13 keřů kvetoucích v létě, které se velmi snadno pěstují

Tyto keře nenáročné na údržbu kvetou během nejteplejších měsíců roku.

Užijte si květiny celé léto, když k nim přidáte pár nenáročných, snadno rostoucích kvetoucích keřů. Většina z těchto nádherných, ale nenáročných rostlin přiláká také ptáky a motýly a promění váš zelený prostor v útočiště divoké zvěře.

01 ze 13
Modrovous

Vzdušné shluky krásných modrých květů dávají modrovousovi jméno. Květy se objevují koncem léta, právě když mnoho jiných keřů a trvalek bledne. Tento keř se snadno pěstuje a snese všechno kromě nejhoršího tepla a sucha. Kromě toho všechny druhy opylovačů, včetně kolibříků, milují květiny – ale jeleni to nechávají být. Modrovous je také skvělá řezaná květina.

Podmínky pěstování: Plné slunce ve vlhké, dobře odvodněné půdě

Velikost: Do 4 stop na výšku

Zóny: 5-9

02 ze 13
Motýlí keř

Představte si motýlí keř jako v létě kvetoucí šeřík. Její květy se objevují v podobných barvách (fialová, levandule, modrá, růžová a bílá) a příjemně voní. Motýlí keře pokvetou od léta do podzimu, zvláště pokud staré květinové shluky zahladíte, když začnou mizet. To jim také zabrání v samovýsevu všude, zejména v oblastech, kde jsou invazivní.

Podmínky pěstování: Plné slunce ve vlhké, dobře odvodněné půdě

Velikost: Do výšky 10 stop nebo více

Zóny: 5-9

03 ze 13
Carolina Allspice

Tento málo využívaný drahokam nabízí krásné sytě červené květy od pozdního jara do letního léta. Květiny nového koření Carolina nemusí být příliš nápadné, ale mají silnou, kořenitou vůni, kterou si můžete vychutnat po celém dvoře. Je to také odolná rostlina s nízkou péčí pocházející z oblastí Severní Ameriky.

Podmínky pěstování: Plné slunce až částečný stín ve vlhké, dobře odvodněné půdě

Velikost: Do výšky 8 stop

Zóny: 5-9

04 ze 13
Japonská Spirea

Existuje dobrý důvod, proč je spirála japonská běžným jevem na městských výsadbách, v restauracích a dokonce i na čerpacích stanicích: Je to keř s velmi nízkou údržbou. A spirea vytváří shluky malinových růží na konci jara do začátku léta. ‚Little Princess‘, zobrazená zde, je kompaktní odrůda, která je vysoká asi 2,5 stop.

Podmínky pěstování: Plné slunce až částečný stín ve vlhké, dobře odvodněné půdě

Velikost: Do 4 stop na výšku

Zóny: 3-9

05 ze 13
Oleandr

Oleandr, mimořádně nenáročný na péči o subtropický keř, produkuje letní květy v odstínech růžové, červené, fialové, lila, žluté a bílé. Ve skutečnosti je tak spolehlivý, že se v mnoha oblastech s teplým počasím pěstuje podél silnic. Buďte opatrní, pokud jej pěstujete na zahradě, zvláště pokud jsou v okolí děti nebo domácí mazlíčci: Oleandr je extrémně jedovatý, pokud se sní.

Podmínky pěstování: Plné slunce v dobře odvodněné půdě s pravidelnou vlhkostí

Velikost: Do 10 stop vysoký, v závislosti na druhu

Zóny: 10-11

06 ze 13
Panicle Hydrangea

Jednou z nejsnáze pěstovatelných hortenzií je latová hortenzie (Hydrangea paniculata). V pozdním létě a na podzim tento drsný keř vytváří nadýchané shluky bílých květů, které vyblednou do odstínů tmavě růžové a zelené. Na výběr je několik oblíbených odrůd, jako je ‚Limelight‘, která se zbarví více do zelena, a ‚Vanilla Strawberry‘, které mají pěkně růžovou barvu.

