11 DIY květináčů na dýně ideálních na podzim

S potěšením vám představujeme některé z našich oblíbených způsobů, jak přeměnit dýně (skutečné i plastové) na krásné květináče, které si budete přát vystavovat po celý rok (a alespoň takový, který úplně můžete!)

Dýně jsou bezpochyby jednou z nejznámějších částí Halloweenu i samotného podzimu, spolu s tykvemi, kukuřičnými bludišti a listy měnícími barvu. Dýně jsou v našich koláčích, v naší kávě, vyřezáváme je a umisťujeme na verandu jako dekoraci, přidáváme svíčky, aby svítily, pečeme semínka na svačinu – seznam by mohl pokračovat dál a dál.

A i když dýně možná právě teď rostou na vaší zahradě, existují i jiné způsoby, jak vzít dýni nebo funkina a přeměnit je na pěkný květináč, kde můžete vystavit různé rostliny včetně naší oblíbené tradiční podzimní květiny: maminky.

Všechny tyto nápady – doplněné o tutoriály – jsme shromáždili od několika extrémně chytrých řemeslníků a kutilů z celého internetu, abychom vás na podzim nadchli. Je čas rozloučit se s létem a obejmout svěží vzduch a křupavé listy, které jsou na cestě.

Doufáme, že najdete svou podzimní inspiraci v této neuvěřitelné sbírce krásných a jednoduchých DIY projektů, které vezmou skromné dýně a promění je v krásné květináče na míru, které si naprosto zamilujete!

1. DIY dýňový květináč
Jedná se o neuvěřitelný, pestrobarevný květináč, který dokonale pojme vaše sezónní maminky! Pro tento projekt použijete umělou dýni z řemeslného obchodu, jako je Hobby Lobby, protože by byla škoda, aby váš krásný květináč shnil. Pro nejjednodušší tvorbu si vyberte dutou nebo pěnovou dýni. Jakmile budete mít dýni hotovou, jednoduše vhoďte květináč s maminkami a voila! Najděte podrobné pokyny a tipy od Angely Lanterové!

2. Tipsy Pumpkin Planter
Viděli jsme spoustu naskládaných květináčů „na špičku“ nebo „na hlavu“, ale tento opravdu křičí Halloween! Ty jsou vyrobeny z těch levných plastových jack-0-svítilen, které seženete asi za dolar ve většině supermarketů. Chcete-li udržet tuto opilou květinovou věž pohromadě, budete také chtít pěkný, robustní, vysoký zahradní kůl. Až skončíte se skládáním a výsadbou, budete mít displej, který sousedy opravdu ohromí! Získejte úplné pokyny na Birds and Blooms!

3. Pytlovina Découpage Pumpkin Planter
Pytlovina nikam nevede! Tuto módní látku najdete všude, od svateb po narozeninové oslavy, a určitě si ji zamilujete i jako květináč! Toto je další způsob, jak znovu použít levnou plastovou dýni z jakéhokoli supermarketu. Pomocí Mod Podge připojíte pruhy pytloviny ve vrstvách. Chcete-li zjistit, jak přidat všechny speciální malé detaily, zastavte se u Confessions Of A Plate Addict!

4. Sukulentní květináč na dýně
Jedná se o okouzlující pohled na tradiční květináč na dýně využívající sukulenty nenáročné na údržbu namísto maminek nebo jiných podzimních květin. Sukulentům se dobře daří v interiéru a vaše krásné dýně by měly vydržet měsíc nebo dva tak dlouho, dokud je dvakrát týdně zamlžíte a necháte je na chladném místě. Místo umělé dýně se doporučuje použít velkou pohádkovou dýni, protože má ploché vršky a lépe se s ní pracuje. Pro celý tutoriál přejděte na Flower Duet!

