10 překvapivých nápadů na výzdobu vašeho venkovního prostoru

Jak jsme si všichni v určitém okamžiku uvědomili, zdobení vnitřku našich domovů může udělat jen tolik. Chceme našim venkovním prostorům dodat tento personalizovaný dotek, aby si je skutečně přizpůsobili. Za tímto účelem jsme se rozhodli pokrýt několik příkladů fantastických nápadů na venkovní dekorace!

Bez konkrétních kritérií, kromě obecného cíle pro dekorace, které lze udělat doma ve vašem venkovním prostředí, jsme se vydali hledat zábavné nápady. Ať už na terase, na zahradě nebo jen na exteriéru domu, všechny tyto projekty vytvářejí významnou změnu pro každou krajinu.

Začali jsme hledat nápady na jemnějším konci věcí, zdobit prostor terasy osvětlením nebo závěsnými dekoracemi, než jsme přešli k zapojenějším typům projektů. Tato krátká, ale hluboká galerie představuje oba konce tohoto spektra.

Někdy ty nejinovativnější a nejosvěžující nápady pocházejí z těch nejpřekvapivějších míst, takže si nezapomeňte dávat pozor na konkrétní aspekty těchto projektů, které skutečně zapálí váš oheň. Obzvláště se nám líbí například vyvýšená cihlová terasa a kontejnerové zahrady.

Doufáme, že v této galerii najdete trochu inspirace a vzrušení!

1. Vyvýšená cihlová terasa
Jak jsme si ukázali dříve, vytváření venkovních prostor podle vaší fantazie je s kostkami snadné a zábavné. Tento projekt zahrnuje vybudování jednoduché zdi kolem terasy, zarámování prostoru a jeho vymezení. K ohraničení subtilní zahrady obklopující samotnou terasu bylo použito více cihel pro organický, zakřivený tvar.

2. Závěsná světla, květináče a další
Máte-li chráněnou nebo částečně chráněnou terasu, máte ideální příležitost přidat do vertikálního prostoru dekoraci. Jedno jednoduché, ale efektivní řešení zahrnuje zavěšení slavnostních světel, jak je znázorněno výše. Můžete přidat i závěsné květinové koše, které do vzduchu vnesou trochu zeleného života.

3. Zkrášlete své zdi
S terasou, která stojí přímo proti domu, můžete tyto vnější stěny použít k přidání barvy, textury a téměř jakékoli dekorace, kterou chcete. Zde vidíme některé kovové květinové sochy, ale téměř jakýkoli plochý nebo závěsný prvek lze připevnit na vnější stranu vašeho domova, což dodává exteriéru styl a osobitost.

4. Elegantní dekorace
Pokud se váš bytový design přiklání více k moderní eleganci než rustikálnímu šarmu, možná budete chtít zvážit tuto možnost. Terasa byla obsazena současným venkovním nábytkem, ale to, co skutečně dotváří vzhled, je řada jemných dekorací visících na stěně a naskládaných poblíž židlí. Svícny a tvarované svícny dokážou změnit svět, zejména v noci.

5. Závěsné lucerny
Kovové koule visící nad touto terasou jsou ve skutečnosti ozdobně vytvořené závěsné lucerny, které lze v noci nacpat svíčkami pro magický efekt. Pokud máte převis, ať už jde o střešní prostor nebo diskrétní přístřešek na terasu, můžete zavěsit takové nádherné lucerny a přidat něco, co vypadá krásně ve dne i v noci.

6. Mřížová zeleň
Pokud je vaše konkrétní terasa chráněna mřížovím, možná byste se měli podívat na to, abyste umožnili nějakému břečťanu získat oporu. Tento klasický a přirozený vzhled vylepšuje venkovní prostory prakticky jakéhokoli stylu a dodává nadčasový vzhled, který nelze jednoduše vyrobit; to se musí pěstovat!

7. Dřevoblokové stěny
I když je tento projekt o něco více zapojený než některé jiné na seznamu, výsledky jsou velkolepé. Vyřezávání dřevěných bloků různých hloubek a jejich sestavování do této texturované, poutavé stěny vám vytvoří neuvěřitelně jedinečný a atraktivní doplněk vašeho venkovního prostředí.

8. Velká pohádková zahrada
Už jsme mluvili o pohádkových zahradách. Tyto fantastické sochy v miniatuře mohou být jednoduché a rychlé nebo vyčerpávající podrobně; měřítko je na vás. Spoléhají na přírodní materiály a dokonce i na recyklované kousky věcí, které již možná vlastníte. Nejlepší na tom je, že protože si je navrhujete sami, jsou jednou z nejvíce personalizovaných dekorací, které si můžete na svém dvoře vyrobit.

9. Kontejnerové zahrady
Naprosto milujeme dobrou kontejnerovou zahradu, která nám umožňuje přidat zeleň a květiny prakticky do jakéhokoli prostoru. S pečlivým plánováním a nádobami správné velikosti můžete vyzdobit svůj dvůr nebo terasu výjimečně dobře jako domov na obrázku výše. Palmy, stromy a květiny mohou být umně umístěny pro co nejdramatičtější efekt.

10. Nová sada zahradního nábytku
Zdobení vaší zahrady nebo terasy samozřejmě není pouze doménou domácích kutilů. Někdy máte více peněz než času a jste ochotni sáhnout po něčem velkolepém, abyste skutečně zvýraznili svůj venkovní pozemek. Osvěžující sada terasového nábytku je perfektním řešením pro přidání krásy a funkčnosti do každého venkovního prostoru. Obzvláště milujeme přenosný altán na obrázku výše.