12+ NEJLEPŠÍCH věcí, které můžete dělat v Bostonu na podzim

Od plaveb za pozorováním velryb až po zachycení barev slavného listí Nové Anglie, to jsou nejlepší věci, které můžete v Bostonu na podzim dělat!

Je to jedno z těch míst, které je ideální navštívit bez ohledu na to, jaké je roční období. Léta jsou jasná a krásná, zimy kouzelné a pokryté hustým bílým sněhem.

To je kontroverzní, ale nemyslím si, že žádná z dalších sezón na podzim porazí Boston. Jistě, většina měst ožije trochou podzimního kouzla, ale něco na Bostonu je prostě jiné.

Myslím, přemýšlejte o tom: je tu slavné podzimní listí, sběr jablek a Massachusetts je jedním z nejlepších amerických států na oslavu Halloweenu. Koneckonců, do strašidelného města Salem je to jen 45 minut.

 

Možná už plánujete podzimní výlet do Bostonu. Možná je toto město již dlouho na vašem seznamu a snažíte se přijít na to nejlepší období roku.

Nebo možná ještě nejste na jednom místě – i když si myslím, že by vás tento blog mohl ovlivnit. To proto, že se vám chystám ukázat ty nejlepší podzimní aktivity v Bostonu!

Počasí v Bostonu na podzim
Počasí v Bostonu se v průběhu podzimních měsíců mění a postupně se ochlazuje.

V říjnu očekáváte nejvyšší teploty 17 °C (62,6 °F) a nejnižší 8 °C (46,4 °F). V době, kdy přijde listopad, můžete očekávat nejvyšší teploty 11 °C a nejnižší 3 °C (37,4 °F). Na podzim a v zimě tu opravdu mrzne, takže si na sebe vezměte hodně vrstev a teple se zabalte!

Nejlepší věci, které můžete dělat v Bostonu na podzim
Podívejte se na slavné podzimní listí
Když se řekne Boston na podzim, nic se nevybaví tak rychle jako jeho slavné podzimní listí.

Město ožívá ve zlatě, karmínové a bronzové, jak se barva listů mění podle sezóny. Je to docela zvláštní a lidé se na to sjíždějí ze všech stran, aby to viděli. Vážně, existuje pro ně a všechno jméno – „leaf peepers“.

Podzimní listí je vidět po celém městě, ale některá z nejlepších míst k prozkoumání jsou podél řeky Charles River, Public Garden, Beacon Hill a Esplanade.

Jdi pozorovat velryby
Pozorování velryb je jednou z nejlepších aktivit, které Massachusetts nabízí. Naštěstí pro nás jsou září a říjen dva z nejlepších měsíců.

Protože je to jedna z nejoblíbenějších podzimních aktivit v Bostonu, existuje spousta plaveb, které vás zavedou z pobřeží do přirozeného prostředí těchto tvorů.

Osobně tento zájezd doporučuji. V doprovodu odborníků z Whale Center of New England se dozvíte vše o těchto mořských zvířatech a budete odvezeni na nejlepší místa pozorování. Budete mít možnost vidět keporkaky, plejtváky a plejtváky, stejně jako delfíny bílé.

Návštěva historického města Salem
Salem – místo nechvalně známého Salemského čarodějnického procesu z roku 1692 – je jen 45 minut jízdy od Bostonu. Toto je město, které je hrdé na své podivné, strašidelné dědictví, a proto je to jedno z nejlepších míst v USA k návštěvě na Halloween.

Ve skutečnosti se klasický film Hocus Pocus odehrává v Salemu a mnoho jeho částí se tam natáčelo. Promítá se každý rok během Haunted Happenings, série strašidelných halloweenských událostí po celém městě. V průběhu října se konají prohlídky, strašidelné domy, seance, veletrhy a mnoho dalšího.

Návštěva mimo říjen? Stále je co dělat. Udělejte si strašidelnou procházku nebo navštivte Salem Witch Museum.

Užijte si halloweenskou zábavu na dýňovém plácku
Když už mluvíme o Halloweenu, sběr dýňových záplat je absolutní nutností, pokud se chystáte do Bostonu na podzim, konkrétně v říjnu.

Není to jen o nalezení dokonalé dýně, ale o vychutnání si všech strašidelných kouzel, které státy v tomto ročním období nabízejí.

Spousta z nich má živou hudbu, horký cider, bobování jablek, kukuřičná bludiště, dokonce i pouťové jízdy, pokud s sebou vezmete děti. Existuje také spousta možností: Boston Hill Farm, Smolak Farms, Pakeen Farm a mnoho dalších ve městě a okolí.