Podmínky pěstování: Plné slunce až částečný stín ve vlhké, dobře odvodněné půdě

Velikost: Do 10 stop výšky a šířky

Zóny: 4-8

07 ze 13
Potentilla

Potentilla, pěstovaná pro své veselé žluté, oranžové, červené nebo bílé květy, je jedním z nejběžnějších a nejsnáze pěstovatelných keřů. Není náročný na půdu a dobře snáší sucho. Jeho květy se začínají otevírat koncem jara a pokračují až do podzimu a přitahují četné opylovače, jako jsou motýli.

Podmínky pěstování: Plné slunce v suché až vlhké půdě

Velikost: Do 3 stop na výšku

Zóny: 3-7

08 ze 13
Znovu kvetoucí hortenzie

Zatímco většina hortenzií velkolistých (Hydrangea macrophylla) kvete na loňských větvích (a tak jsou náchylné k poranění chladnými zimními teplotami), znovu kvetoucí odrůdy, jako je ‚Endless Summer‘, vytvářejí květy na čerstvém růstu. To zajišťuje spoustu květů po celé léto.

Podmínky pěstování: Částečný stín v rovnoměrně vlhké, dobře odvodněné půdě

Velikost: Do výšky 5 stop

Zóny: 5-9

09 ze 13
Rocková růže

Jak již název napovídá, skalní růže má květy podobné růžím, které kvetou po celé léto v široké škále barev, od růžové přes fialovou až po levandulovou a bílou. Protože dobře snáší sucho, lze tento keř snadno pěstovat v teplých klimatických podmínkách.

Podmínky pěstování: Plné slunce v dobře odvodněné půdě na suché straně

Velikost: Do výšky 5 stop

Zóny: 8-10

10 ze 13
Růže Sharon

Můžete se spolehnout na to, že růže Sharon poskytne spoustu barev během nejteplejších měsíců. Od letního léta do začátku podzimu tento keř propuká v tropické květy v odstínech růžové, levandulově modré a bílé. ‚Sugar Tip‘ (zde zobrazený) nabízí také pěkně pestré listy s dvojitými růžovými květy.

Podmínky pěstování: Plné slunce v suché až vlhké, dobře odvodněné půdě
Velikost: Do 10 stop výšky a šířky

Zóny: 5-9

Při nákupu růže Sharon se poohlédněte po sterilních odrůdách, jako je „Minerva“, které nezaplní vaši zahradu tunou plevelných sazenic.

11 ze 13
Keř Růže

Ne všechny růže jsou vybíravé rostliny s vysokou údržbou. Moderní keřové růže kvetou celé léto až do podzimu na rostlinách odolných vůči chorobám, které se snadno pěstují. Barvy květů se liší podle odrůdy, ale nejčastěji uvidíte keřové růže v odstínech růžové, červené, bílé a žluté.

Podmínky pěstování: Plné slunce ve vlhké, dobře odvodněné půdě
Velikost: Do 6 stop na výšku a šířku, v závislosti na typu

Zóny: 3-9, v závislosti na typu

I moderní keřové růže mají trny, proto je sázejte daleko od chodníků a cest.

12 ze 13
Smoke Bush

Zatímco kouřový keř celé léto kvete v pěkně růžových chocholech, je to zeleň, která je opravdu velkolepá. Nejběžnější druhy mají tmavě fialové listy, které se na podzim zbarvují do barevných odstínů žluté, oranžové a červené.

Podmínky pěstování: Plné slunce ve vlhké, dobře odvodněné půdě

Velikost: Do výšky 10 stop

Zóny: 5-8

13 ze 13
Summersweet

Pěstuje se v polostínu a v létě se rozzáří, když se objeví jeho růžové nebo bílé květy. Nadýchané květy mají také nádhernou vůni. Přidejte k těmto atributům na podzim zlaté barvy listů summersweetu a máte ideální keř.

Podmínky pěstování: Část až úplný stín v rovnoměrně vlhké, dobře odvodněné půdě
Velikost: Do výšky 5 stop

Zóny: 3-9