10 nejlepších jednodenních výletů na středozápadě USA

Na Středozápadě najdete přátelská malá města i rozrůstající se města. Volání měst v regionu začíná Chicagem, které rozvíjí to, co je pravděpodobně nejmocnější panorama země. V Clevelandu je nejlepší akce v jeho pěších čtvrtích. Detroitské skály, prosté a jednoduché. Celodenní výlety v tomto regionu zahrnují vše od parků a muzeí přes architektonické skvosty až po pivovary.

Nejlepší jednodenní výlety z Chicaga

Národní park Indiana Dunes
Na jižním cípu jezera Michigan čeká na outdoorové dobrodruhy 15 mil bílých písečných dun a více než 50 mil stezek. V národním parku Indiana Dunes můžete v závislosti na ročním období plavat, jezdit na kole, rybařit, lyžovat nebo chodit na túry – nebo přes noc od dubna do října kempovat. Pláže se v létě rychle zaplňují, takže přijeďte brzy, abyste si vybrali to nejlepší místo. 1h 10min autem.

Cesta k Ženevskému pobřeží, Wisconsin
Na téměř každém úseku této téměř 26 mil dlouhé cesty, která byla původně vytvořena, aby spojovala indiánské vesnice, najdete něco fascinujícího. Vine se kolem vynikajících výhledů na jezero, zalesněné úseky a krásné statky. Pro nejsnazší cestu škrtněte v obou směrech od knihovny Ženevského jezera. 2h autem.

Windmill Island Gardens, Holandsko, Michigan
Ochutnejte holandský život v nádherně kýčovitých Windmill Island Gardens. Tento 36akrový park, hlavní atrakce v příhodně pojmenovaném městě Holandska, obsahuje zahrady, hráze, kanály, místa na piknik a samozřejmě obří větrný mlýn dovezený z Nizozemska v roce 1964. Na jaře kreslí více než 100 000 rozkvetlých tulipánů. obdivující davy do města. 2h 20min autem.

Racine, Wisconsin
Milovníci architektury by si neměli nechat ujít Racine, kde se nachází několik pozoruhodných budov Franka Lloyda Wrighta. Sídlí zde výrobce SC Johnson a jeho generální ředitel třetí generace pověřil Wrighta vybudováním nejen svého domova Wingspread, ale také administrativní budovy a výzkumné věže pro samotnou SC Johnson. 2h 20min autem.

Nejlepší jednodenní výlety z Detroitu
Muzeum Henryho Forda a Greenfield Village, Dearborn

Ponořte se do americké historie. Vnitřní muzeum Henryho Forda obsahuje bohatství americké kultury, jako je křeslo, ve kterém Lincoln seděl, když byl zavražděn, limuzína, ve které byl zabit Kennedy, a autobus, ve kterém se Rosa Parksová odmítla vzdát svého místa. V přilehlé venkovní vesnici Greenfield Village se nachází laboratoř Thomase Edisona a dílna letadel bratří Wrightů. 30 min autem.

Frederik Meijer Gardens & Sculpture Park, Grand Rapids
Zahrady o rozloze 158 akrů se pyšní působivými květy a mohutnými díly od Augusta Rodina, Henryho Moora a dalších. Sochařský park nabízí cesty a trávníky ozdobené díly umělců, jako jsou Aj Wej-wej, Claes Oldenburg a Anish Kapoor. Pětipatrová prosklená zimní zahrada překypuje tropickými rostlinami. Dětská zahrada poskytuje spoustu věcí k očuchání, doteku a kopání. Dalším vrcholem je klidná Japonská zahrada. 2h 30min autem.

Pivovary, Kalamazoo
Kalamazoo má neobyčejné kouzlo, které překvapí první návštěvníky. Ale je to místní pivo, které přimělo lidi mluvit; více než tucet pivovarů jich vyrábí širokou škálu. Lídrem je Bell’s Brewery, jeden z nejlepších řemeslných pivovarů v zemi. 2 hodiny 40 minut vlakem.

Nejlepší jednodenní výlety z Clevelandu

Národní park Cuyahoga Valley
Jako velký, studený had se řeka Cuyahoga řítí nad zalesněným údolím a vysloužila si své indiánské jméno „křivá řeka“ (nebo možná „místo čelistní kosti“). Oba názvy jsou sugestivní a naznačují mystickou krásu, kterou národní park Cuhayoga Valley plodí za chladného rána, kdy se mlhy proplétají lesy a jediné, co slyšíte, je houkání kanadských hus a fwup-fwup-whoosh velké modré volavky mávání nad svými lovišti. 30 min autem.

Cedar Point, Sandusky
Cedar Point na jezeře Erie je jedním z nejlepších světových zábavních parků, který je známý svými 17 adrenalinovými horskými dráhami. Mezi ty, kteří chytají žaludek, patří Top Thrill Dragster, který patří mezi nejvyšší a nejrychlejší jízdy na světě. Vyšplhá se 420 stop do vzduchu, než se vrhne a švihá rychlostí 120 mph. Valravn je nejdelší „potápěčská“ dráha na světě, která shazuje jezdce pod úhlem 90 stupňů do výšky 214 stop. Před plánováním návštěvy zkontrolujte otevírací dobu parku. 1h autem.

Topiary Park, Columbus
Pokud jste si někdy mysleli: „Zajímalo by mě, jak by vypadalo postimpresionistické mistrovské dílo Georgese Seurata Nedělní odpoledne na ostrově La Grande Jatte vyrobené z tisů,“ tento park je pro vás. Místní sochař a jeho manželka se zeleným palcem vytvořili Topiary Park asi před 30 lety, aby rozjasnili zanedbanou část centra města. Dnes se můžete toulat po sedmi hektarech a obdivovat 54 lidí, osm člunů, tři psy, opici a kočku vyřezané z keřů, aby připomínali Seuratův slavný obraz. 2h autem.

Zdroj: lonelyplanet.com