10 trvalek, které se vysmívají horku a suchu

Pokud jste zaneprázdněným majitelem domu, který stále chce krásnou kvetoucí krajinu ve vaší suché lokalitě, možná hledáte rostliny, které mohou prosperovat v podmínkách horka a sucha. Co byste měli zasadit, abyste šetřili vodu, peníze, čas a šetřili zdroje? Některé z těchto otázek jsou zodpovězeny v tomto seznamu rostlin, které fungují skvěle v podmínkách sucha:

Zde je seznam 10 trvalek odolných vůči teplu, kterým se skvěle daří v letních vedrech a suchu:

1. Vyzkoušejte Salvia’s Moisture-Trapping Foliage

Salvia Argentea (šalvěj stříbrná) je rostlina chytrá na vodu, která má vlnité listy, které se snaží zachytit vlhkost na povrchu listů. Je to sucho tolerantní, mořská krása, která může dorůst do výšky 12 palců a dvojnásobné šířky. Použijte jej ve svých obrubách, okrajích a v nádobách. Toto bienále s nízkou údržbou zapadne do vašeho nabitého programu; navíc se mu vyhýbají loupeživí jeleni a králíci.

2. Založte zahradu odolnou vůči suchu s dekou květinou

Tato sedmikráska je v horké a suché prérijní krajině jako doma. Je to bylinná trvalka, která upřednostňuje horké a suché pastviny, lesy a okraje cest; v důsledku toho z něj snadná přizpůsobivost dělá okrasnou divokou květinu, která je oblíbená pro naturalizaci luk.

Zanedbání není žádný problém, protože kvete přes léto a na podzim; navíc díky drsným strukturám stonků a listů je pro pasoucí se jeleny neatraktivní. Pokud je ve vaší zahradě místo pro živé karnevalové odstíny červených a žlutých květin, toto třímetrové zaklínadlo udělá z vašeho domu domov.

3. Naturalizujte řebříček pro přírodní stanoviště

Řebříček je vytrvalá bylina, která se po založení každoročně vrací. Kapradinaté, chlupaté listy jsou aromatické s květy, které se objevují v odstínech bílé, žluté a zbarvené do růžova. Množí se v dobře odvodněné půdě a snadno se zotavují z extrémních such. Pokud je vaše půda chudá na živiny, může to být zeleň pro vás.

4. Pěstujte Heucheru odolnou vůči teplu

Tuto rostlinu můžete znát jako korálové zvonky nebo kořen kamence. Protože může růst na skalnatých římsách s malým množstvím půdy, dalo by se nazvat přeživším. Mnohokrát se může odrazit od sucha, horka a poškození jeleny. Pěstujte ji ve skalce pod notoricky známým ořešákem a ignoruje negativní alelopatické účinky tohoto stromu. Je to strážce.

5. Pěstujte Hosta v suchých podmínkách

Hosta je širokolistá rostlina, která je oblíbená v mnoha krajinách. Je to pro zaneprázdněného majitele domu, který má málo času na údržbu. Jakmile se usadí ve vašem novém zahradním prostředí, můžete relaxovat a sledovat, jak roste do krásy. I když miluje stinná místa, dokáže se přizpůsobit slunným zahradám a vzkvétat.

6. Vychovávejte včelí balzám na zahradě své chaty

Zasaďte ho u zahradní brány a sledujte, jak vzkvétá s velmi malým množstvím vody. Dokáže snést teplo a přitom stát vysoko. Péřovité staré cambridgeské šarlatové květy jsou oblíbené na této voňavé trvalce, která může dosáhnout tří stop na výšku. Dlouhá horká léta uvidí tuto rostlinu pouze ve vlnách barev. Dlouhotrubkové květy přitahují kolibříky a motýly. je to dobrá věc.

7. Začleňte denivku do své krajiny

Denivky jsou odolné, houževnaté a téměř bezproblémové. Jejich krásu neovlivňují letní vedra ani sucho. Hlízovité kořeny jsou masité a vysílají do listů ve tvaru meče, které doplní každou zahradu. Velké kvetoucí trsy se vyvinou během několika sezón. Rostou a fungují téměř v jakékoli půdě. Pokud jste nedbalý pěstitel, tento bude fungovat pro vás.

8. Vyrobte Gerbera Daisy s minimální péčí

Sedmikráska Transvaal je jiný název pro tuto rostlinu odolnou vůči suchu, která může dorůst do výšky 12 palců. Pochází z Jižní Afriky a rád roste v písčité půdě a chudých suchých oblastech. Velké květy, které přitahují ptáky, mohou trvat šest týdnů. Pokud chcete řezané květiny, které jsou k dispozici v mnoha bohatých barvách, vypěstujte si kopretiny Gerbera.

9. Zvedněte květ fialové šišky

Třapatka je statná trvalka, které nevadí ani letní vedra. Je to hrubá, tuhá rostlina se štětinatými listy, která může dosáhnout výšky pěti stop. Je to dobrá řezaná květina a bude kvést až do mrazu, pokud odstraníte uvadající květy. Pěnkavy jsou přitahovány štětinatými semennými lusky, které se v zimě drží na rostlinách.

10. Propagujte Acanthus i když jsou suchá léta

Acanthus nebo Bear’s Breech si vede dobře v chudé, suché půdě s minimálním množstvím vody. Kořeny šetří vodu tím, že pronikají hluboko, aby dosáhly vlhkosti. Acanthus je robustní trvalka, která je známá pro lesklé listy. Bílé nebo růžové věže dosahují až 8 stop ve vzduchu a kvetou během jarních a letních měsíců. Pokud toužíte po zahradě, která zve včely a motýly, tato je pro vás.