14 nejlepších jednodenních výletů na západním pobřeží USA

Krajiny a legendy přitahují dobrodruhy na Západ, kde dobrý den zahrnuje stolování s lokavorem, popíjení vína na vinici, indiánskou historii a venkovní dobrodružství. Západní města mají výrazné osobnosti. V Kalifornii je hollywoodský záblesk Los Angeles a silicon-meets-bohemian v San Franciscu. Příležitostí pro jednodenní výlety je mnoho, abyste poznali západní pobřeží o něco lépe.

Toto horami ohraničené údolí, které je sídlem stolování z farmy až ke stolu, mléčných farem, bujných sadů a malého města Americana, je stejně krásné projížďkou i cílem. Vydejte se do Duvallu za butiky a ochutnávkou vín nebo do North Bend za nostalgií Twin Peaks. Nenechte si ujít zírání na 82m vodopád Snoqualmie Falls od Salish Lodge ve městě Snoqualmie. 30 min autem.


Leavenworth
Bavorsko příliš daleko? Díky bohu za Leavenworth, kde můžete jíst německé klobásy, čepovat mrazivá piva a vidět dost mužů v lederhosen, aby ušetřili jízdné do Evropy. Horská scenérie působí jako The Sound of Music a ulicemi skutečně uslyšíte bavorskou hudbu. Vydejte se na nespočet outdoorových aktivit v okolí. Vánoce jsou tady kouzelné. 2h 20min autem.

Jezero Diablo
Intenzivně tyrkysové jezero Diablo leží v misce obklopené fascinujícími a často zasněženými vrcholky. Jsou tu hromady stezek, na které se můžete vydat na túry plné výhledů, nebo si zaplavat na kánoi, kde můžete pádlovat nebo lovit pstruhy duhové. Nenechte si ujít Diablo Dam Overlook s jedním z nejlepších výhledů v Cascade Mountains. 2h 30min autem.

Nejlepší jednodenní výlety z Portlandu

Ostrov Sauvie
Díky letním farmám s ovocem, které si sami nasbíráte, podzimním kukuřičným bludištím a projížďkám na seně a plážím, stezkám a vodním tokům, které můžete prozkoumat po celý rok, je Sauvie Island snadným výletem do pastýřské blaženosti. Navíc je to zábava pro děti stejně jako pro dospělé. Jako největší ostrov v Columbia River je každá země, která není věnována zemědělství, chráněnou oblastí pro divokou zvěř. Očekávejte, že uvidíte výry, volavky, orly bělohlavé a možná i bobra. 40 min autem.

Pláž Cannon
Oregonské pobřeží má jedny z nejkrásnějších, ale méně známých pláží v sousedních USA. Cannon Beach je ideální a snadno dosažitelný úvod do regionu s kilometry bílého písku, vodopády padajícími na pláž a mohutnou, 235 stop vysokou skálou Haystack Rock, která vytváří dokonalou siluetu. Ve městě najdete umělecké galerie, elegantní butiky a neuvěřitelné restaurace (nápověda: vyzkoušejte polévku). 1h 30min autem.

Observatoř Johnston Ridge, Mt St Helens
Podívejte se do úžasného kráteru Mt St Helens z nejmodernější observatoře Johnston Ridge. Ať už je to váš cíl, nebo se chystáte na delší túru přes Národní sopečný památník, naučíte se vědu, která stojí za erupcí atomové bomby o síle 1500 v roce 1980. Pak si vezměte 1 míli procházku po Eruption Trail pro ještě více pohledy, s vysvětlením, na sopečnou destrukci. Uzavřená zima; 2h 30min autem.

Nejlepší jednodenní výlety ze San Francisca
Sausalito
Malebné centrum města Sausalito, hned za mostem Golden Gate, má okouzlující pás uměleckých galerií, zmrzlináren, kaváren a butiků, většinou zasazených do krásných pastelově vymalovaných viktoriánských budov. Hned za městem je fascinující umělecká komunita hausbótů. Fort Baker, kdysi vojenská posádka, je další vhodnou zastávkou pro návštěvu muzea Bay Area Discovery, které je vhodné pro děti. 30 min autem nebo trajektem.

