10 vytrvalých květin pro slunné oblasti ve vaší zahradě

Rád zaplňuji své zahrady trvalkami, aby se příští rok vrátily. Moje zahrada bývala obklopena stromy, ale minulý rok jsme se přestěhovali, takže teď je moje zahrada plná slunce. To znamená, že spousta rostlin, které jsem choval na své zahradě, bude nešťastných, a tak jsem se rozhodl je umístit do oblastí s částečným stínem.

Tím zůstává velká část mé zahrady pro trvalky, které milují slunce. Nikdy jsem neměl slunečnou zahradu, a tak jsem provedl průzkum, abych našel jedny z nejlepších trvalek k výsadbě. Na výběr je celá řada možností a při správném výběru můžete mít pestrobarevnou paletu květin, která každý rok poroste od jara až do prvního mrazu.

Trvalky plné slunce potřebují alespoň šest až osm hodin přímého slunečního záření denně. Ve většině situací by se měly zalévat v noci po západu slunce nebo brzy ráno před východem slunce.

Nalezení dokonalých trvalek pro slunné oblasti vaší zahrady vyžaduje čas, proto jsem vytvořil tohoto průvodce, který vám pomůže začít. Do tohoto průvodce jsem zahrnul 10 trvalek, které se nyní nacházejí na mé zahradě; pojďme se podívat na to, co to je, a na několik tipů pro pěstování každého z nich.

1. Měsíček horský
Tyto měsíčky jsou ideální pro slunné místo na vaší zahradě. Když jsou poprvé zasazeny, vyžadují trochu lásky a pozornosti; ve skutečnosti budou během své první sezóny v zemi potřebovat hodně vody. Každým rokem budou hustší, zvláště pokud květiny na konci vegetačního období seříznete.
Jasně žluté a oranžové květy typu kopretiny voní sladce, což přiláká včely a krásné motýly i do vaší zahrady.

2. Denivka
Denivky jsou ideální pro zahradu plné slunce; ve skutečnosti se jim daří a více kvetou, když jsou vysazeny na místech, která jsou horká a vlhká. Květy této rostliny trvají jen jeden den, ale kvete celou sezónu, takže ve vaší zahradě uvidíte spoustu barev.

Existuje celá řada různých odrůd denivek, ze kterých si můžete vybrat, ale můj oblíbený je Ruby Spider. Červené okvětní lístky a žluté hrdlo květu dodávají nádherný kontrast k zeleným listům.

3. Shasta Daisy
Pokud máte rádi sedmikrásky, pak budete chtít věnovat nějaký prostor na zahradě pěstování těchto krásných bílých květin. Tyto rostliny není třeba v letních měsících ani zalévat, pokud na vaší zahradě neprší méně než jeden palec týdně.

Když jsou zasazeny do dobře odvodněné půdy, květy milující plné slunce mají tendenci růst v trsech, které jsou asi dvě stopy široké. Každé tři až čtyři roky je bude potřeba oddělit, aby se pro vaši zahradu příliš nezvětšily.

4. Černooká Susan
Tyto černé a žluté trvalky jsou schopny úžasně zvládnout plné slunce, nadměrné teplo a suchou půdu. I s velmi malým množstvím vody mohou tyto odolné rostliny dorůst až 20 stop.

Trvají od prvních tónů jara až do prvních zimních mrazů. Když květy začnou odumírat, ujistěte se, že jste si udělali čas na jejich odštípnutí a během několika dní se vám vrátí více než dvojnásobek květů.

5. Red Hot Poker
Tyto exoticky vyhlížející rostliny jsou perfektní volbou pro plné slunce. Dorůstají do výšky asi pěti stop, takže když je poprvé zasadíte do země, ujistěte se, že je zasadíte dostatečně daleko od sebe, aby měly dostatečný prostor k růstu.

Pro nejlepší období růstu by měly být vysazeny brzy na jaře nebo na podzim. Ujistěte se, že používáte dobře odvodněnou půdu; protože jsou to rostliny odolné vůči suchu, nemají rády vlhké kořeny.

6. Coreopsis
Coreopsis je státní divoká květina ve státě Florida as veškerým teplem a vlhkostí ve státě si můžete být jisti, že zvládne plné slunce ve vaší zahradě. Zdá se, že květinám se skutečně daří na velkém slunci.

Existuje 33 různých druhů této rostliny; v barvách od červené a růžové až po bílou a žlutou. Většina variant má tmavý střed, díky kterému vyniknou ve vaší zahradě.

7. Třapatka
Třapatka je základem mnoha zahrad, které se nacházejí na slunci. Teplo a suchou půdu berou jako šampioni a jsou dokonce odolné vůči suchu, takže když udeří horko a vlhkost léta, nemusíte se bát, že jejich květy odumřou.

Fialová je nejběžnější barvou květů, ale mohou být také žluté, oranžové nebo bílé. Pokud rostliny začnou padat, budete je muset po odkvětu seříznout až k půdě, aby se jim příští rok dařilo.

8. Butterfly Weed
Tyto rostliny mají jasně oranžové květy, které přitahují motýly po celé léto. Mají tendenci růst mezi jednou a třemi stopami, ale pokud tyto rostliny začnete ze semen, nemusí kvést dva až tři roky.

Jakmile se rostliny usadí, mají rády suchou půdu, takže je nezalévejte, pokud na vaší zahradě každý týden nenapadne ani centimetr srážek. Ve skutečnosti se jim bude dařit v suché půdě, která má mírně kyselou povahu.

9. Ibišek otužilý
Otužilým rostlinám ibišku se nejvíce daří během horkých letních veder. Během zimních měsíců, kdy je v klidu, rostlina nebude vypadat moc, ale když přijde léto, může vaše rostlina vyrůst do výšky mezi čtyřmi a šesti stopami.

Květy na této rostlině dorostou téměř do velikosti vaší hlavy, což není překvapivé, protože může vyrůst mnohem vyšší než já. Protože jsou tak velké, ujistěte se, že mezi každou rostlinou ponechte několik stop.

10. Řebříček obecný
Řebříček je rostlina, která má jasně žluté shluky květů na listech podobných kapradině. Existuje také několik variant, ze kterých si můžete vybrat, pokud chcete do své zahrady přidat světle růžovou.

Rychle se usazují na zahradě a během chvilky dorostou do výšky dvou až čtyř stop. Daří se jim v teple, což znamená, že nemají rádi mokré kořeny. Protože dorůstají do takových délek, měly by být každých několik let rozděleny.