10 nejlepších rostlin pro vlhké oblasti

Když jsem vyrůstal, trávil jsem léta s tetou, která pomáhala pěstovat můj zájem o pěstování. Jediný problém se zahradou mé tety byl, že žila ve zvláště vlhké a vlhké oblasti Floridy a musela být velmi opatrná, co zasadila, protože se chtěla vyhnout rostlinám, které jsou náchylné k hnilobě kořenů. Díky tomu jsem získal poměrně silné znalosti o tom, které rostliny nejlépe rostou v oblastech s vysokou vlhkostí vzduchu.

V této příručce se budeme zabývat 10 rostlinami, které se nejsnáze pěstují, pokud žijete v oblasti, kde je hodně vlhka a vlhkosti.

1) Modrá Camassia

Modrá kamassie, která je také známá jako americký hyacint, nejlépe roste v zóně tři až devět. Je to zvláště silný druh, který dokáže udržet vaše zahradní škůdce na uzdě. Okvětní lístky na květu jsou poněkud špičaté a listy obklopující květy jsou odolné vůči rostlinným škůdcům, jako jsou jeleni a králíci. Navzdory tomu, že upřednostňuje vlhkou půdu, tato rostlina by nikdy neměla být ponořena, takže ji zasaďte nad značku vysoké vody, pokud sázíte blízko vody.

2) Ametyst Pearl Phlox

Pokud jste někdy viděli ametystovou geodu, pochopíte, proč byla tato rostlina pojmenována tak, jak byla. Nejlépe pěstovaný v zónách tři až osm, ametystový perlový flox je rostlina, která má jemné listy a je známá svou přitažlivostí pro mnoho druhů motýlů. Pokud chcete zlepšit větvení této rostliny, zaštipujte ji na začátku sezóny. V chladnějších obdobích stačí úplně posekat vršky a budou připraveny na teplejší měsíce.

3) Konvalinka

Pokud uvažujete o výsadbě konvalinky, zjistíte, že nejlépe roste v zónách dva až devět. Zdá se, že vlhká půda a dokonce i trochu stojaté vody nejsou pro konvalinku problémem; ve vlhku se zdá, že rostlina opravdu prospívá. Květy produkované těmito rostlinami také nádherně voní; jen ji udržujte v polostínu a zasaďte ji koncem podzimu a vaše krásné lilie budou připraveny na teplejší měsíce.

4) Bugbane

Zatímco bugbane má obvykle pomalý růstový cyklus, krásné květy, které tato rostlina produkuje, stojí za to počkat. Tato rostlina pěstuje hvězdicovité květy, které mohou růst velmi vysoko; ve skutečnosti není mimo říši možností, že rostlina brouka vyletí přes sedm stop. Rostlina roste v zónách tři až devět a rostlina preferuje vlhkou, mírně kyselou půdu. Pokud se chystáte nějaké zasadit, použijte půdu s vysokým obsahem organické hmoty a zakryjte ji asi centimetrem mulče.

5) Butterfly Weed

Tato rostlina je doma v zónách tři až devět a nemá problém s mokrou půdou a prostředím. Kromě motýlů tyto rostliny přitahují také včely a jsou známé pro své oranžové květy. Když tento plevel zasadíte, můžete očekávat, že vydrží celé léto a rostlina vynikne také svou odolností vůči jelenům. Tento bratranec mléčnice je velmi odolný vůči většině podmínek pěstování – nezapomeňte zasadit semena brzy na jaře.

6) Pštrosí kapradina

Kapradiny jsou všudypřítomnou rostlinou snad ve všech mých zahradách a pštrosí kapradina, která se může objímat, byla vždy jednou z mých oblíbených. Tato rostlina má některé skutečně zelené listy a je ideální pro poskytování částečného stínu mnoha svým zahradním kamarádům. Ve skutečnosti může tato rostlina vyrůst až do výšky šesti stop a daří se jí v zónách tři až devět. Pokud se chystáte zasadit tuto kapradinu, může snadno růst ve většině podmínek, ale nejlépe se jí bude dařit v úplném až částečném stínu.

7) Sloní ucho

Další rostlina pojmenovaná po zvířeti, tato tropická trvalka, která mnohým připomíná ucho nikdy nezapomenutelného tlustokožce, má schopnost dorůstat do výšky šesti stop. Pokud chcete dosáhnout jeho optimálního růstu, budete muset žít v zónách 10 až 11, ale pokud zažijete vlhčí půdu, nebudete mít žádné problémy. Pokud budete tyto rostliny pěstovat v chladnějším podnebí, můžete se rozhodnout zasadit tyto rostliny ve tvaru ucha před prvním mrazem, dokud zima nezmizí.

8) Iris

I když se zdá, že většině druhů kosatců se daří ve vlhčích podmínkách, já osobně preferuji kosatec z Louisiany, který je známý svou absolutní láskou k vlhku. Ve skutečnosti, pokud rostete v oblasti, která je náchylná k mírným záplavám, může louisianský kosatec bezpečně růst až do čtyř palců vody. Tato rostlina může prosperovat v zónách čtyři až 10 a je známá svou schopností produkovat květy v různých krásných barvách. Je to také rostlina, která je poměrně odolná, a pokud jsou podmínky správné, určitě se rozmnoží.

9) Pikanka obecná

Další rostlina, která může volně růst ve stojaté vodě, může také růst až do výše čtyř stop. Této rostlině s ikonickým fialovým květem se nejlépe daří v zónách 3 až 10, když se na ni dostane hodně přímého slunečního světla. Toto je další rostlina, která je hitem opylovačů, a můžete očekávat, že květy uvidíte od začátku léta do poloviny podzimu. Tyto rostliny milují růst, proto je pěstujte v nádobách, abyste zastavili jejich šíření.

10) Malovaná kapradina

Další druh kapradin, který rád pěstuji, kapradina malovaná, stejně jako většina kapradin, je velmi odolná a lze ji pěstovat v nepřeberném množství podmínek. Tato rostlina se šíří pod zemí, takže abyste ji udrželi pod kontrolou, vykopejte všechny další výhonky, které vyraší. Pochází z Japonska a zdá se, že vzkvétá v zónách čtyři až devět. Toto není rostlina, která by rostla nějak zvlášť vysoko, takže počítejte s tím, že bude vrcholit asi tři stopy.

 

Zdroj: gardenloversclub.com