Muir Woods
Zapomeňte na sanfranciské mrakodrapy, vydejte se na sever a obdivujte mohutné obry matky přírody, háj stromů, který se tyčí do výšky přes 700 stop. Muir Woods, pojmenovaný po přírodovědci Johnu Muirovi a založený jako národní památka v roce 1908, je úžasným kusem přírody, kde se můžete procházet mezi masivními sekvojemi a obcou se starým lesem. Vyžaduje se předem parkování a rezervace kyvadlové dopravy. 30 min autem

Half Moon Bay
Jako jeden ze tří „Pumpkin Capitals“ v Americe je Half Moon Bay skvělým místem k návštěvě v říjnu. Po zbytek roku se zde návštěvníci zastavují, aby se projeli na koni nebo na kole podél pobřeží, nebo (v zimě) navštívili známé surfařské místo Mavericks. V přístavu Pillar Point Harbor můžete vidět, jak se krabi prodávají přímo z rybářských lodí. 30 min autem.

Údolí Sonoma
Bylo to v Sonomě v roce 1846, kdy se američtí rebelové vzbouřili proti mexické vládě, incident známý jako vzpoura Bear Flag. Projděte se po historickém náměstí, největším náměstí v Kalifornii, které je domovem vynikajících restaurací, obchodů a Mission San Francisco Solano. Vydejte se na sever po Hwy 12 a navštivte vinařství a Jack London Historic State Park. 1h autem.

 

Nejlepší jednodenní výlety z Los Angeles

Pláž Laguna
Odlehlé zátoky, romantické útesy, azurové vlny a nábřežní parky propůjčují městu Laguna atmosféru riviéry. Příroda ale není jediným lákadlem. Laguna má v umění silnou tradici, počínaje plenérovými impresionisty, kteří zde žili a pracovali na počátku 20. století. Dnes je domovem renomovaných uměleckých festivalů, galerií, známého muzea a nádherně zachovalých umělecko-řemeslných chat a bungalovů. 1h autem.

Santa Barbara
Historie se setkává s uměním v tomto plážovém městě ve španělském stylu, které má všechno: poslání, umělecká muzea a slavné malíře a prosperující univerzitu v nedalekém Isla Vista. Perfektní počasí, krásné budovy, vynikající bary a restaurace a aktivity pro všechny chutě a rozpočty dělají ze Santa Barbary místo, které musí návštěvníci jižní Kalifornie vidět. Nejprve se podívejte do kostela španělské misie (muzeum a prohlídky jsou momentálně zavřené), pak se podívejte, kam vás den zavede. 1h 30min autem.

Ostrov Catalina
Zde je tajemství klidného útočiště Catalina: po přístavišti trajektu v okouzlujícím Avalonu se vydejte na průzkum. Jděte pěšky nebo s prohlídkou, na kole, kajaku nebo golfovém vozíku – na vlastní auto na ostrově existuje 20 let čekací listina. Budete mít šanci zahlédnout nejslavnější obyvatele Hollywoodu Cataliny: bizony. Filmový štáb z roku 1924 opustil stádo po natočení westernu a 150 nyní nazývá Catalinu svým domovem. 40 minut autem na trajektové terminály v San Pedro & Long Beach, poté 1 hodinu trajektem.

Alabama Hills
Star Trek, Iron Man, Django Unchained, Gladiátor, téměř každý jednotlivý western vůbec – když se Hollywood vydá hledat pustou, nadpozemskou krajinu, prozkoumají Alabama Hills, kousek na západ od Lone Pine. Jeho pouštní křoviny a pozoruhodné geologické útvary byly kulisou pro více než 400 filmových natáčení. Hned vedle Movie Flat Rd v rekreační oblasti Alabama Hills se nachází stezka Mobius Arch Loop Trail, kde se stejnojmenný oblouk scénicky lomí nad horou Whitney. 3h autem.

Zdroj: lonelyplanet.com