12 nejlepších jednodenních výletů na jihozápadě USA

Robustní. Krásná. A zábava. Jihozápad je dokonalým hřištěm, které láká dobrodruhy na kaňony z červených skal, legendy Divokého západu a povzbuzující požitky ze zeleného chilského guláše. Jednodenní výlety v této oblasti vykouzlí vize rozlehlé pouštní krajiny, rodea a dobrodružství u jezera.

Nejlepší jednodenní výlety z Austinu

Fredericksburg
S množstvím akcí, vinařství a městských atrakcí je často těžké rozhodnout se, jak nejlépe strávit den ve Fredericksburgu. Bylo osídleno některými z prvních německých přistěhovaleckých rodin v Texasu a étos evropských hranic prosvítá v architektuře a historii samotného města. Ve vzdálenějších zemích jsou výlety po vinicích hitem skupin na víkendových výletech z Austinu. 1h 30min autem.

Řeka Guadalupe
Není lepší oddech z léta ve středním Texasu než skákání do vody a jen málo míst by mohlo překonat řeku Guadalupe; specificky, unášení jeho průběhu na vnitřní trubce. Zamiřte do státního parku Guadalupe River State Park pro rodinnou plavbu (plus kempy a pěší turistiku) nebo vyhledejte místní soukromé provozovatele, kteří nabízejí zážitek na řece více zaměřený na párty. 1h 30min autem.

Státní přírodní oblast Enchanted Rock, Fredericksburg
425 stop vysoká kopule z růžové žuly Enchanted Rock se tyčí nad okolními kopci ve středním Texasu. Oblíbená túra Summit Hike vede kolem jarních jezírek a skalních puklin s panoramatickým výhledem z vrcholu. Fronty se tvoří u brány State Park již v 8 hodin ráno o rušných víkendech, ale táborníci s potvrzenou rezervací proplouvají přímo parkem a do něj. 1h 40min autem.

Nejlepší jednodenní výlety z Dallasu

Pevnost Worth
Fort Worth, známý jako „Where the West Begins“, má stále kovbojský pocit. Poprvé se prosadila během velkých výběhů dobytka na konci 19. století. V těchto dnech jsou legendární Stockyards hlavní návštěvnickou destinací, kde se každý víkend konají dvakrát denně minidobytčata a rodea. Centrum města je plné restaurací a barů, zatímco kulturní čtvrť se může pochlubit třemi úžasnými muzei umění. 40 min autem.

Waco, Texas
V tomto univerzitním městě přitahuje Magnolia Market v Silos více návštěvníků než Alamo. Až budete nakupovat, hrát a jíst v největším projektu renovace dvojice Chip a Joanna Gainesová „Fixer-Upper“, projděte se po Baylorově kampusu o rozloze 1 000 akrů nebo se projeďte přímo městem na řece Brazos. 1h 30min autem.

Státní park Caddo Lake
Státní park Caddo Lake je dobrým místem, kde můžete začít své jezerní dobrodružství. Udělejte si výkladovou túru cypřišovým lesem na západním okraji jezera. Nebo si v létě půjčte kánoi. V parku je několik skvělých malých chatek postavených Civilian Conservation Corps a stanoviště u řeky jsou docela sladká. 2h 30min autem.

Nejlepší jednodenní výlety z Phoenixu

Národní park Saguaro
Saguaros jsou ikonami amerického jihozápadu a na tomto pouštním hřišti je chráněna celá kaktusová armáda těchto majestátních žebrovaných strážců. Národní park Saguaro je rozdělen na východní a západní jednotky, které od sebe dělí 30 mil a samotný Tucson. Oba úseky – Rincon Mountain District na východě a Tucson Mountain District na západě – jsou plné stezek a pouštní flóry; pokud navštívíte pouze jeden, udělejte z něj velkolepou západní polovinu. 1h 40min autem.

Sedona
Opravdu velkolepá krajina Sedony, uhnízděná uprostřed nápadných červených pískovcových útvarů, již dlouho přitahuje duchovní hledače, umělce a léčitele. Venkovní dobrodruzi také začali vidět světlo: mezi těmito pouštními věžemi je několik nenapodobitelných vzrušení, které lze zažít při turistice, jízdě na horském kole a horolezectví. Státní park Red Rock má 5 mil dobře značených propojených stezek v nádherné zemi s červenými skalami. 2h autem.

Flagstaff
Pohodových kouzel Flagstaffu, domova Northern Arizona University, je mnoho; od historického centra vhodného pro chodce, vyzdobeného vintage neonem, až po pěší turistiku a lyžování v největším borovém lese ponderosa v zemi. 2h 30min autem.

Nejlepší jednodenní výlety z Las Vegas

Red Rock Canyon
Dramatické výhledy na Red Rock jsou uctívány místními obyvateli Las Vegas a zbožňovány návštěvníky z celého světa. Vznikl extrémními tektonickými silami a předpokládá se, že kaňon, jehož 3000 stop dlouhý červený skalní sráz se prudce zvedá ze dna údolí, vznikl asi před 65 miliony let. 13-mílová jednosměrná scénická smyčka nabízí fascinující výhledy na nejpozoruhodnější rysy kaňonu. Z parkovišť u silnice vybíhají turistické stezky a horolezecké trasy. 30 min autem.

Státní park Valley of Fire
Státní park Valley of Fire, mistrovské dílo scenérie jihozápadní pouště, obsahuje 40 000 akrů červeného aztéckého pískovce, zkamenělé stromy a starověké indiánské petroglyfy (v Atlatl Rock). V roce 1935 to byl první určený státní park v Nevadě. Jeho psychedelická krajina byla vyřezána větrem a vodou po tisíce let. 50 min autem.

Muzeum ztraceného města
Vydejte se pryč z velkého města a objevte to nejlepší umění, kulturu a historii na kontinentu na těch nejneočekávanějších místech. V Muzeu ztraceného města se dozvíte o životech Puebloanů předků prostřednictvím rekonstruovaných domů a artefaktů, které byly zachráněny, když se tato pouštní země vyvíjela. 1h autem.

 

Zdroj: lonelyplanet.com