10 šťastných rostlin pro váš dům a zahradu

Všichni potřebujeme v životě trochu štěstí, někteří lidé mají štěstí z králičí nohy nebo podkovy, ale první věc, která mě napadne, když dojde na rostliny, které do vašeho života vloží trochu štěstí navíc, je jetel. , konkrétně čtyřlístek.

Pamatuji si, jak jsem jako dítě prohledával náš dvůr, abych našel čtyřlístek, a zůstal jsem zklamaný. V těch vzácných případech, kdy jsem našel jeden se čtyřmi listy, jsem je vtiskl na stránku v deníku, abych zvýšil své štěstí.

Ve skutečnosti existuje mnoho rostlin, které můžete zvážit pro svůj dům nebo zahradu, které mohou zvýšit vaše štěstí.

Mnohé z těchto rostlin jsou nenáročné na péči a nejenže dokážou přilákat pozitivní energii a štěstí, ale také dodají vašemu domovu šmrnc.

V této příručce se podíváme na 10 různých možností, abychom zjistili, které rostliny vám mohou přinést nejvíce štěstí.

1) Růže
Růže jsou rostliny, které jsou považovány za rostliny, které do vašeho života přinášejí lásku, štěstí a léčení, ale různé barevné květy mohou mít různé významy. Většinu růží lze snadno spravovat, ale dobře rostou pouze v zónách sedm, osm a devět. Růže vyžadují každý týden asi centimetr vody, takže je budete muset pěstovat v oblasti, kde je dostatek deště. Mají však rádi dobře odvodněnou půdu, takže nedovolte, aby kořeny zapadly do promočené půdy, protože by mohlo dojít k hnilobě kořenů. Většina růží navíc potřebuje každý den asi šest až osm hodin přímého slunce.

2) Zimolez
Zimolez je voňavá rostlina, která nejen provoní vaši zahradu, ale je to rostlina, o které se říká, že přináší štěstí. Zimolez, který nejlépe roste v zónách čtyři až devět, vyžaduje hodně slunečního světla a dobře odvodněnou půdu. Jedná se o vinnou révu, takže pokud jí dovolíte divoce růst ve vaší zahradě, může se ujmout, a proto mnoho zahradníků trénuje rostlinu na mříži nebo podél plotu. Při správném výcviku mohou tyto rostliny vyrůst až do výšky 12 stop. Produkují také jedlý nektar, který si můžete čas od času vychutnat.

3) Jasmín
Jasmín je rostlina, o které se říká, že přináší pozitivní vibrace a štěstí do vašeho vztahu. Sladká vůně rostliny odstraňuje negativní energii z místnosti, proto by měla být zasazena do místnosti, kde si budete užívat čas se svými blízkými. Tato rostlina nejlépe roste v zónách 9 a 10; Jasmíny mají rády jasné sluneční světlo, protože jsou to tropické rostliny. Ke kvetení potřebují hodně vody a porézní půdu, která dobře odtéká.

4) Aloe Vera
Toto je rostlina, kterou najdete ve většině domácností. Je nenáročná na péči a říká se, že přináší do domova štěstí a dobrou náladu. Jedná se o rostlinu, která dobře roste v dobře propustné půdě, ale nesnáší stojatou vodu, takže ji zasaďte do květináče, který zajistí, že nebude dlouho ve vodě. Tato rostlina nejlépe roste v zónách 9 až 11. Vzhledem k tomu, že aloe vera je sukulentní, snese vysoké teplo a sucho.

5) Lucky Bamboo
Lucky bambus je rostlina, která je známá tím, že přináší štěstí, lásku a zdraví do vašeho domova. Ve skutečnosti se říká, že stonky s lichým číslem jsou nejšťastnější, takže při pěstování tohoto bambusu to zvažte. Je to rostlina, která se snadno pěstuje v zónách devět a výše. Nemá ráda přímé sluneční světlo, takže nejlépe poroste v oblasti, která má jen částečné slunce. Bambus byste měli zasadit do kamenů, aby měl co největší oporu. Nejlépe rostou mezi 65 a 90 stupni Fahrenheita.

6) Bazalka
Basil je rostlina, která údajně odstraňuje negativní energii ze vzduchu a nahrazuje ji pozitivní energií, která vám přinese štěstí. Nejlépe roste v zónách 10 a výše, protože bazalka je rostlina, které se daří v teplých a vlhkých teplotách. Ve skutečnosti se jedná o rostlinu, která potřebuje šest až osm hodin přímého slunečního záření denně. Nesnášejí nízké teploty, takže rostliny bazalky obvykle vydrží pouze do prvního mrazu v roce.

7) Orchidej
Orchidej je rostlina, která má příjemnou vůni, která je povznášející. Říká se, že zlepšuje energii v domácnosti a zlepšuje vaše štěstí, zejména pokud jde o plodnost. Vzhledem k tomu, že tyto rostliny uvolňují kyslík v noci, jsou skvělou možností, jak je mít poblíž, když spíte. Tato odolná rostlina nejlépe roste v zónách tři až devět. Protože mají rádi teplejší klima, je důležité, aby tyto rostliny měly 12 až 14 hodin světla denně. Vlhkost by se měla pohybovat mezi 60 a 80 procenty. Dokážou tolerovat sucho, ale jejich přemokření může způsobit udušení.

8) Money Plant
Podle Feng Shui je to rostlina, kterou je skvělé vysadit v domácnosti, protože přitahuje štěstí a štěstí těm, kdo tam bydlí. Navíc je schopen filtrovat vzduch, díky čemuž bude dýchání v domácnosti příjemnější. Tyto rostliny nejlépe rostou v zónách 10 až 12 a za správných podmínek mohou růst v interiéru do výšky tří až šesti stop. Rostlina vyžaduje písčitou, dobře propustnou půdu dostatek slunce; ve skutečnosti jsou vlhké podmínky pro růst nejlepší.

9) Šalvěj
Je známo, že šalvěj čistí negativní vibrace a přináší štěstí a pozitivní energii do domova a života jednotlivce, který ji pěstuje. Tato rostlina roste jako trvalka v zónách pět až osm a v zónách devět a vyšších může růst jako letnička kvůli vlhkosti ve vzduchu. Šalvěj dobře zvládá horké a suché podmínky, ale při přelévání rostlina může zplesnit. Jedná se o rostlinu, která provoní váš domov úžasně a mívá dlouhé období sklizně, takže bylinku budete moci využít i pro účely vaření.

10) Bílý jetel
Jedná se o rostlinu, kterou je obtížné pěstovat uvnitř, ale je považována za skutečného trojlístku štěstí. Typicky mají tyto jetele tři listy, které představují víru, naději a lásku, ale čtvrtý list je považován za šťastný. Tato rostlina se nachází v zónách čtyři až devět a při dostatečné péči ji lze vysadit i uvnitř domu. Ve většině těchto zón zjistíte, že tyto rostliny rostou mezi trávou, a proto mnoho jedinců považuje jetel bílý za plevel. Nejlépe rostou na plném slunci a mírně vlhké půdě, ale stále mohou růst v suchu.