11 nápadů na terénní úpravy vaší předzahrádky s nízkým rozpočtem

Tyto užitečné tipy a triky zvýší vaši přitažlivost, aniž byste museli vyprázdnit peněženku.

Terénní úpravy vaší předzahrádky mohou být obohacujícím zážitkem, když se provede dobře, a navíc může vašemu domovu dodat přitažlivost a hodnotu. Ale terénní úpravy mohou být také poněkud nákladným podnikem, zvláště pokud do toho skočíte bez plánu nebo bez ohledu na udržení nízkých nákladů. Než zatlačíte lopatu do země nebo vytáhnete kreditní kartu v místním zahradním centru, mějte na paměti těchto 11 nápadů na terénní úpravy vaší předzahrádky, abyste ušetřili velké částky.

1. Vyhněte se letničkám
Jednoleté rostliny, jako jsou petúnie a netýkavky, jsou skvělé pro vyplnění záhonů a nádob barvou. Vydrží však pouze během vašeho aktuálního vegetačního období a nepřežijí zimu na většině území Spojených států. Každoroční nákup jednoletých rostlin může být drahý a časově náročný. Místo toho si pro úpravu předzahrádky vyberte vytrvalé rostliny, které vám poskytnou dlouhotrvající a cenově výhodnou zahradu.

2. Vyplňte mezery velkou trávou

Vysoké okrasné trávy, jako je prosina obecná (Panicum virgatum), tráva indická (Sorghastrum nutans) nebo zobák (Diarrhea obovata), zaplňují krajinu krásnou texturou a pohybem. Navíc rychle rostou, takže je můžete koupit v levnějších jednogalonových nádobách a brzy dorostou do plné velikosti a zaplní prázdná místa.

3. Limitní typy rostlin
I když může být lákavé koupit širokou škálu rostlin ze zahradního centra, zjednodušte to nákupem maximálně pěti druhů rostlin. Jeden druh stálezelených stromů, dva větší druhy keřů a tři druhy trvalek dobře vyplní prostor, aniž by vypadaly přeplněně, a přitom udrží nízké náklady.

4. Hustá výsadba pro řezání plevele
Chcete-li omezit nákladnou péči o zahradu, zasaďte ji dostatečně hustě, aby byla pokryta veškerá půda. Plevelné druhy rostlin využívají volnou půdu, dostatek světla a vláhu. Použitím směsi větších keřů, trvalek a půdopokryvných rostlin v naturalistickém designu můžete omezit plevel na minimum.

5. Odstraňte plevel pomocí lepenky
Před výsadbou a pokládáním mulče zakryjte otevřenou půdu kartonem, abyste vytvořili biologicky odbouratelný štít proti plevelům. Použití lepenky umožní, aby vlhkost pronikla do půdy a zároveň bránila růstu plevele. Vyměňte karton a mulčujte každých několik let, abyste udrželi krajinu bez plevele.

6. Využijte nabídky
Jaro je ideální období pro výsadbu a po dlouhé zimě může být výstup na dvůr neodolatelný. Můžete však ušetřit stovky dolarů tím, že počkáte na nákup rostlin na konci léta a na začátku podzimu, protože zahradní centra a velké obchody se snaží vyložit své zásoby.

7. Zdarma dělení a množení rostlin
Většina zavedených dvorů již má velké množství zaběhnutých rostlin, které přežily mnoho předchozích majitelů a mnohé z nich, jako jsou hostitelé, trávy a pivoňky, těží z dělení velkých trsů. Rozdělte rostliny brzy na jaře a přesaďte je na holá místa v zahradě, než si v následujícím vegetačním období zakoupíte další.
8. Udržujte věci uzavřené
Místo osázení celého dvora můžete ušetřit tisíce použitím osázených nádob a květináčů. V sušších oblastech použijte jako výplň krajiny kámen, písek nebo oblázky a použijte seskupení nádob k přidání barev a odlesků. Stejně tak ve vlhčích oblastech vysaďte místo skály neinvazivní půdopokryvné rostliny, jako je divoký zázvor (Asarum canadense) nebo vytrvalá pelargónie (Geranium macrorrhizum), abyste získali snadno udržitelný, ale svěží vzhled.

9. Rostlina ze semene
Pokud máte čas a trpělivost, může být výsadba zahrady ze semen velmi nákladově efektivní. Směsi vytrvalých semen, které obsahují původní divoké květiny, jsou lépe přizpůsobeny suchu a dalším nepříznivým povětrnostním podmínkám. To se promítá do nižších nákladů na údržbu a vytváření cenných přírodních stanovišť v jednom.

10. Zasaďte dvůr bez sekání
Trávníky jsou žíznivé a vyžadují stovky dolarů ročně, aby vypadaly pěkně. Chcete-li ušetřit na nákladech, zvažte alternativy trávníku, jako je jetel, buvolí tráva nebo směs semen divokých květin. Po založení se rozlučte s každodenním zavlažováním a sekačkou na trávu!

11. Vytvořte živé ploty
Ať už jde o tradiční dřevo, plast nebo kov, stavění a údržba plotu je nejen drahá, ale je náročná na práci, aby se udržela v dobrém stavu. Abyste ušetřili nejen na počátečních nákladech, ale i na nákladech na údržbu, zasaďte místo toho živý plot nebo živý plot. Oblíbené stálezelené rostliny, jako jsou zerav a jalovec, jsou odolné vůči suchu a fungují také jako zvuková bariéra, kvetoucí keře, jako je devětsil, vytvářejí neprostupnou barevnou stěnu po celý rok.

Terénní úpravy vaší předzahrádky nemusí být drahé ani časově náročné. Tyto nápady dodají vašemu dvoru spoustu přitažlivosti a charakteru za méně peněz.