Nebo zkuste sbírat jablka
Sbírání dýní není taška? Jděte raději na jablka. Toto je jedna z mých oblíbených podzimních aktivit v Bostonu a absolutní klasika Nové Anglie.

Obvykle vás také zavede z města a dá vám šanci uniknout shonu a prohlédnout si některé z okolních scenérií Massachusetts.

Vyzkoušejte Belkin Lookout Farm, Carver Hill Orchard nebo Honey Pot Hill Orchards, abychom jmenovali alespoň některé. Kromě sběru jablek si udělejte den – popíjejte horký mošt a navštivte hospodářská zvířata.

Zažijte jeden z místních výletů v Bostonu

Na podzim je v Bostonu spousta věcí, které se vám budou líbit. Ale pro mě je jedna z absolutně nejlepších věcí na tom scenérie. A jedním z nejlepších způsobů, jak to všechno využít, je prozkoumat místní túry.

V samotném městě spíše najdete pěší stezky s mírnějším tempem: stezku svobody nebo Emerald Necklace.

Vydejte se mimo Boston na vážnější stezky, jako je rezervace Middlesex Fells nebo rezervace Blue Hills, do obou se dostanete veřejnou dopravou. Pokud máte přístup k autu a chcete si z toho udělat den, Boston je skvělou základnou pro objevování White Mountains v New Hampshire.

Strávit den v muzeu

Boston je město dědictví jako každé jiné. Strávit den a získat trochu vzdělání prohlídkou místních muzeí.

Na výběr jich máte několik. Pěstujte levou část svého mozku v Muzeu vědy, prohlédněte si neuvěřitelné výstavy a umělecká díla v Muzeu výtvarných umění nebo se zapojte do politiky v Prezidentské knihovně a muzeu JFK.

Plavba bostonskými přístavy

Chcete si prohlédnout historické památky Bostonu stylově? Naskočte na plavbu kolem vnitřních a vnějších přístavů Bostonu.

Užijte si výhled na USS Constitution, Old North Church a Bunker Hill Monument na panoramatickém pozadí bostonského panoramatu.

Dostanete zdravou dávku americké historie, ale také spoustu krásy – tato prohlídka vás provede národním parkem Harbour Islands.

Půjčte si na den kolo
Prozkoumejte to nejlepší z bostonských památek na dvou kolech. Půjčení kola v Bostonu na podzim je super snadné – stačí zamířit do Blue Bikes nebo Boston Bike Rentals.

Pokud se necítíte dobře na kole ulicemi, zamiřte do jednoho z mnoha bostonských parků nebo zelených ploch, jako je Public Garden nebo Boston Common. Půjčte si kolo na celý den a projeďte to nejlepší z Boston’s Fall Foliage.

Vydejte se na prohlídku Ghosts and Gravestones

Pokud jste milovali strašidelné památky Salemu, proč neposunout své „strašení“ o krok dále? Pokud je to to, co vás baví, je prohlídka Ghosts and Gravestones naprostou nutností. Zvláště pokud svou návštěvu načasujete na Halloween.

Tato prohlídka vás vezme zpět v čase a přes nejděsivější historii Bostonu. Děsivé vraždy, paranormální únosy a legenda o bostonském škrtiči, toto turné má všechno.

Podívejte se na Head of the Charles Regatta

Pokud se ocitnete v Bostonu o třetím říjnovém víkendu, nenechte si ujít největší bostonský závod lodí: Head of the Charles Regatta.

Jedná se o tři dny závodů, které přitahují publikum z celého světa a slibují krásné pohledy na listí a slavnosti spolu se vzrušením ze samotné regaty.

Prozkoumejte stezku svobody

Prozkoumejte stezku svobody a poznejte Bostonskou historii a dědictví.

Freedom Trail je série prohlídek a historických míst v okolí Bostonu: jedinečná muzea, kostely, pohřebiště a další historické značky, které vyprávějí příběh americké revoluce.

Lze Boston zvládnout s omezeným rozpočtem? Vsaďte se, že může. HI Boston Hotel se nachází v srdci centra města, v docházkové vzdálenosti od Boston Common, jedné z nejlepších památek, kde můžete vidět slavnou zeleň.

Hostel má pokoje ve stylu ubytovny s možností smíšeného, mužského nebo ženského ubytování a také soukromé pokoje za příplatek. Kromě sdílené kuchyně mají hosté k dispozici také hernu a úschovnu kol.

 

Zdroj: anadventurousworld.com