12 NEJLEPŠÍCH jednodenních výletů z Raleigh, USA

Vydejte se na zoofari, lehněte si na pláž, chyťte hvězdnou show a ponořte se do bohaté historie jihu: zde jsou nejlepší jednodenní výlety z Raleigh!

Ulice lemované dubem, neuvěřitelné restaurace a prosperující kulturní scéna: dovolená v hlavním městě Severní Karolíny Raleigh je potěšením pro vaše smysly.

Raleigh je raným příkladem plánovaného města, což se odráží v jeho úhledných ulicích s mřížkovým vzorem, takže je opravdu snadné se v něm orientovat. Dny zde budete trávit poskakováním mezi muzei a food trucky, než si zahrajete v PNC aréně.

 

Raleigh má ideální polohu uprostřed východního pobřeží USA, takže je vynikající základnou pro výlety. Na jednodenních výletech z Raleigh můžete ležet na pláži, procházet se lesy, navštěvovat řemeslné pivovary nebo poznávat historická města.

Čeká na vás tolik epických dobrodružství, to vše během pouhých několika hodin jízdy. Seznamte se s bohatou vojenskou historií Fayetteville, ponořte se do klidu ve státním parku Raven Rock nebo vyrazte na zoofari v Zoo v Severní Karolíně: možnosti jsou neomezené!

Plánujete v blízké době výlet do Raleigh? Zde jsou mé oblíbené výlety a jednodenní výlety do Raleigh. Doufám, že vám tento blogový příspěvek pomůže při plánování vaší dovolené zde.

Prozkoumejte přístavní město Wilmington

Pouhé 2 hodiny odtud leží nádherné přístavní město Wilmington. To je snadno jeden z nejlepších jednodenních výletů z Raleigh.

Začněte svůj den putováním historickým centrem města a obdivováním viktoriánských obchodů a domů. Pak si užijte procházku po malebné řece. Milovníci armády si také mohou užít pohled na impozantní bitevní loď North Carolina kotvící blízko centra Wilmingtonu.

 

Případně, pokud se chystáte na vodu, přemýšlejte o výletu lodí po Wilmingtonu. Na této plavbě se vydáte na bariérové ​​ostrovy při hledání místní divoké zvěře a cestou se kocháte krásnými výhledy.

Večer si osvěžte náladu tím, že se zastavte na skleničku v jednom z historických reproduktorů. Doporučuji Slepý slon, který byl otevřen ve 20. letech 20. století. Zastavte se o víkendech na živé klavírní vystoupení!

Odpočiňte si na pláži Wrightsville

Pokud chcete na svou dovolenou dostat trochu písku a soli, udělejte si jednodenní výlet na pláž Wrightsville. Tento neuvěřitelný plážový ostrov se nachází jen 2 hodiny od Raleigh, jen na východ od Wilmingtonu.

Pláž Wrightville má 6 km čistého, hladkého písku, takže nebudete bojovat o prostor. Vezměte si s sebou ručník, plavky a dobrou knihu a relaxace může začít. Když už tu budete, nezapomeňte si pochutnat na čerstvě ulovených mořských plodech!

Hledáte něco aktivnějšího? Na okolních plážových ostrovech také najdete dobře udržované promenády na procházky, příležitosti k rybaření na molu a 200 let starý maják – Old Baldy.

Pokud potřebujete pomoc s plánováním cesty, podívejte se na Wanderu. Od pronájmu auta po rezervaci autobusu/vlaku je to skvělý zdroj při cestování po USA.

Udělejte si túru ve státním parku Pilot Mountain

Vydejte se do přírody ve státním parku Pilot Mountain. Tento neuvěřitelný státní park leží asi 2 hodiny severozápadně od Raleigh a obklopuje výrazně tvarovanou Pilot Mountain.

Park má mnoho přírodních a geologických prvků, včetně útesů, kanálů, potoků a lesů z tvrdého dřeva. Existuje mnoho tras, ze kterých si můžete vybrat, od krátké a rodinné stezky Sassafras Trail až po namáhavou stezku Grindstone Trail. Nezapomeňte si [číst dopředu] vybrat dobrodružství, které vyhovuje vašim potřebám.

Tento park je domovem velkého množství volně žijících živočichů, včetně žab, pěvců, havranů, jelenů, vačice a mývala. Pokud budete mít štěstí, můžete nějaké zahlédnout, když jste na výletě!

Užijte si klid ve státním parku Raven Rock

Dalším skvělým místem, kam se dostat do přírody, Raleigh je státní park Raven Rock. Za pouhou 1 hodinu jízdy od Raleigh je to mnohem bližší možnost, takže si do dne můžete zabalit více dobrodružství.

Park se rozkládá na 4 810 akrů a rozkládá se na březích řeky Cape Fear. Tento klidný přírodní park je známý svými úžasnými skalními útvary, nádherným vodopádem a klidným prostředím.

Mnoho lidí přijíždí do parku za turistikou, kanoistikou a jízdou na horském kole. Ale můžete si také přijít sednout, hodit vlasec a nasát klid!

Projděte se po Durhamu

Chcete-li ochutnat to nejlepší jídlo a umění, které Severní Karolína nabízí, nemůžete jít přes Durham. Toto živé město se nachází pouhých 40 km severozápadně od Raleigh a mezi oběma městy je vynikající spojení veřejnou dopravou. Durham je tedy jedním z nejlepších jednodenních výletů bez aut z Raleigh.

