10 svěžích a zábavných nápadů na design kurníku

Rezidenční chov kuřat zaznamenal v posledních letech obrovský rozmach, protože si lidé uvědomovali přínosy pro zdraví a nezávislost, které přináší konzumace potravin z místních zdrojů.

Rozhodnutí, že byste chtěli chovat vlastní kuřata, je ta snadná část; práce přichází, když je čas dát jim místo k životu. Každý domácí chovatel kuřat potřebuje kvalitní kurník pro umístění a úkryt ptáků.

Protože možnosti jsou překvapivě rozsáhlé a předem postavené kurníky mohou být drahé, vydali jsme se objevit 10 nejinovativnějších a nejzábavnějších kurníků, které lze postavit doma.

S touto kolekcí uvidíte směs družstev, které lze postavit ze zakoupené sady, a těch, které jsou zcela DIY, vyrobené z recyklovaných předmětů pro skutečně jedinečnou a levnou stavbu. Všechny jsou stejně účinné při ustájení ptáků a některé budou fungovat lépe než jiné, v závislosti na vašich potřebách.

Kromě 10 originálních coopů zobrazených níže se s vámi také chceme podělit o DIY průvodce pro vybudování vašeho vlastního coopu za cenu 50 $ nebo méně, s laskavým svolením Livesimply. Tato příručka jde nad rámec některých pokynů uvedených níže a je skvělým začátkem pro každého, kdo chce být skutečně šetrný.

Ať už chcete chovat hrst kuřat v kompaktním chlívku nebo založit malou farmu s něčím vstřícnějším, tyto nápady vás jistě nastartují na skvělý začátek. Kliknutím na související odkaz u každého obrázku zobrazíte dostupné pokyny.

Náš první kurník má docela standardní design, je dostatečně velký, aby se do něj vešly vstupní dveře, což je užitečná funkce pro čištění a kontrolu ptáků. Vlnitá plechová střecha a jemně mořené dřevo vytvářejí atraktivní vzhled na každém dvoře.

Tato konstrukce je podobná předchozímu kurníku, s konstrukcí z lehkého přírodního dřeva a velkými vstupními dveřmi. Konstrukce je přišroubována k cementové základně pro stabilitu a obsahuje extra širokou střechu pro ochranu před deštěm.

Nyní přecházíme na propracovanější nastavení. Tento přenosný koop lze táhnout na nová místa a vyznačuje se lehkou konstrukcí, která se zdá být otevřenější než většina projektů. Podavač je přístupný zvenčí, zatímco vstupní dveře poloviční velikosti umožňují přímý přístup.

Zjistili jsme, že tento projekt je jedním z nejkrásnějších návrhů, který existuje, se střechou z A-rámu a rustikální dřevěnou konstrukcí. Mezipatrové dveře mají malé okénko a lakovanou střechu nad hlavou, zatímco přístřešek je velký a pohodlný.

Nyní přejdeme k dosud možná nejinovativnějšímu designu kurníku. Tento projekt zahrnuje celkovou rekonfiguraci staré komody nebo chléva, přeměnu zásuvek na přihrádky na vejce a skříněk na jednotlivá kuřata.

Tento design se vyznačuje elegantním vzhledem koupeného kurníku se všemi úsporami nákladů na stavbu vlastními rukama. Vstupní dveře plné velikosti a jedinečné dveře s okny umožňují přístup, zatímco výsuvná nádoba na odpad umožňuje velmi snadné čištění. Je lehký a lze jej umístit prakticky kamkoli.

Při našem hledání jsme narazili na několik návrhů rámu A, včetně jednoho postaveného ze staré houpačky, ale tento projekt nás nejvíce zaujal. Štíhlá konstrukce je ideální pro hrstku ptáků a lze ji spojit, pokud máte materiály, za jediné odpoledne.

Tento kurník, který jde propracovanějším směrem, je vybaven plnohodnotným venkovním kotcem a velkým hřadovnou pro maximální praktičnost. Má také styl na rozdávání, se zábavným schématem modré a bílé barvy a střešními šindely jako skutečný dům.

Ano, tento projekt kurníku je skutečně založen na trampolíně! Inovativní kutilská práce, která se zde týká, vytvořila nejunikátnější coop na našem seznamu. Trampolína nabízí velkou, téměř hotovou ohrádku, takže jde o projekt se spoustou praktické hodnoty.