10 nápadů na ochranu soukromí na terase

Pokud máte to štěstí, že máte terasu k odpočinku, pochopíte, proč je tak důležité mít také nějaké soukromí. Naše terasy využíváme jako osobní únik od starostí okolního světa. Ať už ležíte na slunci, sedíte u ohně, vaříte pár hotdogů na grilu nebo bavíte skupinu v bazénu, vždy je snazší relaxovat a využít svůj „útěk“ na maximum, když znáte výstřednost. starý soused na vás z dálky nekouká.

Nějaký typ bariéry mezi vámi a tím sousedem je téměř nezbytný. Jak ale tohoto soukromí dosáhneme? Očividně to chceme zachovat elegantní, je rok 2015 a Huck Finn už tu není, aby nám namaloval ploty. Možná se tedy ptáte: „Jaký je pro mě kreativní způsob, jak se chránit před zvědavými sousedy, aniž bych ze svého dvorku udělal zabedněnou celu?“. Pokud ano, jste na správném místě.

Zde je několik zajímavých a kreativních způsobů, jak udržet vaši terasu v soukromí, a zároveň poslat zprávu, která říká: „Hej, to, co se tady děje, je s největší pravděpodobností úžasné“. Podívejte se na tyto příklady a sami se rozhodněte, co by nejlépe fungovalo pro váš dvorek!

1. Černý plot

Vertikální zázrak, tato stěna stojí vysoko nad terasou. Skládá se z vertikálních prken, z nichž každé stojí kousek od posledního, což vytváří zajímavý efekt okenice, který poskytuje soukromí, aniž by vás zcela blokoval.

2. Obrazovka větvení

Tato jednoduchá stěna může být buď přenosná, nebo stacionární. Použití mnoha horizontálních tyčinek, jedna na druhé, vytváří přirozeně vypadající bariéru. Perfektní pro každou zahradu nebo pro každého, kdo chce svému dvorku dodat ten „lesnatý“ vzhled.

3. Spusťte látkové závěsy

Pokud jste spíše pohodový typ a chcete jen malý prostor pro střídání veřejného a soukromého, tyto závěsy mohou být pro vás dokonalým řešením. Rozvažte je, abyste měli soukromí, když budete odpočívat na terasovém nábytku, nebo je synchronizujte, abyste přivítali kohokoli uvnitř!

4. Zeď ze živého plotu

Tato stěna ze živého plotu, trvalejší typ bariéry, poskytne vaší terase absolutní samotu! Tuto zeď dobře udržujte a může to být zcela přirozený způsob, jak získat trochu soukromí. Buďte kreativní jako v tomto příkladu a přidejte nějaké provázkové osvětlení nebo jinou dekoraci pro osobní dotek.

5. Rybí zeď

Tyto závěsné panely jsou skvělým způsobem, jak rozdělit části vaší terasy nebo terasy. Nejen, že tvoří vynikající bariéru, ale také přidávají nádherný vizuální aspekt pro každého, kdo se na ně dívá.

6. Vysoká horizontální obrazovka

Tyto tenké, vodorovné dřevěné panely jsou skvělým způsobem, jak udržet požadovanou oblast upravenou a uspořádanou. Zavěste košíkové květináče z otvorů pro větší vkus nebo použijte velké hrnkové rostliny umístěné vpředu k doplnění vaší stěny pro soukromí.

7. Lisovaná kovová obrazovka

Dodejte svému dvorku industriální nádech pomocí zde uvedeného kovového obložení. Tyto svislé listy stojí navzájem vrávoravě, každý je nastaven v jiné výšce. Vyrazte svůj vlastní vzor do každého z nich pro personalizovanou zeď!

8. Stěna z recyklované láhve

Ukažte světu, že jste ekologický A kreativní s touto stěnou z recyklované láhve. Vše, co potřebujete, je trochu omítky, pořádné množství starých lahví a vůle vytvořit něco úžasného a můžete mít svou vlastní jedinečnou zeď na ochranu soukromí.

9. Obrazovka vysokého hrnce

Nemáte čas na stavbu něčeho složitého nebo finanční prostředky na investování do extravagantní zdi? Improvizujte s tímto kreativním nápadem! Použití velkých trav v květináčích nebo vysokých rostlin může posloužit jako naprosto dostačující bariéra a navíc je docela hezké na pohled.

10. Zástěna vodní stěny

I když tato jedinečná možnost nemusí nutně udržet vaši terasu nebo terasu přísně soukromou, určitě udělá dojem na vaši společnost! Odveďte pozornost od sebe na dvorku pomocí této úžasné „vodní stěny“!