okapu do země může pomoci snížit údržbu a udržet skály na místě.

4. Vyvýšené kameny
Vyvýšené kamenné obruby jsou skvělou variantou, pokud máte chudou půdu – nabízí možnost vyvýšených záhonů, které můžete naplnit ornicí. Také přidává na zajímavosti plochý, nevýrazný dvůr. Kameny jsou k dispozici v mnoha velikostech a tvarech, takže můžete najít něco bez ohledu na velikost vašeho dvora nebo vkus.

5. Horizontální cihly
Dlažební cihly mohou vaší zahradě dodat čistý zvýšený okraj s přidanou výhodou sekání přímo nad ní. Tento zejména umožňuje naplněný záhon bez jakéhokoli nepořádku. Zapusťte kameny do země, abyste se vyhnuli náročné údržbě.

6. Recyklované cihly
Cihly nabízejí dvorku skvělý rustikální vzhled; recyklované cihly nabízejí možnost snížení nákladů na terénní úpravy. Můžete mít dokonce nějaké cihly, které položíte kolem svého vlastního dvora! Cihlové lemování může také sloužit jako krásná cesta kolem zahradních záhonů.

7. Kamenná cihla
Kamenná cihla je levný a snadný způsob, jak olemovat květinový záhon a přichází v mnoha stylech. Mohou se vzájemně prolínat nebo jen přidat barevný nádech. Můžete je dokonce použít ke koordinaci jiných kamenických prací na vašem dvoře. Tento nabízí podrobný postup při transformaci jejich dvora.

8. Mozaikové kamínky

I když se mozaikové vsazené kameny mohou ukázat jako o něco větší výzva, nelze popřít, že dodají každému dvoru krásný nádech. Dejte je na dlážděnou cestu pro něco trochu jiného.

9. Kontrastní skály
Kontrastní textury kamene v doplňkových barvách mohou být krásným nádechem květinového záhonu. Tento nabízí jasný návod, jak nainstalovat jakýkoli styl zděných nebo kamenných lemů na váš dvůr. Má dokonce několik videí, která lze snadno sledovat.

10. Suchý proud
Suchý potok je výbornou volbou pro zahrady ve svahu nebo pokud se potýkáte s nadměrným dešťovým odtokem. Nejen, že je to krásný zahradní prvek, ale pomáhá řešit problémy, jako je eroze půdy.