13 pozoruhodných nápadů na recyklaci v zahradě

Každý nadšenec do zahradnictví vám potvrdí, že ne všechno na zahradě bude hezké. To je jen část přírody zahradničení!

Ve skutečnosti mohou být doplňky do zahrady úplným opakem hezké a jemné, vše závisí na tom, jaký tón chcete nastavit pro svůj zahradní prostor.

Není nic špatného na používání všech nových dekorací a květináčů zakoupených v obchodě a je požehnáním, pokud si to můžete dovolit! Ale pro ty z nás, kteří potřebují snížit náklady, kde je to možné, může být používání recyklovaných materiálů na zahradě nákladově efektivní a skvělý způsob, jak nastavit tón zahrady.

V mnoha z těchto příkladů uvidíte staré, rezavé a rozkládající se materiály. Krása použití recyklovaných materiálů spočívá v tom, že se používají léta, a když se takový předmět spojí s přírodou, vždy jde o jedinečný a působivý výtvor.

Další výhodou používání vlastních domácích potřeb na zahradě je, že je máte plně pod kontrolou. Pokud se vám něco nelíbí, změňte to! Pokud se vám nelíbí vybledlá barva těch starých síťových dveří, namalujte je! Jde o to, že máte nekonečné možnosti, jediné, co potřebujete k tomu, abyste je mohli prozkoumat, je kreativní představivost.

Podívejte se tedy na některé z těchto příkladů našich nápadů na recyklaci zahrad a najděte perfektní způsob, jak začít šetřit peníze a zároveň přidat do vašeho zahradního prostoru nějaký charakter!

1. Navíječ hadice ráfku pneumatiky

Tento zrezivělý starý ráfek funguje perfektně jako úložná jednotka pro zahradní hadici. Jednoduše použijte již existující otvory k přišroubování ráfku ke stěně nebo pevnému stojanu a obtočte jakoukoli hadici kolem vnějšího okraje!

2. Vintage Sink Planter


Vintage dřez může ve skutečnosti vytvořit docela stylový květináč, jak můžete vidět na tomto příkladu. Vše, co potřebujete, je silná trubka nebo rozumné místo pro montáž dřezové mísy a jste připraveni ji naplnit zeminou a začít růst! V tomto příkladu byl křišťálový kohoutek ponechán na místě pro trochu extra vkusu.

3. Květináč na skleněné lahve

Vytvoření tohoto designu může vyžadovat trochu více zručnosti a úsilí, ale konečný výsledek rozhodně stojí za to! Skleněné lahve obklopují květináč a vytvářejí vizuálně zajímavý kousek. Toto je funkce, kterou můžete přidat do své zahrady a užívat si ji po mnoho let!

4. Dřevěný sudový květináč


Na starých dřevěných sudech je prostě něco tak atraktivního. Kdykoli jsou použity v ozdobném kusu, je těžké nenechat se ohromit. Tento květináč se neliší a kombinuje rustikální atmosféru s jasnými a zářivými květinami.

5. Plechovka pro ptáky

Pokud vám zbylo jen malé množství barvy a cítíte se nuceni nepromarnit ani kapku, tento nápad je pro vás ideální! Dokonce obsahuje i samotnou plechovku s barvou! Použijte stuhu nebo jakýkoli provázek k zavěšení malované plechovky, nalepte kolíček na ptáčky, naplňte plechovku semínky a voilá! Máte nové a originální krmítko pro ptáčky.

6. Královna zahrada

Pokud na to máte prostor, tento design je opravdu fantastický! Dokonce i nohy postele „vyrůstají“ z terakotových květináčů a postel samotná je pokryta nadýchaným shlukem květin a listů. Díky příležitostem pro doplňky, jako je noční stolek a lampa, je to všestranný a příznivý zahradní nápad.

7. Cedník a sázecí nádoby na čaj

Co kdy uděláte se všemi těmi čajovými konvicemi a barevnými cedníky, které vám k Vánocům koupí vaše prateta? Odpověď je zde. Začleňte je do své zahrady a proměňte je v kreativní přehlídku květin a listí! To je skvělý design, protože se tak snadno přesouvají a přeskupují.

8. Zásuvkový květináč

Všichni máme v garáži zastrčenou starou komodu, která se od dvanácti let nepoužívala, tak přestaňte otálet a udělejte z ní něco speciálního! Tento příklad dokonce obsahuje krabici kolem základny zásuvek, které fungují jako krásný rám pro tento jedinečný design.

9. Sázecí stroje na různé předměty

Každý zahradní projekt nemusí být tak grandiózní. Jakmile si uvědomíte, že můžete do svého zahradního prostoru začlenit téměř jakýkoli předmět, možnosti jsou nekonečné! Tento příklad obsahuje toustovač, některé podpatkové květináče, konvice a dokonce i gumovou láhev na vodu jako květináč!

10. Mřížka na kola

Pokud jste ochotni strávit nějaký čas vytvářením něčeho úžasného, ​​tento design je jistě dobrou volbou! Spojte k sobě libovolný počet ráfků kol a vytvořte kruhovou mřížovitou stěnu. Pokud ho dokážete přimět, aby se postavil sám, fantastické! Ale také může dobře fungovat opřený o zeď nebo sloup.

11. Vycpané Jean Planters

Je těžké se nesmát tomuto kreativnímu stylu květináčů, který obsahuje řadu různých modrých džínů vycpaných zeminou a rostoucími květinami. Ale nelze popřít, z té džínoviny dostanete své peníze!

12. Postřikovač na plastové láhve

Nápad, který je více funkční než módní, tento zavlažovač lahví na vodu je jednoduchý a snadno se obnoví. Je to skvělý způsob, jak zaměstnat děti a zavlažovat trávník, aniž byste museli platit za high-tech „zavlažovací systémy“.

13. Okrajovač skleněných lahví

Pokud máte přebytek prázdných lahví od vína, možná je čas ušetřit nějaké peníze v jiných oblastech! Jako byste je použili k vytvoření této nádherné recyklované obruby! Nejen, že skvěle vypadá, ale je také funkční jako okraj a předěl pro jakýkoli květinový záhon.

Zdroj: gardenloversclub.com