10 nápadů na zahradu s dešťovými okapy, jak zkrášlit vaši zahradu

Když se podíváte na dešťový okap, co vás napadne jako první?

Asi to není tak, že by to byl fantastický květináč, že? Ale ano! Existuje neuvěřitelné množství projektů, které lze snadno dokončit a nevyžadují mnoho materiálů, které vám pomohou proměnit jednoduchý dešťový okap v projekt, na který můžete být hrdí!

Můžete natřít okapy a připevnit je k plotu, vytvořit závěsný patrový květináč, který lze snadno přemisťovat, nebo můžete dokonce připevnit několik okapů na vaši terasu nebo zábradlí verandy a vytvořit tak jedinečnou a snadno udržovatelnou zahradu. na kolenou. Dokonce jsme vystopovali interiérový projekt, který můžete vytvořit pro vaši vnitřní kuchyňskou bylinkovou zahrádku, a zahrnuli jsme také další možnosti dekorativních květináčů.

Od jednodušších displejů až po naprosto jedinečné produkty navržené nejen jako květináče, ale i jako sudy na sklízení deště, určitě najdete jak úžasné produkty pro ty, kteří se zajímají o udržitelnost, tak skvělé DIY projekty pro celou rodinu!

1. Vertikální nástěnný květináč

Připevnění jednoduchých bílých dešťových svodů na dřevěnou paletu je skvělý způsob, jak vytvořit pevnou zahradu s vertikální stěnou, a je skvělé pro pěstování salátu, jak je znázorněno na obrázku níže!

2. Přes zábradlí květináč

Připevněním několika háčků přes zábradlí k běžnému starému okapu z něj uděláte pěkný zábradlí, ideální pro rostliny s mělkými kořeny.

3. Malované dešťové okapy jako dekorace plotu

Některé okapy jsou zdobenější a lze je natřít metalízou nebo světlými barvami, aby na vašem plotu nebo kůlně vytvořily vertikální skládanou zahradu.

4. Rain Gutters jako palubní květináče

Zkuste připevnit dešťové svody na obě strany zábradlí vaší paluby. Dostanete šmrnc v barvě, kterou byste normálně na vyvýšené nebo uzavřené palubě nezažili.

5. Hydroponická zahrada s dešťovými žlaby

Kdo řekl, že rostliny potřebují půdu, aby prosperovaly? Tato veverčí drenážní trubka umožňuje existenci zahrady i na straně vašeho domova!
Zdroj: Progresivní zahradnictví

6. Sázeč jahod

Díky zvýšeným dešťovým žlabům jsou skvělé DIY květináče na jahody. Jen se ujistěte, že jste dobře zajistili okapy, abyste nakonec nepřišli o úrodu!

7. Závěsná okapová zahrada

Pokud již na své zahradě máte pergolu, můžete tento závěsný květináč s dešťovými okapy snadno přidat do své zahradní úpravy. Nezabere mnoho místa a má potenciál přidat enormní nádech barvy!

8. Vnitřní bylinková zahrada Rain Gutter

Viděli jsme spoustu nápadů na venkovní okapy, ale co vnitřní květináč? Zkuste nastříkat části okapu v chromu a připevnit je na tlustou tabuli, abyste vytvořili krásnou, personalizovanou vnitřní bylinkovou zahrádku, která nezabere žádné místo na pracovní desce!

9. Systém sběru dešťové vody 

Tento úžasný moderní systém zachycování dešťové vody, který dokáže shromáždit až 100 galonů najednou. Dole je zasazen břečťan, který postupně dorůstá a po celé kovové konstrukci. Tato krásná alternativa k tradičnímu dešťovému žlabu je šetrná k životnímu prostředí a zároveň nádherný květináč.

10. Stolní květináč sukulentů

Dešťový okap lze také použít k vytvoření nádherného venkovního středu doplněného sukulenty a svíčkami. Budete chtít přidat rukojeti, abyste jej mohli vzít dovnitř za nepříznivého počasí.

 

Zdroj: gardenloversclub.com