10 prosperujících rostlin pro zastíněné nádoby

Při zakládání zahrady je třeba vzít v úvahu mnoho různých faktorů. Chcete myslet nejen na estetiku, ale také si být vědomi toho, jak se vaše rostliny budou chovat ke svému okolí a zda je pro rostliny, které vás zajímají, to správné roční období.

Kontejnerové zahrady jsou úžasné, protože vám umožňují být při výsadbě liberálnější. Můžete ignorovat věci, které jsou obvykle velkým problémem, jako jsou půdní podmínky. Použití stínových rostlin vám dává ještě větší výhodu, ale stále existují některé věci, které byste měli zvážit, než začnete.

Již jsme zjistili, že se nemusíte starat o půdní podmínky v oblasti, kterou si pro kontejnerovou zahradu vybíráte. Pamatujte však na množství slunce, které vaše rostliny během dne dostanou. Ideální umístění poskytne vašim rostlinám ráno slunce, zatímco odpoledne budou ve stínu.

Normálně by ten tmavý zastíněný kout v ohybu domu vypadal jako oříšek, ale použitím nádob a stínících rostlin můžete tento prostor proměnit v hlavní atrakci! Pamatujte, že kvantita se ne vždy rovná kvalitě a mít více rostlin se ne vždy rovná lepšímu vzhledu. Prostor můžete zvýraznit stejně dobře jednou pečlivě vybranou rostlinou jako kombinací.

Ve skutečnosti neexistují žádná konkrétní pravidla, která byste měli dodržovat, pokud jde o výběr nejlepších stínících rostlin pro vaše stínící nádoby, takže pamatujte, že je v pořádku být kreativní! Barevné listy a celoroční květy jsou vždy dobrou volbou, zejména v těch tmavších oblastech. Použití světlých, reflexních nádob pomůže prosvětlit prostor a udržet věci živé.

Po tom všem je nejdůležitější, že skončíte s jedinečnou zahradou, na kterou můžete být hrdí!

Begónie
Begónie mají malé, světlé květy s voskovým povlakem na pedálech.

Krvácející srdce
Jasně můžete vidět, odkud tato rostlina odvozuje svůj název, s poupaty, která vypadají jako krvácející srdce.

Caladiums
Caladiums mají velké listy s jasnými směsmi červené, zelené a bílé.

Coleus
Rostliny Coleus jsou obzvláště vizuálně ohromující díky svým živým barvám a zubatým listům.

Dichondra „Stříbrné vodopády“
Dichondra, neboli Stříbrné vodopády, dobře doplňuje bílé cihlové a kamenné zdi se svými bledými barvami a visícími končetinami.

Kapradiny
Kapradiny jsou známé svým prehistorickým vzhledem. Snadno se udržují a mohou skvěle vyplnit prostor.

Nezapomeň na mě
Rostlina „Forget-Me-Not“ má krásné malé modré květy se žlutým středem pylu a černou tečkou, která připomíná „zlé oko“.

Fuchsie
Rostliny fuchsie mají jedinečné obrácené květy s nádhernými hlubokými sytými barvami.

Fullmoon Mable – Acer shirasawanum
Rostliny Fullmoon Mable poskytují svými velkými zelenými a žlutými listy spoustu stínu.

Hosta
Hostas má velké listy s kombinací tmavě zelené a světle žluté barvy.