10 skvělých nápadů na zimní kontejnerovou zahradu

Zima je tady, a to obvykle znamená, že ti z nás se zeleným palcem se zasekli ve snaze najít způsoby, jak zůstat zaneprázdněni, zatímco je zem zmrzlá.

Nikdy se nebojte! Kontejnerové zahradnictví a vytváření krásných barevných displejů nemusí sedět na zadním sedadle, když je venku zima. Sestavili jsme několik opravdu fantastických displejů se zimní tématikou, které lze snadno sestavit do vašich stávajících květináčů a květináčů.

Až budete s aranžováním hotovi, umístěte tyto krásky na prominentní místo na verandě, na schodech nebo dokonce do interiéru, pokud vám to vyhovuje. Určitě budou vítaným oddechem od šedých zimních dnů, které nás čekají!

Tyto projekty jsou určeny pro kohokoli od zkušených kutilů a zahradníků až po ty úplně nové na scéně. I když jsou tyto rostliny řízky a nevydrží přes zimu, budou stále jasným místem v chladném počasí a přivítají hosty ve vašem teplém domově po celou sezónu!

Doufáme, že budete inspirováni, abyste na svůj zimní dvůr vnesli trochu barev!

1. Zobrazení ovoce a stálezelených větví
Tento krásný stříbrný květináč je ozdoben umělými jablky, vínovými šiškami a množstvím stálezelených větví. Tento displej byl vytvořen přidáním položek se zimní tématikou do existujícího displeje. Pokud používáte přírodní větve, určitě si kupte a postříkejte své ratolesti přípravkem jako Wilt-Pruf, díky kterému budou vaše větve vypadat hezky a svěže po celou sezónu!

2. Drátěný nástěnný květináč
Tato skromná, a přesto krásná expozice byla vytvořena přidáním mechu a květinářské pěny do stávající nádoby z drátěné stěny. Větve jedle Fraser, barvený eukalyptus, fialová kaspie a cesmína ozimá se spojí, aby vytvořily hustě zabalenou a slavnostní dekoraci na malou stěnu u dveří.

3. Poinsettia Evergreen Aranžmá
Tento květináč získá větší výšku přidáním druhé rostliny na předchozí rostlinu v květináči. Půdní linii pokrývají povislé stálezelené větve a velké barevné červené a bílé květy vánoční hvězdy. Plán květináč je zdoben pevnou látkou a zlatou stuhou. Úžasně slavnostní!

4. Současná bříza a jehličnan
Tato současná kráska je silně ovlivněna elegantním černým květináčem, ve kterém je umístěna. Tato expozice byla vytvořena z mohutných březových větví a stálezelených větví několika různých druhů stromů. Šišky, jablka a dokonce i malá osvětlená koule promění tento kousek v květináč, který je stejně krásný v noci jako ve dne.

5. Jednoduchá dřevěná krabička s evergreenem a šiškami
Jedná se o jednoduchý, ale zcela slavnostní displej, který je skvělý jako středobod uvnitř nebo venku na stole nebo na straně schodů. Vintage dřevěná krabice je plná šišek, stálezelených větví a snítek zimních plodů a cesmíny pro barvu. Tento kousek budete muset zařídit květinovou pěnou a páskou.

6. Displej zakončený proutěnou koulí
Nebojte se, aby byl váš displej zcela jedinečný s malými akcenty. Tyto květináče jsou vycpané vrstvami stálezelených větviček a větví, se sadou březových větví tvořících „v“ pro velkou proutěnou kouli, na kterou může sedět. Jednoduché, ale účinné a naprosto úžasné!

7. Tradiční urna s tučnými červenými tyčinkami
Tyto odvážné červené tyčinky jsou kardinální dřín, který je sladěn s větvemi jedle Fraser a zdravou dávkou ozimých plodů. Výsledkem je rozhodně tradiční venkovní displej, který je ponořen do klasického designu a dodává bílé krajině nával barev.

8. Ministromy s dekorativními květináčmi
Tato expozice byla vytvořena pomocí dvou miniaturních jedlí a velkých červených květináčů. Každý květináč je zabalen do slavnostní kostkované stuhy a přední strany jsou silně zatížené volnými větvemi, červenými klacíky, proutěnými koulemi a spoustou větviček ozimých plodů. Jsou skvělé, pokud hledáte vyšší displej.

9. Zimní trakař
Trakaře jsou krásným venkovním exponátem v létě, ale v zimě dokážou zapůsobit dvojnásobně! Naplňte svůj trakař hustými větvemi a snítkami cesmíny nebo oziminy. Jemná poleva sněhu, jak je ukázáno na příkladu, opravdu dělá scénu. Při přidávání větví použijte ornici, protože je tlustší a těžší a větve udrží na místě mnohem lépe!

10. Grinchy Green Display
I když tento displej nemá výraznou červenou jako jiné displeje, různé odstíny zelené mezi větvemi jehličnatých stromů a kovovými vánočními ozdobami jsou rozměrem, který tento nenápadně krásný displej potřebuje. Design doplňuje několik klacíků a březových větví.