12 perfektních rostlin pro venkovní květináče na Floridě

S výsadbou zahrady na Floridě je mnoho výzev. V závislosti na tom, kde ve státě žijete, může letní horko spálit mnoho rostlin. Slaný vzduch způsobuje, že se mnoha rostlinám nedaří. Může být náročné najít rostliny, které rostou v písčité půdě, a úroveň pH půdy nemusí být pro většinu rostlin dostatečně vyvážená.

Vynikajícím řešením pro mnoho zahradníků na Floridě je pěstování rostlin v květináčích. Zvažte tyto rostliny, které kvetou v květináčích na Floridě.

Areca Palm

Areková palma, často nazývaná bambusová nebo motýlí palma, dorůstá do výšky 30 stop. Ze základny této rostliny vyrůstá mnoho žlutých palic. Na konci každé palice se často vyvíjejí světle zelené listy. V létě se vyskytují žluté laty květů až 2 palce dlouhé. Po těchto květech následuje žlutooranžové ovoce, které na podzim dozrává do černé.

Croton

Další vynikající možností pro pěstitele na Floridě jsou krotony. Tato rostlina, která může vyrůst až do výšky 5 stop, je mnohými zvláště milována pro její jasně červené, zelené a žluté listy. Každý list této rostliny může být dlouhý až 18 palců. Zejména od jara do podzimu je potřeba tuto rostlinu udržovat trvale vlhkou.

Evolvulus

Jako mnoho Floriďanů, evolvulus miluje teplo. V letních vedrech se vám odvděčí jasně modrými květy. Tato rostlina, která často dorůstá do výšky asi 15 palců, patří do rodiny svlačecových a její modré zvonkovité květy se otevírají ráno a zavírají v noci.

Beautyberry (Callicarpa Americana)

Beautyberry si své jméno získává svými stovkami malých květů, které zcela obklopují stonek, kde každoročně dochází k novému růstu. Zatímco tradičně fialově kvetoucí, na jaře kvetoucí rostlina, zahradníci mohou najít také růžové a bílé možnosti. Tato rostlina dorůstá na slunci do výšky asi 5 stop. Seřízněte tuto rostlinu na podzim asi o 2 stopy kratší, než je výška, kterou chcete, aby byla příští rok, protože to podpoří nový růst a více květů.

Ibišek

Existuje několik stovek druhů ibišku, takže jeden je pravděpodobně ideální pro umístění do květináče na Floridě. Na rostlinách ibišku lze nalézt různé druhy velkých barevných květů, z nichž mnohé měří až 6 palců v průměru. Mají také několik různých podob, včetně stromů, keřů, trvalek a letniček. Pokud zvolíte trvalku, seřezáváním v zimě má tendenci vytvořit keřovější rostlinu.

Cordyline

Existuje asi 15 členů rodiny cordyline. Tato rostlina má obrovské listy ve směsi barev od světle růžové až po nejtmavší vínovou. Tato rostlina miluje slunce, ale snese i trochu stínu. Během vegetačního období byste ji měli přihnojovat každé dva měsíce. V létě se objevují malé květy a po nich bobule.

Motýlí keř (Buddleia lindleyana)

Vybírat můžete mezi asi 140 druhy motýlích keřů. Zatímco většina dorůstá do výšky asi 2 stop, jsou zde motýlí keře a stromy, takže se při výběru rostliny do květináče na Floridě nezapomeňte zkontrolovat. Většina produkuje mnoho květů na koncových klasech v létě. Mnoho možností má vrbové listy, které jsou šedozelené.

Bush sedmikráska (Gamolepis)

Zaoblený tvar kopretiny z ní činí žádoucí volbu v mnoha květináčích. Tato rostlina často dorůstá do výšky 3 stop a šířky 4 stopy. Tyto rostliny milují být neustále vlhké a většinu času na slunci. Tyto rostliny v zimě odumřou zpět do půdy, ale na jaře se znovu objeví.

Barvínek

Barvínek je nádherná vinná rostlina, která vypadá mimořádně krásně a na slunci Floridy přetéká přes okraje květináče. Trubkovité květy podobné floxu, které jsou modré, se objevují na osách listů koncem jara a začátkem léta. Tato volba, která se často nazývá krepová myrta, bude tvořit kopce vysoké až 6 palců.

Pentas

Pentas, které se často nazývají hvězdice, obvykle v létě nasazují bílé květy ve tvaru hvězdy a budou je nasazovat až do pozdního podzimu. Tyto květy se objevují v zaoblených hroznech, které jsou široké asi 4 palce. Tmavě zelené listy u této varianty mohou být dlouhé až 6 palců. Tato rostlina, která miluje slunce, často dorůstá do výšky asi 12 palců.

Coreopsis

Pokud hledáte rostlinu, která vám rychle odpustí, když ji zanedbáte, zvažte koreopsis. K dispozici je více než 80 různých možností. Tato rostlina, která poroste na plném slunci nebo v částečném stínu, bude asi 14 palců vysoká a 18 palců široká. Tato rostlina, která kvete po dlouhou dobu, je k dispozici v bílé, žluté, oranžové a různých dalších barvách. Zatímco většina odrůd se sama zašije, pokud ptáci nesežerou všechna semena, jiné se šíří běhouny.

Gerbera

Gerbera sedmikrásky mohou být vynikající volbou pro pěstitele na severní Floridě. Tato květina, která je k dispozici v různých barvách, vytváří mnoho okvětních lístků obklopujících středový disk. Květní stonek, který dorůstá do výšky asi 15 palců, je bezlistý. Tato rostlina tvořící shluky má na základně tmavě zelené listy, které mohou dorůst až 20 palců dlouhé.