10 nápadů na masivní zahradní lemování s cihlami

Zahrady dnes v konečném důsledku slouží estetickému účelu. Jsou funkční pro pěstování ovoce a zeleniny, ale v dnešní době by i ty zeleninové zahrádky měly být atraktivní. Hezky vypadající zahrada je přece znakem oddaného zahradníka.

Udržování jemného okraje kolem vaší zahrady je obrovskou součástí zachování jejího celkového vzhledu. Bez nějakého lemování může zahrada snadno přejít od výjimečného vzhledu k přijatelnému. Může se to zdát jako drobný detail, ale byli byste překvapeni, co dokáže čistý okraj zahrady.

Existuje mnoho různých možností materiálu pro lemování zahrady. Některé z nich zahrnují dřevo, kámen, cihly nebo dokonce plast. Všechny tyto různé možnosti jsou vhodné pro různé zahrady, ale použití cihel může vytvořit vzhled jedinečný od všech ostatních. Další výhodou použití cihel pro lemování je skutečnost, že jsou méně náchylné na opotřebení přírodními živly.

Podívejte se na těchto deset příkladů, které jsme poskytli, a udělejte si lepší představu o některých použitích cihel jako lemování. Můžete dokonce vidět něco, co chcete použít na své vlastní zahradě!

1. Tradiční červená cihla


Tato jednoduchá a snadno instalovatelná obruba vyžaduje pouze vykopat koleje pro cihly a jednoduše je obložit podél vaší zahrady a vyplnit mezery mezi špínou, jakmile budete hotovi.

2. Mock Slanted Brick

Falešný cihlový lem, tento design vám dává lem, který vydrží navždy, aniž byste se museli potýkat s jakýmkoliv odštípnutím nebo opotřebením běžných cihel. Vysoký sklon umožňuje zaplnit zahradu mulčem nebo kamenem.

Skládané betonové cihly

Jedinečný a kreativní nápad, tento design obsahuje betonové bloky
naskládané na sebe, s občasnou cihlou otočenou ven, což poskytuje provizorní květináč, který je také zabudován do vašeho okraje. Tento nápad je ideální pro malý, omezený prostor, který potřebuje lemování.

4. Vrstvené barevné cihly

Tyto vrstvené cihly jsou postaveny v kreativním designu. Použití různých barevných cihel pro každou vrstvu vytváří vizuálně příjemnou platformu a také funkční okraj pro vaši zahradu nebo chodník.

5. Vertikální rustikální cihla

Tyto rustikální cihly jsou rozmístěny v různých výškách a vertikálně řazeny, čímž vytvářejí jedinečný design a tvoří vysokou hranu pro účinnou opěrnou zeď.

6. Lehké cihly

Tyto cihly jsou skvělé pro dělení malého záhonu. Slouží jako dobrý držák a jsou také poněkud dekorativní, díky zakřiveným okrajům.

7. Tradiční šikmé cihly


Tento design je jedinečným způsobem použití tradičních cihel. Spíše než jednoduše je pokládat vedle sebe, tento nápad vyžaduje vykopání vyjetých kolejí pro cihly a následné opření každé cihly o druhou, čímž vznikne zubatý okraj.

8. Hladké obrubníkové cihly

Velmi čisté a profesionálně vypadající lemování, tento design je efektivní, když potřebujete pokrýt velkou plochu. Velké cihly umožňují široké oddělení vašeho trávníku a zahrady.

9. Tradiční cihly ve stylu obrubníku

Podobně jako u obrubníku v předchozím příkladu, tato obruba používá tradiční cihly lisované dohromady, aby vytvořily široký a vysoký okraj pro vaši zahradu nebo chodník.

10. Tradiční dělená cihla

Tradiční cihly utěsněné na obou koncích tvoří tento jednoduchý lem. Tento design funguje dobře pro dlouhé rovné zahrady nebo lze použít šikmé části cihel k vytvoření křivek pro zaoblené hrany.

 

Zdroj: gardenloversclub.com