10 okouzlujících DIY zahradních oblázkových uměleckých nápadů

Drobné oblázky a kamínky jsou snadným materiálem pro řemesla. Vydejte se s dětmi na dlouhou procházku a požádejte je, aby vybraly velikost a tvar kamene, jaký si přejete, a sledujte, jak jdou!

Jezero, rybník nebo dokonce pláž jsou skvělým místem k nalezení těchto kamenů. Ale co dělat se všemi těmito kameny?

Odpověď je jednoduchá. Existuje spousta skvělých, jednoduchých projektů, které můžete dělat s dětmi nebo sami za jediné odpoledne, od hloupých po funkční. Tyto kameny můžete dokonce použít k vytvoření backsplash ve vaší kuchyni!

Vytvořte si zahradní umění, jedinečné dárky nebo dokonce výzdobu interiéru vašeho domova.

Prohledali jsme internet, abychom našli širokou škálu řemesel a projektů, které udělají skutečný dojem na vaše přátele, hosty a sousedy.

Doufáme, že najdete projekt, který vás bude inspirovat!
Najděte tedy svůj projekt a pak se vydejte na misi, abyste našli dokonalé oblázky!

1. Oblázková mozaiková zahradní koule
Zahradní koule jsou šílenstvím viktoriánské éry, které se v posledních letech znovu objevilo, ale namísto dokonalých, reflexních skleněných koulí se trend zaměřuje na DIY verze vyrobené z různých materiálů, včetně střepů skla, korálků a leštěných kamenů. . To je trochu časově náročnější, protože musíte nechat míček, aby se usadil, než jej přidáte na zahradu, ale skončíte s fantastickým uměleckým dílem, o kterém budete hrdě říkat, že jste ho vyrobili!

2. Delicate Stone Planter
Terakotové květináče jsou levné, ale mají tendenci vypadat nudně nebo nevkusně. Tento projekt umožňuje využít výhodných cen terakotového květináče a zároveň dosáhnout vzhledu mnohem dražší varianty. Najděte malé ploché oblázky pro tento projekt. Chcete-li dosáhnout výše uvedeného efektu, vyberte převážně světlé kameny a přimíchejte několik tmavších, barevnějších.

3. Mozaikové oblázkové kameny
Toto je další časově náročný projekt, ale když bude dokončen, budete ohromeni výsledky. Tento projekt zahrnuje hledání různých kamenů podobné barvy, tvaru a velikosti a jejich následné vkládání do vzoru. Hotový výrobek je jedinečným odrazovým můstkem nebo zahradním chodníkem, který obstojí ve zkoušce času a vydrží živly.

4. Stacked Stone Zen Yard Art
I když je tento kousek dvorního umění nejvíce doma v zenové zahradě, zjistíte, že také vypadá skvěle v jakékoli části vašeho dvora nebo zahrady. Kameny jsou uspořádány od největšího k nejmenšímu, setkávají se a pak se přepínají ve středu, pokračují od nejmenšího k největšímu. Kameny jsou pokryty lesklým pláštěm, díky kterému vypadají, jako by byly vždy mokré.

5. Malované oblázkové zahradní značky
Použijte pestrobarevné barvy a malířská pera k vytvoření jednoduchých, barevných a odolných značek pro vaše záhony. Ať už se jedná o květinovou zahradu, bylinkovou zahradu nebo zeleninovou zahradu, nikdy nezapomenete, co a kde jste zasadili. Je to skvělé a zábavné řemeslo pro děti, které rády pomáhají na zahradě!

6. DIY oblázkové rohože
To je skvělé použití pro všechny ty tenké, ploché skákací kameny, které sbíráte při návštěvě jezera nebo pláže. Uspořádejte je na voděodolnou podložku a zajistěte, abyste vytvořili kreativní, krásné podložky pod dveře, běhouny na stůl, podtácky nebo cokoli jiného, o čem sníte!

7. DIY Pebble Backsplash
To je neuvěřitelně jedinečný nápad, díky kterému vám vaši kuchyni budou všichni hosté závidět. Vypadá to draze, ale stojí vás to jen čas a nezruinuje váš rozpočet na renovaci vašeho domova! Vyberte kameny, které jsou všechny stejné barvy, nebo si vyberte vícebarevné kameny pro eklektičtější vzhled.

8. Oblázkové a kamenné ptačí budky
Tyto úžasné ptačí budky připomínají vysokou věž, že? Nejlepší na tom je, že k jejich vytvoření můžete použít všechny druhy kamenů a oblázků, včetně šikmých, ostrých kamenů, zaoblených, velkých oblázků a dokonce i malinkého štěrku. Vršky jsou cínové a sedí na základně, která je vyrobena z desky skály. Pokud se je rozhodnete zavěsit, nezapomeňte je dobře podepřít, protože bývají o něco těžší než jiné ptačí budky.

9. DIY malované kameny berušky
Toto je další skvělý projekt pro děti! Sbírejte kulaté kameny, pak je malujte, abyste vytvořili širokou škálu barevných, rozkošných berušek, pak je rozházejte a schovávejte po své zahradě. Vaše děti budou rády předvádět tento projekt svým přátelům! Dělají také skvělé ručně vyráběné dárky!

10. Kamenná umělá kaktusová mísa
Na první pohled tato terakotová mísa naplněná pískem a kameny vypadá jako skutečné šťavnaté aranžmá! Najděte větší kameny a oblázky, abyste vytvořili toto uspořádání. Klíčem je najít spoustu různě tvarovaných kamenů, které dodají aranžmá na vizuální zajímavosti. Měňte barvy, které používáte, a nezapomeňte přidat podrobnosti!