Přijďte do Durhamu a užijte si pulzující kulturní scénu s budovami pokrytými uměním, živými vystoupeními na ulicích a hlavně neuvěřitelnými možnostmi stravování. Potěšte své chuťové pohárky kuchyní z celého světa nebo se ponořte do misky svého oblíbeného jižanského komfortního jídla. Ať tak či onak, nebudete zklamáni!

Vydejte se na Wilmington Ale Trail

Máte vášeň pro řemeslná piva? Strávte den poskakováním mezi řemeslnými pivovary, bary a obchody s lahvemi na Wilmington Ale Trail.

Tato oblast má více než tucet řemeslných pivovarů, ze kterých si můžete vybrat, a také spoustu míst, kde si můžete vychutnat tyto místní úlitby. Nezapomeňte si zarezervovat alespoň jednu prohlídku pivovaru během dne.

Vydejte se do Mad Mole a zažijte dokonalost piva vařeného solární energií. Nebo si vychutnejte rustikální eleganci Ironclad Brewery.

Nezapomeňte se zaregistrovat k Wilmington Ale Trail Passport, abyste mohli využívat slevy, poukázky na útratu a další v zúčastněných podnicích.

Jděte ochutnat víno Yadkin Valley

Spíš milovník vína? Ponořte se do neuvěřitelné vinařské země údolí Yadkin. Údolí Yadkin leží na úpatí pohoří Blue Ridge Mountains, které poskytuje vynikající kulisu, zatímco oceníte místní vína.

Na výběr je přes 35 vinic. Pokud můžete navštívit pouze jednu, doporučuji Raffaldini, která se specializuje na suché odrůdy italského stylu.

Na 3 hodiny jízdy od Raleigh je to jeden z nejvzdálenějších jednodenních výletů na tomto seznamu. Ale rozhodně to stojí za to! Nejlepší ze všeho je, že do údolí Yadkin se pravidelně konají výlety na Raleigh, takže klíče od auta můžete nechat doma.

Podívejte se na partnerské město Winston-Salem

Partnerské město Winston-Salem je jedním z nejstarších měst ve státě. Před sloučením v roce 1913 to byla dvě samostatná města Winston a Salem, která byla založena v roce 1849 a 1766.

Winston-Salem, ponořený do kořenů protestantských osadníků, je skvělým místem k návštěvě, pokud se chcete dozvědět více o historii USA nebo prostě hledáte jedinečný den. Když už tady budete, určitě věnujte čas prohlídce historické čtvrti Old Salem. Pak se odměňte vyzkoušením místní sladké speciality, tenkého cukroví nebo oblíbeného slaného kuřecího koláče.

Objevte historické město Hillsborough

Méně než hodinu jízdy od Raleigh se ocitnete v historickém městě Hilsborough. Tato nádherně malebná dolů byla založena v roce 1754 a hrdě zobrazuje architekturu sahající až do 18. století.

Město může být malé, ale je to úl aktivity. O kterémkoli víkendu můžete najít umělecké večery, válečné rekonstrukce, trhy a další!

Pokud jste na návštěvě v září, můžete uspořádat největší každoroční oslavu Vepřového dne ve městě. Během této akce ožije celé město pestrým sortimentem průvodů prasat, živou hudbou, zábavnými běhy a soutěží v grilování!

Navštivte Zoo Severní Karolíny, Ashboro

Pro skvělý den pro celou rodinu nemůžete projít výletem do Zoo Severní Karolíny v Ashboro. Otevřeno všechny dny v roce kromě 2, budete mít fascinující čas, bez ohledu na roční období!

Tato zoo je domovem různých zvířat, od drobných plazů po gigantické primáty. Postavte se tváří v tvář žirafě, protančete si motýlí zahrady nebo vyrazte na zoofari!

Kromě návštěvy chlupatých přátel je v zoo také mnoho aktivit. Vydejte se po jedné z turistických tras, vyzvěte se na lanové dráze nebo se projeďte na kolotoči ohrožených druhů.

Podívejte se na hvězdy v planetáriu Morehead

Dalším skvělým rodinným zábavným dnem, kam je to hodinu jízdy autem, je Morehead Planetarium. Planetárium se nachází přímo na jihozápad od Durhamu a poskytuje hodiny vědeckých objevů a zázraků pro mladé i staré. Ve skutečnosti zde byli astronauti NASA trénováni v nebeské navigaci až do poloviny 70. let!

Dnes se návštěvníci mohou těšit z mnoha exponátů a představení, které planetárium nabízí. Vyzkoušejte světlo a barvy na výstavě Hidden No More a seznamte se s nejnovějšími poznatky z astronomického výzkumu. Pak se vraťte a sledujte klasickou hvězdnou show planetária.

Vraťte se v čase ve Fayetteville

Něco málo přes hodinu jízdy na jih od Raleigh je město Fayetteville. Díky pravidelnému autobusovému spojení je to skvělá volba pro ty, kteří cestují bez auta.

Fayetteville je známý svou bohatou vojenskou historií. Mnoho lidí přichází na návštěvu Fort Bragg, velkého vojenského zařízení a Muzea výsadkových a speciálních operací.

Nemusíte však být vojenským fanouškem, abyste sem přišli, Fayetteville má ještě mnoho co nabídnout. Projděte se historickým centrem města, prozkoumejte botanickou zahradu Cape Fear nebo se ponořte do místní produkce (a piva!) na farmářském trhu Dirtbag Ales.

Zdroj: anadventurousworld.com