11 krásných květů hortenzie

Vítejte v naší galerii hortenzie. Podívejte se na tyto hortenzie, jsou prostě nádherné!

Hortenzie vznikly jako původní rostliny v jižní a východní Asii. Existuje asi 75 různých druhů hortenzií. Tyto krásné rostliny mají dva různé druhy květů, a to květy typu s hlavou mopu a typu s krajkovým uzávěrem. Květované hortenzie s hlavou mopu vypadají jako hlava mopu se stejně velkými květy v kouli.

Krajkové květované hortenzie mají menší květy uprostřed květní koule a větší květy na vnější straně květních hlav. Základní barva květů hortenzie je bílá, i když jsou vidět i modré, světle fialové, červené a růžové hortenzie.

Barvy květů hortenzie se liší podle půdy. Půdy s větším množstvím železa budou produkovat modré květy hortenzie, kdežto půdy s ph vyšším než 7 budou produkovat růžovější květy. Půdu kolem hortenzie lze změnit, aby se také změnila barva květů.

Hortenzie produkují květy na konci stonků od jara do pozdního podzimu. Pro maximální kvetení a dobře vypadající keř je důležité hortenzii seříznout ve správnou dobu. Výzkum konkrétního kultivaru hortenzie bude vzdělávací pro každého, kdo si přeje optimální kvetení pro svou rostlinu.

Hortenzie jsou doma v podmínkách částečného stínu, i když si užívají ranního sluníčka. Dobře rostou v zónách USDA 3-9. Navzdory jejich nápadné řadě květů se hortenzie poměrně snadno pěstuje a snáší mnoho různých typů půdy. Při výsadbě hortenzie se ujistěte, že vykopete jamku 2 až 3krát větší, než je rostlina, kterou umístíte. Jedním z nejdůležitějších tipů pro dobrý začátek nové rostliny hortenzie je zajistit, aby byla rostlina krmena a udržována vlhká, dokud se neusadí.

Zde je několik tipů, jak se řídit:
Hortenzii zasaďte brzy na jaře nebo na podzim.
Když sázíte hortenzii, nezapomeňte, že květy a stonky musí být chráněny před silným větrem a horkým odpoledním sluncem.
Snažte se vyhnout výsadbě na otevřených plochách, kde by poryv silného větru mohl zlomit stonky.
Zkuste zasadit na východní stranu budovy, abyste zajistili, že odpoledne, když svítí slunce a je největší horko, budou vaše rostliny ve stínu.
Ujistěte se, že vaše rostlina má dobrou drenáž. Pokud je půda příliš mokrá, kořeny mohou hnít a rostlina zemře.
Zapracujte do půdy hodně organické hmoty a všestranné hnojivo s pomalým uvolňováním, aby vaše hortenzie měla silný start.


Krásná zahrada fialových, růžových, žlutých hortenzií. Taková nádherná zahrada.

Shluk modrých žlutých květů hortenzie kvetoucí v květinové zahradě.

Fialové, růžové a modré keře hortenzie poblíž starého statku. Bretaň, Francie.Krásné růžové hortenzie (hortensia) stojící z ohromující zelené zahrady.Růžový keř hortenzie v dřevěném květináči před starým kamenným domem pod oknem s krajkovým závěsem a kovovými okenicemi. Dol de Bretagne, Bretaň, Francie.