11 barevných kutilských zahradních projektů vhodných pro děti

Zahradnictví může být fantastická rodinná záležitost, takže pokud máte děti, proč je nezapojit brzy? V závislosti na věku vašich dětí existuje mnoho různých způsobů, jak mohou pomoci, od trhání plevele po pomoc při kopání nových děr pro nové rostliny nebo dokonce rozprostření mulče.

Ale zahradničení není jen o tvrdé práci! Každá zahrada potřebuje trochu sluníčka a hravosti a my jsme sestavili několik opravdu skvělých projektů, které jsou vhodné pro děti, což znamená, že vaše děti určitě rády pomohou, když je půjdete vyrábět.

Od obřích soch berušek vyrobených z bowlingových koulí až po zahradní světla, která slouží jako úkryty pro poklady, v tomto seznamu určitě najdete projekt, který oživí výzdobu vaší zahrady a zároveň zajistí aktivitu pro děti.

Kdo říká, že nemůžeš mít všechno? Vyzkoušejte tyto jednoduché, kreativní zahradní projekty a určitě se zamilujete.

1. Dešťový sud

Zatímco stavba sudu s deštěm je podstatnější projekt, děti mohou pomoci vymalovat a ozdobit plastový sud s deštěm, aby ho během jediného odpoledne převedly z nudného do krásného. Ideální pro umělecké děti všech věkových kategorií! Základní nátěr na tomto projektu je bílý a vytváří nedotčené, jasné plátno, které lze malovat na různé květiny a kapky deště v zelené, modré, slunečně žluté, růžové a dokonce fialové.

2. Recyklované květináče

Toto je další super snadný projekt, který můžete dělat s dětmi. Jakmile přerostou své holínky, jednoduše je natřete základní barvou, nastříkejte barvou novou, jasnou barvu a poté naplňte zeminou a květinami. Milujeme způsob, jakým jsou tyto boty plné zeleně a drobných květů, které se linou z horní části boty. Boty se úhledně zavěšují na plot smyčkou rukojetí přes pevný hřebík. Je to skvělý způsob, jak rozzářit starý plot za jediné odpoledne. Chcete-li vidět další obrázky tohoto jednoduchého projektu, navštivte stránku Happiness is Homemade!

3. DIY Rainbow Paver Hopscotch

Toto je další skvělé, snadné řemeslo, které můžete dělat s dětmi z Happiness is Homemade. S celkem 11 dlaždicemi můžete pro děti vytvořit trvalý poskokový vzor, který lze snadno upravit. Jednoduše natřete každý dlaždice požadovanou barvou, přidejte čísla a poté nechte zaschnout. Když uschnou, jednoduše položte dlaždice na trávník a nechte děti, aby se na to vrhly! Je to skvělý způsob, jak je přimět k pohybu venku, a děti ze sousedství to určitě také milují. Úplné pokyny najdete na stránce Happiness is Homemade.

4. Značky rostlin DIY

Jedná se o projekt, se kterým mohou pomoci děti, ale měl by být dokončen s pomocí dospělého, protože zahrnuje použití nože x-acto. Požádejte děti, aby shromáždily tyčinky správné velikosti, aby vytvořily značky. Dospělí by měli použít nůž x-acto k odstranění kůry z konce jedné z tyčinek. Děti pak mohou použít ostrohy k označení tyčinek a přidat je do vaší bylinkové nebo zeleninové zahrádky! Jen se ujistěte, že se dostanou na správná místa! Chcete-li vidět více o tomto projektu, viz Poznámka.

5. DIY Zahradní sklenice na poklady

Jedná se o velmi snadný projekt, který dodá vaší zahradě krásu a zároveň vytvoří aktivitu pro vaše děti! Posaďte se s nimi a pomocí lepidla připevněte skleněné kameny na zavařovací sklenice. Světlo, jak jimi prosvítá, dodá jiskru a vrhne krásné stíny. V noci můžete přidat solární světla, aby svítily. Ale možná nejlepší část tohoto projektu je, že můžete velmi snadno skrýt poznámky, mapy nebo hračky uvnitř skleněných nádob, aby je děti našly. Skryjte mapu s indiciemi nebo sledujte, jak skrývají své vlastní poklady ve vašich sklenicích. Víčka jsou na kůlech přišroubována, takže sklenice nespadnou. Chcete-li zobrazit úplné pokyny, navštivte Empress Of Dirt.

