13 věcí zdarma v Pittsburghu

Pittsburghská beaux-arts elegance s úžasným okolím hor a řek odlišují toto město. Od svérázných muzeí a živých hudebních akcí, po pouliční umění a túry s neuvěřitelnými výhledy na panorama, si můžete užít spoustu umění, kultury a historie města za nic. Na železniční síti je dokonce bezplatná zóna jízdného! Zde je 13 nejlepších bezplatných věcí, které můžete dělat, když budete příště v Pittsburghu.

Allegheny Landing
Pittsburgh nazývají „městem řek“, takže je jen vhodné, aby měl park, ze kterého lze obdivovat jeho vnitřní vodní cesty. Allegheny Landing byl jedním z prvních městských sochařských parků na nábřeží v zemi, a i když může být trochu zaneřáděný, moderní socha spolu s nábřežními cyklistickými a pěšími stezkami tvoří celkem krásný kousek městské zeleně. Je to příjemné na jaře a na podzim a dramatické v zimním sněhu.

Rivers of Steel Homestead Streetside Gallery
Společnost Rivers of Steel se zavázala chránit průmyslové a kulturní dědictví Pittsburghu prostřednictvím výstav, prohlídek a akcí. Některé, jako je prohlídka vysoké pece Carrie, obrovské a opuštěné stavby na nábřeží, budou stát 21 USD, ale jiné, jako je Homestead Streetside Gallery, jsou zdarma. Zde se můžete toulat po okolí a obdivovat řadu nástěnných maleb, které vytvořili místní umělci.

Park Emerald View
Chcete-li si užít báječný bezplatný výhled na panorama Pittsburghu, zamiřte do parku Emerald View Park, který spojuje svahové čtvrtě Duquesne Heights, Mount Washington a Allentown a zahrnuje několik významných vyhlídek. K dispozici jsou také veřejné umělecké výstavy a navrhované turistické trasy. Zjistěte více o historii Pittsburghu na 1,5 míle dlouhé procházce po Grand View Scenic Byway.

Observatoř Allegheny
Allegheny Observatory je součástí University of Pittsburgh se sídlem v Riverview Park, několik mil severně od centra Pittsburghu. Je to hlavní astronomická výzkumná instituce a veřejnosti se otevírá pouze na bezplatné předem objednané prohlídky, které se v letních měsících konají ve čtvrtek a pátek večer.


Randyland
Randyland je venkovní muzeum umění, které propaguje poselství lásky a štěstí. Skládá se z obřího žlutého domu s obrovskými nástěnnými malbami od podlahy až po střechu. Je tu malá armáda zahradních soch a malovaný nábytek v hodnotě vrakoviště s hromadou malovaných nápisů z celého světa. To vše dává obecný pocit, že člověk, který zde žije, přijal světovou podivnost v celé její šíři. Nemůžete na to zapomenout, pokud jste to viděli, a pokud jste to neviděli, jděte sem.

Pittsburgh History and Landmarks Foundation
Skupina PHLF pracuje na udržitelném rozvoji v Pittsburghu prostřednictvím zachování historie města a budování silného smyslu pro komunitu. Organizace nabízí zdarma ke stažení samostatné pěší prohlídky několika městských čtvrtí.


Bicycle Heaven Museum
Bicycle Heaven, největší cyklistický obchod na světě, také shodou okolností obsahuje bezplatné muzeum jízdních kol s fascinující sbírkou téměř 6000 historických kol z celého světa. Nejlepší na tom je: návštěva muzea je zdarma (dary vítány) a až skončíte s procházením, můžete si vyzvednout jakékoli vybavení na kolo, které potřebujete.

Frick Art a historické centrum
Henry Clay Frick, známý z newyorské Frick Collection, vybudoval své ocelové jmění v Pittsburghu. Umělecké a historické centrum Frick ukazuje malou sbírku umění (včetně krásných středověkých ikon) a jeho auta. Vstup do areálu, Stálé sbírky a Muzea vozů a kočárů je zdarma.

Místnosti národnosti v katedrále učení
Gotická věž Katedrály učení, která je součástí Pittsburghské univerzity, má 42 pater a je dominantou města. Navštivte a uvidíte nádherné národnostní pokoje, 30 učeben tematicky zaměřených na lokality od Ruska přes Sýrii přes Afriku až po Irsko. Udělejte si rezervaci předem na prohlídku místností nebo si prohlédněte digitální prohlídku, která je kdykoli k dispozici online.

Centrum pro postpřírodní historii
„Postpřírodní historie“ je podle umělce-zakladatele tohoto svérázného muzea polem rostlin a zvířat navržených lidstvem. Dozvíte se vše o kozách na výrobu pavoučího hedvábí, selektivním chovu a dalších. Pravděpodobně to není vaše nejlepší místo na první rande, ale rozhodně zábavné a netradiční místo, kde se můžete dozvědět o všech věcech.


Banjo Night v Elks Lodge
Zjistěte, proč je Pittsburgh známý jako Paříž Appalachia v Pittsburgh Banjo Club na North Side. Od 20:00 ve středu večer v Elks Lodge je pódium plné hráčů a publikum zpívá na všechny klasické banjo. Rezervace doporučeny.

Carnegie Library of Pittsburgh
Pittsburgh nepostrádá krásné, svalnaté budovy a hlavní pobočka Ústřední knihovny není výjimkou z tohoto pravidla. Hlavní větev knihovního systému je krásným, víceúrovňovým hybridem neoklasicistních a beaux-arts vlivů a slouží jako příjemné místo k relaxaci a odpočinku při prohlídce komplexu Carnegie Museum.

Blokový dům Fort Pitt
Fort Pitt Block House, původně postavený v roce 1764 jako obranná pevnost Fort Pitt, je jedinou zbývající částí pevnosti. Je to nejstarší budova města a národní historická památka. Je zdarma navštívit Block House a procházet se krásným Riverside Parkem. Pokud se však chcete dozvědět více o francouzské a indické válce v polovině 18. století, vstupenky do nedalekého muzea Fort Pitt stojí 8 dolarů.