10 nápadů na úpravu krajiny na farmě, jak přidat jednoduchou krásu do vašeho dvora

Vytvořte si zasněnou krajinu farmy pomocí těchto návrhových tipů a nápadů.

Farmy jsou typickým symbolem Ameriky se svým tradičním, někdy rustikálním, šarmem a nadčasovou estetikou. Různé nápady na terénní úpravy statků mohou přinést dotek této jednoduché krásy a užitné praktičnosti do jakéhokoli dvora. I když váš dům technicky není designem farmy, stále můžete použít tyto designové prvky k přidání přitažlivosti vaší krajině, protože žádný z těchto nápadů na úpravu krajiny nemusí být exkluzivní pro jedno konkrétní téma.

01 z 10
Jemné odstíny květin
svěží zahrada s fialovými, bílými a růžovými květy

V krajině tradičního statku rostliny zvýrazňují domov a přinášejí měkkost do drsnějších, rustikálních designových prvků. V souladu s tímto myšlenkovým pochodem a v souladu s tradičním tématem jsou krajiny statků často plné jemných, poněkud tlumených odstínů fialové, modré, červené a růžové. Tyto tlumené barvy brání rostlinám odvádět příliš mnoho pozornosti od skromného, poněkud utilitárního pocitu statku.

02 z 10
Založte si zeleninovou a bylinkovou zahradu

V souladu s myšlenkou, že statek by měl být praktický a esteticky „užitečný“, jsou bylinkové a zeleninové zahrádky nutností. Bylinková a zeleninová zahrádka, která je často bez ostychu umístěna na vedlejším dvoře nebo na dohled, je praktická a je charakteristickým znakem designu statku.

03 z 10
Půjčte si pohled

Farmy s velkými plochami půdy ve venkovských oblastech působí otevřeně, přirozeně, bez omezení městského života. Chcete-li navodit podobný vzhled a dojem, naplánujte si krajinu, která zvýrazňuje přírodní krajinné prvky a zdůrazňuje velké, majestátní stromy. Vytvořte svěží hraniční zahrady podél obvodu vašeho domova, cest a v celé krajině, abyste zjemnili tvrdé krajiny.

04 z 10
Udržujte to přirozené

Práce s pryží, plasty a dalšími umělými materiály může být jednodušší a levnější na nákup a instalaci, ale farmy jsou o přírodních materiálech. Místo toho tam, kde je to nutné, použijte dřevo, kámen a rustikální kovy. Stejně tak místo plastových lemovacích materiálů volte spíše přírodní materiály nebo se zcela vzdejte bordury, rozbijte tvrdé hranice a zjemněte linie.

05 z 10
Fuller Border Gardens

Terénní úpravy statků často obsahují silnější, plnější hraniční výsadby s velmi malým viditelným množstvím půdy nebo mulče. Design farmy je především o užitném a praktickém vzhledu, který se nehodí ke spoustě časově náročného mulčování a vyžínání. Místo toho naplňte zahradní záhony až po okraj a dopřejte rostlinám přirozený růst společně, skryjte holou zem a zastíňte plevel.

06 z 10
Přijměte přirozený vzhled

Stejně jako u plnějších výsadeb je design farmy typický tím, že rostliny mohou růst přirozeně bez velkého množství ořezávání nebo tvarování. Namísto prvotřídních geometrických tvarů formálních zahrad dovolte zahradám na statcích přirozeně růst a zároveň míchat textury a vybírat rostliny správné velikosti pro vhodná místa.

07 z 10
Udržujte to jednoduché
žlutý statek s olivově zelenými předními dveřmi

Farmy jsou o tom, aby věci byly jednoduché, užitečné a bez velkého povyku. Kdo má čas na rafinované krajiny, když pracujete od slunce do západu slunce? Chcete-li nasměrovat tradiční étos farmy, udržujte svou krajinu přehlednou a bez přebytků. Jednoduchá zahradní lavička funguje stejně dobře jako kompletní sada na terasu, a přestože botanická rozmanitost může být přitažlivá, její údržba často vyžaduje práci navíc a přitahuje nadměrnou pozornost, což je v rozporu se skromným dojmem klasického statku.

08 z 10
Myslete lokálně
původní rostlinná zahrada s ptačí koupelí

V dávných dobách byly statky stavěny z materiálů z okolí. Domy byly navrženy a postaveny z místních materiálů, které bylo možné snadno zakoupit a přesunout na pozemek. Stejně tak terénní úpravy tradičního farmářského designu by měly odrážet místní flóru a materiály.

09 z 10
Sedněte si kouzelně

Historicky měli lidé, kteří trávili svůj život na farmách a jejich okolí, velmi málo času na dovolenou mimo své domovy, a částečně proto měli tendenci zařazovat do krajiny designové prvky, které umožňovaly klid a relaxaci, aniž by museli opustit domov. Přidejte na předzahrádku verandovou houpačku, židle nebo lavičku, abyste si mohli lépe užívat zahradu v pohodlí svého domova.

10 z 10
Zkuste Fire Pit
židle a ohniště terasa s opěrnou stěnou

A konečně, žádný statek se neobejde bez přidání ohniště. Ohniště v zahradě, ať už je přenosné nebo zabudované do krajiny, poskytuje krajině velmi americký nádech. Obklopte své ohniště ohnivzdornými rostlinami, jako jsou jehličnany, ostřice nebo trávníky, abyste získali nenáročný a bezstarostný design.

Po staletí byly farmy páteří amerického způsobu života. A domy, které jsou posety zemědělskou půdou po celé zemi, jsou již dlouhou dobu inspirací pro architekty a zahradní designéry svým rozumným a efektivním využitím prostoru. Tyto nápady na terénní úpravy statku vám poskytnou výchozí bod pro plánování vaší vlastní snové oázy plné rustikální elegance.