5. DIY květináč na zelenou sukulentní dýni
Tento pohled na skutečný dýňový květináč naplněný sukulenty nenáročnými na údržbu preferuje podsaditou, kulatou odrůdu dýně Popelka se světle zeleným odstínem. Protože se jedná o skutečnou dýni, má omezenou dobu vystavení, než začne chátrat, takže vrchol stolu, jako je tento, je nejlepší vyrobit den před halloweenskou párty. Pro extra strašidelnost přilepte na vnější stranu dýně za tepla několik pavouků nebo jiných strašidelných plazů. Chcete-li získat ještě více skvělých variací na tento projekt, podívejte se na tutoriál Inspired By Charm!

6. DIY miniaturní šťavnaté-plněné dýně
Pokud jste si ještě nevšimli, jsme velkým fanouškem sukulentů, zvláště když se používají jako středobod, protože jsou tak všestranné. Sukulenty přicházejí ve všech druzích barev, tvarů a textur, díky čemuž jsou ideální pro jedinečné vrcholy. Tuto variaci na sukulentní dýni lze aplikovat na dýně jakékoli velikosti i na miniaturní odrůdy. Protože skutečné dýně bohužel hnijí, v tomto projektu vložíte mezi dýni a půdu plastový sáček, abyste mohli svůj projekt rychle rozebrat a znovu zasadit své sukulenty! Zjistěte více o této metodě v tutoriálu na Luxe Happens!

7. Dýňové sazeče na tabuli
Zde je další super trendy vzhled dýňových květináčů, který využívá vzhled, který je stejně populární jako pytlovina; barva na tabuli! Toto je docela jednoduchý projekt využívající ty levné dolarové květináče, které najdete v podstatě kdekoli během tohoto ročního období. Chcete-li tyto zářivě oranžové Jack-O-Lanterny proměnit, natřete je několika vrstvami barvy na tabuli, přidejte své maminky a máte hotovo! Nejlepší na tomto projektu je, že můžete tak snadno změnit zprávu na svém květináči během sezóny. Pro tento návod a další nápady na výzdobu verandy zamiřte do Making Home Base!

8. DIY dýňové květináče z upcyklovaných materiálů
Dobře, takže co když nechcete vyběhnout a koupit spoustu materiálů pro podzimní dekorace? Nikdy se nebojte! Můžete znovu použít a recyklovat některé staré plastové nádoby z celého domu a vytvořit zcela nové halloweenské dekorace a květináče! S malířskou páskou, barvou a pěknými květinami můžete vytvořit zářivé, usměvavé květináče Jack-O-Lantern. Nejlepší ze všeho je, že jde o super zábavný a snadný projekt, se kterým mohou děti pomáhat! Získejte úplné pokyny na Mom On Time Out!

9. Snadné sukulentní zahradní dýňové květináče
Pokud hledáte jemnější a elegantnější způsob, jak ozdobit na podzim, zahoďte oranžové dýně do bílých umělých dýňových květináčů naplněných až po okraj vaší oblíbenou partou sukulentů. Jedná se o neuvěřitelný displej na míru, který si určitě můžete ponechat po celý rok. Bílá barva květináče a tmavý jadeit sukulentů také krásně kontrastují.

10. Přední veranda květináč na dýně
Tato rozkošná variace na umělý dýňový květináč využívá jako květináč obrovskou plastovou dýni, která je pak naplněna jednou nebo dvěma barvami maminek. Malý přídavek strašáka dodává designu jen o trochu více slavnosti a zábavy! Vyměňte strašáka za strašidelnější kůl, až se Halloween blíží, nebo dokonce za zlověstný nápis vedoucí k vašim dveřím. Tipy a triky, jak vytáhnout tento look tak velkolepým způsobem, najdete na Sophistishe!

11. Elegantní „terárium“ sukulentní květináč na dýně
Více sukulentů! Toto pojetí umělého dýňového květináče se rozhodlo ponechat vršek „funkinu“ nedotčený a místo toho vytvořit vyříznutá okna do dutého interiéru, kde jsou sukulenty zasazeny a obklopeny oblázky. Jedná se o skvělý projekt, který vám umožňuje přizpůsobit, kolik otvorů chcete, jak velké jsou a jaký tvar. Nezapomeňte na dno přidat drenážní otvory! Úplné pokyny a seznam nástrojů najdete u Tidy Mom!