11 inovativních a zábavných nápadů na vnitřní květináče

Pokud toto čtete, pravděpodobně milujete zahradničení stejně jako my.

Víme však, že ne každý má venkovní prostor na to, aby si vytvořil pořádnou zahradu, a tak jsme se chtěli zaměřit na řešení, která těmto lidem umožní užít si ušpinění zeleného palce, aniž by se museli hýbat.

Prvním a nejzřejmějším řešením tohoto rébusu je jít do kontejnerových zahrad. I když doma žádné nemáte, viděli jste velké hrnčíře s květinami, rostlinami a dokonce i malými stromky stojícími v domácnostech, kancelářích nebo hotelových vestibulech.

Jde o to, že většina lidí jde cestou nejmenšího odporu, koupí si vyrobenou nádobu v místním obchodě se zahradnictvím a zaryje do ní trochu zeleně. I když se to podaří, je to opravdu jen pro ty, kteří nemají dostatek volného času.

Pokud však máte času nazbyt a chcete mít něco trochu osobnějšího, můžete se inspirovat těmito fantastickými nápady na květináč a běžet s ním. Není mnoho uspokojivějších pocitů, než být hrdý na krásný ručně vyrobený doplněk do vašeho domova.

I když si jej nepostavíte sami, jedinečný a pečlivě vybraný květináč může mluvit za váš domov a zahradu. Je to ten extra dotek, který rostliny opravdu rozzáří, jako perfektní oblek na superhrdinu.

1. Přenosný válečkový kontejner

Tento pokojový květináč je fantastický bez ohledu na to, jak se na něj díváte. Velká nádoba poskytuje dostatek prostoru, ať už do ní dáte květináče, nebo do ní přímo sázíte. Robustní rám a kolečka znamenají, že je mimořádně přenosný, ideální pro přesun do nejlepšího okna za slunečním světlem bez ohledu na denní nebo roční dobu.

2. Dekorativní krabicový květináč

Tento je speciálně vyroben pro zručné lidi, což vám umožní dopřát svému vnitřnímu umělci a vytvořit něco dokonalého pro jídelní stůl nebo odkládací stolek ve vaší domácnosti. S použitím dřeva, barvy a čehokoli, čím se rozhodnete ozdobit, to můžete vyrobit sami za jediné odpoledne a mít v noci vystaveno něco krásného.

3. Zahrada kartotéky

Naprosto milujeme myšlenku naplnit normálně chladné, statické prostory kanceláře čerstvou zelení nebo květinami. Tyto květináče s perfektní velikostí jsou navrženy tak, aby hladce zapadly do řad kartoték a využily jinak plýtvaného prostoru k vdechnutí čerstvého života do oblasti, kde trávíme hodně svého života.

4. Terarijní květináč

Zde je skutečně výstřední a zábavný nápad na pokojový květináč. Skleněný kryt umístěný ve staromódním teráriu umožňuje dostatečné množství slunečního světla a zároveň vytváří efekt podobný domečku pro panenky, kde nemůžete odolat nahlédnout dovnitř a vidět různé živé poklady. Je to perfektní, pokud máte kočky nebo psy, kteří by se rádi příliš zajímali o pokojové rostliny.

5. Sack Garden

Toto je jednoduše nejekologičtější a možná nejrozkošnější květináč na našem seznamu. Od společnosti Woolly Pocket Gardening Company je to měkká boční taška na květináče vyrobená z recyklovaných plastových lahví. Tito malí kluci jsou diskrétní, všestranní a upřímně řečeno elegantní.

6. Sukulentní hvězda

Sukulenty jsou ideální pro balení do složitých tvarů a malých květináčů se schopností prospívat v polích, které praskají ve švech zelenou dobrotou. Vhodně máme nápad na vytvoření vnitřní nástěnné zahrady ve tvaru hvězdy. Opravdu, jakýkoli tvar, který se vám líbí, lze snadno vytvořit pomocí dřeva a pily, ale můžete najít něco již postaveného a připraveného k opětovnému použití.

7. Obývací stůl

Rám tohoto stolu byl postaven speciálně pro podporu růstu vinné révy, s propletenými a kroucenými kovovými tyčemi sahajícími od podlahy nahoru. Každá noha je ve spodní části opatřena decentním květináčem. Jakmile to nastavíte a pořádně zalijete, budete moci sledovat, jak se váš stůl během několika příštích týdnů promění v živou bytost.

8. Obrácené kbelíky

Jedná se o produkt s názvem Minigarden Vertical a je to modulární systém pro pěstování čistě okrasných, aromatických nebo dokonce zeleninových rostlin. Tito malí kluci mohou viset prakticky kdekoli, pokud jsou mimo provoz. Mohou být obzvláště účinné s aromatickými rostlinami, dokonale je umístí a dodají vašemu domovu příjemnou vůni.

9. Nástěnné běhouny

O vertikálních zahradách jsme mluvili dříve, ale takové jsme nezdůrazňovali. Pomocí rostlin, které dokonale fungují s umělým osvětlením, můžete štíhlý běhoun zásobit nádhernou zelení a zavěsit jej prakticky na jakýkoli povrch stěny. Jak je zde ukázáno, jsou skvělým akcentem pro kancelář, ale budou vypadat báječně v každém moderním stylu domova.

10. Zahradní žárovka

Možná se díváte na tento květináč a přemýšlíte, co přesně to je. Je to v podstatě skleněná lampa s prstencem prostoru květináče kolem centrálního otvoru; otvor umožňuje snadný přístup k bylinkám a také dostatečné větrání pro přirozené mikroklima, které se uvnitř tvoří. Tento nádherný květináč můžete zavěsit kdekoli ve svém domě, aniž byste se museli starat o místo u okna. Ještě lepší je, že je to perfektní rozhovor!

11. Sukulentní mísa

Možná si to pamatujete úplně nahoře na naší stránce. Chtěli jsme poukázat na to, jak moc milujeme sukulentní zahrady, které jsou téměř dokonalé pro vnitřní nádoby s jejich schopností stát pevně zabaleny v jemně nádherných aranžmá. Tento projekt používá jednoduchý květináč ve tvaru velké mísy, ale jakýkoli pevný kontejner, který si vyberete, bude perfektně fungovat ve vašem domě.

Doufáme, že jste si užili ochutnávku možností, které s sebou nese zahradničení v interiéru. Možnosti jsou skutečně neomezené, a to se může zdát zastrašující, pokud začínáte od nuly. Ale s trochou inspirace se možná můžete pokusit o něco, co jste viděli v tomto seznamu. Použijte jej jako odrazový můstek do vaší vlastní vnitřní kontejnerové zahrady!