13 květin, které kvetou v noci (fotografie)

Zatímco mnoho lidí vysazuje krásné květiny, které kvetou během dne, není třeba, aby krása vaší krajiny skončila, když slunce zapadne, protože můžete zasadit krásné květiny kvetoucí v noci. Skvělá zpráva o mnoha květinách, které kvetou v noci, je, že jsou extrémně voňavé.

Představte si tu radost, kterou budete mít, když budete sedět na verandě nebo na terase, když je uvidíte jemně se houpat ve větru pod oblohou osvětlenou měsícem. Na rostlinách kvetoucích v noci je něco tak kouzelného!

Pokud to zní jako něco, co by se vám líbilo, zvažte těchto 13 květin, které kvetou v noci.

1. Čokoládová sedmikráska

Tyto severoamerické původní květiny dobře rostou v zónách 5 až 11. Mnoho lidí je považuje za snadnou bylinu na pěstování, protože vyžadují velmi málo vody. Tyto rostliny, které produkují jasně žluté květy obklopené kaštanovým středem, vydávají čokoládovou vůni, takže se možná nebudete chtít příliš přiblížit, pokud se snažíte držet dietu.

2. Královna noci

Tomuto zástupci čeledi kaktusů se daří v zónách 9 až 12. Tato rostlina známá také jako orchidejový kaktus obvykle vytváří nádherné bílé květy na krásné zelené liáně s měkkými klasy, kvete v noci a ráno vadne.

3. Datura

Tato květina, která dobře roste v zónách 5 až 7 jako jednoletá a v zónách 8 až 10 jako trvalka, vytváří krásné bílé květy připomínající trubku. Když dostane dostatek vody, může dorůst do výšky 2 stop a šířky 10 stop. Zatímco většina rostlin produkuje bílé květy, můžete také najít rostliny produkující fialové rostliny.

4. Pupalka dvouletá

Této rostlině se daří v lesním prostředí v zóně 4 až 8. Kromě toho, že tato rostlina skvěle kvete v noci, je často jednou z prvních, která kvete na jaře. Každá rostlina pupalky vytváří pohár ve tvaru květu, který může mít růžovou, bílou nebo žlutou barvu.

5. Casa Blanca Lily

Lilie Casa Blanca se daří v zónách 5 až 10, kde vytváří velké bílé květy, které vypadají úžasně v kyticích a květinových aranžmá. Aby v noci rozkvetly, potřebují dostat slunce přes den, ale dávají přednost tomu, aby jejich kořeny byly ve stínu.

6. Gardenia Augusta

Možná byste nehádali, že tato rostlina, která roste v zónách 11a, je členem rodiny kávovníků. Velmi dobře se mu daří i jako pokojová rostlina. Vytváří bílé květy na stálezeleném keři, což z něj dělá skvělou rostlinu po celý rok.

7. Měsíčnice

Měsíčnice vydávají kouzelnou vůni, když se pěstují v zónách 10 a 11, kde se pěstují jako trvalky, a v zóně 9, kde jsou letničky. Vytváří velké bílé květy na vinicích, které mohou dorůst až 10 stop.

8. Noční mečík

Pokud chcete na svůj dvůr přilákat motýly a žijete v zónách 7 až 10, kde vytváří krémově žluté květy na stoncích, které dorůstají až čtyř stop vysoké. Tato květina má kořeněnou vůni, kterou mnoho lidí miluje.

9. Květiny dračího ovoce

Obrovské květy dračích plodů rostou nejlépe v zónách 10a až 11, ale začnou vadnout, pokud teploty překročí 100 stupňů. Tato rostlina kvete jen jednu noc v roce a v tu noc je nejvoňavější. Ovoce můžete natrhat a použít do džemů, bonbónů a dalších sladkostí.

10. Čtyři hodiny

Krásné květiny ve čtyřech hodinách lze pěstovat jako trvalky v zónách 7 až 10 a na většině ostatních míst ve Spojených státech porostou jako letnička. Tuto rostlinu najdete v různých barvách včetně bílé, žluté, růžové, purpurové a červené s květy různých barev, které se často objevují na stejné rostlině.

11. Nottingham Catchfly

Nottingham Catchfly, prospívající v zónách 6 až 10, má dřevnatý stonek, který může dorůst až 31 palců dlouhý. Květy se skládají ze dvou bílých nebo růžových úzkých laloků, které se drží jen tři dny, aby se zabránilo samosprašování. Krajináři často volí tuto rostlinu jako okrasnou trávu kvůli jejím nápadným stonkům.

12. Noční kvetoucí lekníny


Pokud chcete velkolepou rostlinu pro vaši vodní zahradu, zvažte noční kvetoucí lekníny, pokud žijete v zóně 9 nebo 10. Tyto rostliny pravidelně produkují červené a růžové květy podobné miskovitému květu, které mohou mít průměr až 8 palců. Obvykle se otevírají za soumraku a zůstávají otevřené po celou noc. Pomáhají udržovat teplotu vody nižší.

13. Polianthes tuberosa

Tato rostlina, často nazývaná tuberóza, dobře roste v zónách 7 až 10. Obvykle je vysoká asi 24 palců a často je stejně široká jako vysoká. Rostlina vytváří krásné bílé květy, které se objevují v srpnu. Vytváří krásné voskově vypadající květy.

Zdroj: gardenloversclub.com