15 bíle zbarvených rostlin pro nádhernou bílou zahradu

Bílé květy jsou často symbolem čistoty a zesvětlují prostor. Často také rámují barevné skvrny, ale nejatraktivnějším aspektem může být chladná, uklidňující aura, kterou promítají. Bílé květy smíchané se zelenými listy a stonky lákají pozorovatele do uklidňujících útočišť s osvěžujícími závany parfémů a příjemným vzhledem.

1. Crocus Chrysanthus
Zasaďte tyto malé cibulky dva palce od sebe na podzim pro květy od pozdní zimy do časného jara v tepelných zónách 1-8. Potřebují plné až částečné slunce a dorůstají výšky až tří nebo čtyř palců. Ještě lépe, jsou to trvalky s průměrnou potřebou vody a nízkou údržbou.

2. Velikonoční lilie
Cibule mohou být vysazeny na podzim pro letní kvetení, nebo si můžete koupit kvetoucí rostliny v obchodech a zasadit je poté, co pomine varování před mrazem. Potřebují slunce, aby se rozloučili v zónách 4-9 a mohou dorůst 2-5 stop. Také trvalky, potřebují průměrnou zálivku a málo péče, ale krásně voní.

3. Bílý šeřík
Bílý keř šeříku za sebou může skrývat nepříjemně vypadající věci a na jaře vydávat nádhernou vůni. Po odkvětu je to pěkná zelená barva a může být pozadím pro bílé květy kolem. Roste v zónách 3-7.

4. Iceberg Rose
Tato perfektní mřížovinová růže může během jednoho roku vyšplhat až na 10 stop. Podporují ho zóny 4a-9b a je odolný, stále kvetoucí a voňavý, nemluvě o odolnosti vůči nemocem. Tuto růži lze také použít jako keř nebo půdopokryv, protože se snadno trénuje.

5. Hosta
Tyto nízko položené 18palcové trvalky s vůní nebo bez vůně milují stín a poskytují různé odstíny zelené po celou vegetační sezónu. Afrodita kvete v srpnu, vydává „opojnou“ vůni a trávově zelené široké listy. Jsou také dobré hranice v zónách 5-8S/9W. Rozmístěte je asi 18 palců od sebe, protože se docela rozšiřují a je třeba je po chvíli oddělit.

6. Shasta Daisy
Tato odolná trvalka v zónách 5-8 je spolehlivá a kvete od začátku léta do začátku podzimu. Asi 2-3 stopy vysoký a 1-2 stopy široký, vyrůstá v trsech a má žluté středy a tmavě zelené listy. Několik z těchto shluků uprostřed zahrady by poskytlo bílou barvu, kterou chcete po většinu sezóny.

7. Delphinium Centurion bílý
Vysoké květy odolné vůči jelenům, tyto delphinium jsou dobré zadní linie květin pro vrstvené zahrady s kratšími květy vpředu. Potřebují plné slunce v zónách 3-7S/10W a měly by sedět 15-18 palců od sebe. Vysazené na podzim pokvetou v červnu a červenci a jsou skvělé i k řezu.

8. Pivoňka
Tyto vytrvalé červnové květy jsou vhodné pro zóny 3-8 a potřebují plné slunce. Jedny z nejbujnějších načechraných a nadýchaných květin, často se objevují v uměleckých dílech a tvoří jedny z nejlepších aranžmá řezaných květin. Zelené listy vydrží většinu léta a tvoří dobrý nízký okraj.

9. Hydrangea Arborescens 
Ve výšce 4-5 stop tento kulatý keř s květy podobnými sněhovým koulím kvete celé léto v zónách 3-9S/W. Na plném nebo částečném slunci je středobodem nebo základním kamenem zahrady. Umístěte několik z nich 4-5 stop od sebe pro ohraničení. Velmi velké květy jsou skvělé k řezu a je to trvalka.

10. Clematis Paniculata
Tato popínavá liána kvete v srpnu a září v zónách 4-8S/10W. Tento typ plamének vyroste po celé struktuře a zcela ji pokryje během jedné sezóny a je asi 30 palců vysoký. Jiný typ, Snow Drift, vyroste jako altán.

11. Salvia Summer Jewel bílá
Tato rostlina je jednou z deseti nejlepších atrakcí pro kolibříky. Líbí se to i včelám a motýlům. Tato 3letá trvalka, která kvete celé léto, je vhodná v polostínu nebo na plném slunci. Potřebuje průměrné množství vody v zónách 7-10. Je asi 20 palců vysoký a 15 palců široký a je skvělý na řezání.

12. Canna lilie Moonshine
Tato krásná 3-4 stop vysoká lilie je jednoletá, ale dobře funguje v zónách 2-10. Snadno se o ni stará průměrnou zálivkou a má velké bílé květy. Kvete od poloviny léta do prvního mrazu a je odolná vůči jelenům. Zasaďte jednu cibulku na čtvereční stopu nebo do nádoby.

13. Čemeřice, vánoční růže
Čemeřice bílé kvetou každý prosinec a leden. Mají 2-4palcové květy a jsou 15-20 palců vysoké. V zimě potřebují slunce a měly by být vysazeny brzy na jaře asi 12-15 palců od sebe. Pracují v zónách 4-8 a ke klíčení potřebují 3-6 týdnů mrazivých teplot.

14. Yucca Filamentosa
Tyto ostré špičky listů, nazývané také Adam’s Needle, budou bolet, takže při práci s nimi noste rukavice. Adam’s Needle je rostlina nenáročná na údržbu, roste i v písčité půdě, má ráda suchou až střední množství vody. Až 8 stop vysoký a 3 stopy široký, má nápadné bílé květy, které kvetou v červnu a červenci v zónách 5-10. Chraňte děti.

15. Astilbe, bílá Gloria
Rostoucí v plném stínu, plném slunci nebo částečném slunci může astilbe v zónách 4-9 dorůst až 20 x 28 palců. Kvete v červnu, potřebuje průměrnou zálivku a je to trvalka. Pro keřovité květy potřebuje úrodnou půdu.

Bílá zahrada potřebuje květiny, které kvetou po celou sezónu, jak naznačuje seznam. Zelené listy účinně zvýrazňují bělost. Sedět v jednom je uklidňující a uspokojující zážitek.