6. Bowling Ball Garden Art Beruška

Toto je úžasný projekt pro umělecké děti! Základem je jednoduchá bowlingová koule, natřená červenou a černou barvou, aby vypadala jako obří beruška. Černý tmel vyplňuje otvory pro prsty a palce. Tykadla jsou umístěna do těsnění v otvorech pro prsty, čímž je vzhled dokončen. Jsou tak snadné a jednoduché, že jich budete chtít vyrobit celé hejno! Umístěte je po zahradě pro jasný a jedinečný design. Chcete-li vidět více o tomto projektu a získat úplný seznam materiálů, podívejte se na tutoriál na stránce Birds and Blooms!

7. DIY ptačí koupel

Jedná se o super jednoduchý projekt, se kterým mohou děti pomáhat. Máma nebo táta budou určitě chtít lepit a malovat, ale děti rády pomohou přidat rostliny kolem spodní části druhého patra. Tento projekt by neměl trvat déle než odpoledne a měl by být připraven k použití ptáků do večera! Jako obvykle u velkých květináčů se ujistěte, že jste vyvrtali otvory pro odvodnění! Chcete-li vidět více o tomto projektu, podívejte se na Mami Talks!

8. Cihlové značky na bylinky

Toto je další fantastický pohled na zahradní značky! Tyto cihly jsou pěkné a pevné a odolávají povětrnostním vlivům jen s mírným vyblednutím, na rozdíl od fixů vyrobených z organických materiálů, které nakonec hnijí. Tento jednoduchý projekt vznikl tak, že si slova nejprve nakreslil tužkou a poté je přešel permanentním fixem. Kostky jsou snadno čitelné, zůstávají na místě a vypadají fantasticky. Starší děti s čitelným rukopisem si tento projekt užijí! Chcete-li vidět více, přejděte na Jednoduché podrobnosti.

9. Zeleninové zahradní kameny

Toto je další pohled na zahradní značky, i když jsou mnohem méně rušivé než velké cihly, na které jsme se dívali dříve. Tento projekt zahrnuje hledání velkých plochých kamenů a jejich malování, aby se podobaly rostlině, kterou budou označovat. Jména každé rostliny jsou vyražena na skále před umístěním do zahrady. Děti vám mohou pomoci natřít každý kámen, nebo se mohou dostat dolů a ušpinit na zahradě a pomáhat vám sázet zeleninu nebo bylinky. Chcete-li vidět více z tohoto projektu, podívejte se na Repeat Crafter Me!

10. Sázeče kartonů na mléko

Toto je skvělý, rozkošný biologicky rozložitelný květináč, který je ideální pro děti! Vše, co budete potřebovat, je papírová krabice od mléka (nebo dvě!) barvy a pevné nůžky. Rozřízněte karton na polovinu a nezapomeňte, že obsahuje uši pro vaše zvíře. Poté, co jste spokojeni s tvarem, jednoduše natřete základní vrstvu, poté obličej po zaschnutí podkladu. Naplňte svůj nový květináč zeminou a několika semeny, poté jej postavte na okenní parapet a sledujte, jak vyskakují! Chcete-li vidět celý projekt spolu s dalšími nápady, zamiřte na Pysselbolaget!

11. Krajinky mini vajíček

Tato jemně vypadající miniaturní kontejnerová zahrádka je dokonalým způsobem, jak vzbudit u vašich dětí zájem o zahradničení. S několika vyhozenými skořápkami od vajec, zeminou z květináčů, mechem nebo sukulenty a několika miniaturami věcí, jako jsou rostliny, růže, lesní zvířata nebo dokonce drobné muchomůrky! Požádejte děti, aby každou jemnou skořápku vajíčka naplnily zeminou z květináče, pak přidejte mech nebo sukulenty a poté miniatury. Podívejte se, kolik různých variant můžete vytvořit! Úplné pokyny najdete na blogu My So Called Crafty Life Blog