10 rostlin pro soukromí a krásu

Pokud jste majitel domu, který touží po malé izolaci na své usedlosti a rychle rostoucí přírodní zelené zástěně, která nabízí soukromí, můžete toho dosáhnout několika správnými volbami. Vědět přesně, co chcete, když nakupujete v zahradním centru, proces urychluje. Které rostliny rostou rychle a jaké jsou jejich přirozené návyky? Některé z těchto otázek jsou zde zodpovězeny, aby to pro vás nebylo tak složité. Rostliny jsou hodně podobné lidem a rádi to dělají po svém. Tento seznam vám pomůže identifikovat rostliny, které budou vzkvétat a najdou šťastný domov ve vašem útočišti.

1. Investujte do obří trávy zvané bambus
Víte, jak rychle tráva na trávníku roste; nakonec může být bambus vaší odpovědí na rychle se rozvíjející zelený plot pro ochranu soukromí. Dřevité, dělené stonky se rozvětvují do listnatých shluků, zatímco spojené oddenky v kořenovém systému se soustředí na vývoj podzemí. Vyberte typ, který se hodí k vaší nemovitosti:

Běžecký bambus – Tato odrůda roste podobně jako kapradina. Jedna rostlina může poslat rychle rostoucí kořeny na vzdálenosti od mateřské rostliny, kde vysílají několik vertikálních výhonků z kloubů.

Hrudkující bambus – Tento typ má shlukovitý zvyk podobně jako krásná dřevitá kapradina. Podzemní oddenky zůstávají blízko rodiče a tvoří úhledné shluky. Připravte se na akci ze zralé rostliny, která se může prodloužit o několik stop za den.

2. Vypěstujte keř Rose of Sharon na 12 stop
Tento vysoko rostoucí opadavý keř má přirozený rozšiřující se zvyk, který může snadno sloužit jako štít pro každého majitele domu, který touží po určitém odloučení; navíc se dá zastřihnout do plochého tvaru. Pokud si tuto rostlinu vyberete k přírodnímu zelenému plotu, odmění se vám květy podobnými topolovitě v polovině léta.
Tenhle je vítěz.

3. Zažijte ústraní se stálezeleným živým plotem Arborvitae
Pokud toužíte po barvě ve vaší zimní krajině, tato je pro vás. Mladé stálezelené listy se jeví jako peříčkové a dozrávají do listů, které připomínají krásné ploché spreje.

Elegantní geometrické rostliny jsou k dispozici ve tvaru koule, kužele nebo válce. Arborvitae má potenciál vystoupat 60 stop do vzduchu; v důsledku toho je to dokonalý štít na ochranu soukromí. Elegance je vaše volba.

4. Užijte si sváteční barvu a skrytí se zimní červenou cesmínou
Hustý, neprostupný přírodní plot je možný ve vaší krajině se zimní červenou cesmínou; navíc zobrazuje shluky červených bobulí. Má zabezpečení drátěného plotu bez vnikání umělých drátů.

Může vyrůst v houští, které chrání váš domov jako ostružiní Šípkové Růženky. Prořezávání a údržba určují výšku, ale bez kontroly se může tyčit až 15 stop. Tohle může být ten pravý pro vás.

5. Blokujte větrné oblasti pomocí cypřiše
Tyto stálezelené rostliny mají drobné šupinovité listy a vytvářejí středně velké šišky, které vypadají, jako by měly šupiny. Cypřiš Arizona může dorůst do výšky 40 stop a rozšířit se na 20 stop. Je to odpověď na jakékoli obavy o soukromí. U cypřiše jsou oblíbené větrolamy nebo zástěny. Italský cypřiš je tlustá, sloupovitá forma stromu, který může dosáhnout 60 stop. Nový přírůstek předvádí zlatožluté listy.

6. Navrhněte zelený plot z břečťanu
Ivy se rozprostírá vodorovně po zemi a dokáže vertikálně rychle proměnit řetězový plot v soukromou zelenou zeď. Leze po stěnách a trelážích se vzdušnými kořeny, které uchopí a drží. Kořeny zasahují hluboko do půdy, aby zabránily erozi. Má spolehlivý a jednotný růstový zvyk, který je vítaným doplňkem každé zahrady.

7. Získejte skrytost s Clematis Vine
Vinná réva Clematis může být odpovědí na pevnou stěnu zeleně šetrnou k zemi. Mřížový nebo drátěný plot pokrytý plaménkem se v jarní sezóně stává barevným kvetoucím exponátem; navíc je to bezpečný plot, který se snadno udržuje. Odstřihněte některé květy z plotu vašeho soukromí a použijte je k dekoraci interiéru.

8. Udržujte živý plot z buxusu
Pokud hledáte pestrou rostlinu živého plotu, která obklopí váš dvůr soukromím, pak je zimostráz řešením. Zanedbáním prořezávání proměňte listí ve vlající se stěnu; nakonec mohou vaše nůžky transformovat rostlinu do tvarů, které vypadají jako koule nebo vrstvy. Je to všechno dobré.

9. Přivítejte ptáky s keři Photinia
Některé druhy Photinia mohou dorůst až 15 stop, díky čemuž jsou vhodné pro vaše odlehlé rodinné útočiště. Červené nebo černé bobule, které se objevují během podzimních a zimních měsíců, se stávají pozvánkami pro ptáky. Na jaře přidejte několik shluků bílých květů a váš úkryt je hotový.

10. Zasaďte zobáka do soukromí
Tento keř může být nejoblíbenější rostlinou pro návrhy živých plotů. Modro-černé plody ji činí atraktivní pro ptáky. Na jaře a začátkem léta se objevují bílé květy, které proměňují zeleň ve velkolepou show. Vaše soukromí je zaručeno, když investujete svůj čas a peníze do pěstování přirozené privátní zástěny.

Závěr
Nyní, když byly zodpovězeny některé vaše otázky týkající se soukromí na obrazovkách živé zeleně, je časově náročná část rozhodování jednodušší. Každá rostlina, kterou zavedete do svého zeleného prostředí, bude s vaší péčí prosperovat. Měnící se roční období promění vaši zeleň v neustálé exploze krásy a nikdy nepotřebují malování.