15 chytrých a levných způsobů, jak rozzářit vaši zahradu

Vaše zahrada je nejen krásným útočištěm od vnitřního bydlení, ale pro někoho je to také místo barev a pro jiné spousta zeleně. Pokud patříte do druhé skupiny, možná hledáte způsoby, jak přidat do své zahrady výrazné barvy, aniž byste roztrhali původní displej nebo předělali celou zahradu. (To zní jako hodně práce!)

Přidání nových prvků do vaší zahrady může být skvělým způsobem, jak se spojit s malými nebo staršími dětmi, ať už při výrobě malých řemesel (jako je housenka skalka níže) nebo při řešení větších projektů, jako je zdobení zahradní mříže pro vytvoření venkovního útěku nebo studovny. plocha.

Pokud se tedy chystáte upravit svůj stávající dvůr nebo sbíráte nápady na zcela nový projekt krajinářské úpravy, našli jsme několik chytrých a levných způsobů, jak vaší zahradě přidat výrazné barvy.

1. Přidejte do svého stávajícího displeje více barevných rostlin a květin

Nejviditelnějším způsobem, jak přidat barvu do vaší stávající zahrady, je jednoduše zasadit více odrůd květin! To však může přidat spoustu práce a nákladů, takže pokud nejste ochotni předělat svou zahradu tak, aby vypadala jako tento krásný příklad, máme spoustu dalších způsobů, jak vaší zahradě dodat šmrnc.

2. Barevné funkce urnové vody

Vodní prvek je chytrý způsob, jak dodat vaší zahradě barvu a atmosféru. Bublající voda může být tak relaxační a je snadné najít několik barevných uren a vytvořit fantastický displej. Stačí kolem nich přidat několik říčních kamenů, které pomohou odvodnění.

3. Recyklované nádoby na květináče

Levný způsob, jak přidat barvu, je recyklovat staré plechovky od polévky nebo plechovky od kávy. Jakmile jsou vyčištěné a umyté, vyberte si několik jasných barev, získejte vzorky z obchodu s barvami a natřete plechovky tak, aby vyhovovaly vašemu stylu. Vyvrtejte na dně několik otvorů pro odvodnění a přidejte několik barevných rostlin, jako jsou muškáty výše, a máte skvělý barevný displej.

4. Barevné sekční polštáře a polštáře

Pokud máte prostor, zkuste přidat barevné venkovní posezení. Zde je zobrazen zakřivený pár sekcí pokrytých jasně modrými polštáři a duhou akcentačních polštářů. Akcenty vyzvednou barvu z každé z rostlin obklopujících posezení.

5. Vyrobte si roztomilou rockovou housenku

Pokud máte malé děti, nebo dokonce jen vnitřní dítě, které byste chtěli obejmout, zkuste vytvořit jednu z těchto rozkošných skalních housenek. Potřebujete jen lepidlo, barvu, pár tyčinek a několik kamenů, abyste mohli začít s vlastním „ochrancem zahrady“. Udělejte si ten svůj tak dlouhý nebo krátký, jak chcete!

6. Pověste útulnou houpací síť

Pro ty, kteří rádi odpočívají, přidejte na terasu nebo mezi několik statných stromů na vašem dvoře světlou houpací síť. Je to ideální místo pro spánek nebo opalování za krásného dne.

7. Přidejte nebo vytvořte své vlastní dekorativní odrazové můstky

Umístění několika dekorativních odrazových kamenů po celé zahradě může dodat pocit jednoty vašim různým expozicím. Zkuste si vyrobit svůj vlastní z rozbitých kousků porcelánu nebo namalovat betonový odrazový můstek podle vašich přání.

8. Nastavte barevný displej slunečníku

Nejen na pláž, barevný slunečník může být skvělým způsobem, jak vytvořit stín a atmosféru v zahradě, kde je hodně slunce, nebo vytvořit stinné místo na piknik.

9. Mozaiková solární světla

Malý, jemný způsob, jak přidat barvu do vaší zahrady, je lemovat cesty malými solárními světly, jako jsou tato mozaiková světla. Solární světla jsou skvělou volbou, jak ušetřit náklady na energii a zůstat zelená.

10. Postavte expozici jasných ptačích budek

Shluk odvážných, pestře natřených ptačích budek může být jak fantastickou ukázkou, tak skvělým řemeslem pro vaše děti. Najděte různé vzory a seskupte je mezi své květiny nebo stromy. Nebo je můžete zavěsit na vysoký plot pro ochranu soukromí, abyste je oblékli.

11. Malovaná betonová socha

Bez barvy by tyto betonové šnečí ulity nebyly tak roztomilé. A přestože šneci nejsou v zahradě obvykle vítáni, tyto pestrobarevné sochy oblékají jinak neutrální vodní prvek.

12. Oblečte mříž nebo altánek pomocí látek a doplňků

Instalace dřevěného altánu nebo mřížoví uprostřed větší zahrady a zavěšení světlých látek, umístění odvážných polštářů a polštářů a zavěšení papírových luceren může být skvělý způsob, jak vytvořit venkovní útočiště, které je pohodlné a barevné.

13. Natřete betonové škvárové bloky bylinkové zahrady

Pokud vytváříte kontejnerovou zahradu z betonových škvárových bloků, zkuste bloky natřít, než je naskládáte. Je to skvělý způsob, jak přidat jemnou nebo výraznou barvu do malé bylinkové zahrádky.

14. Přemalujte zahradu

Malý, krátký plot obklopující zeleninovou nebo bylinkovou zahrádku je skvělým plátnem, kterému můžete přidat barvu. Nedělejte si starosti s nalezením přesné barvy, kterou chcete: stačí natřít bílý plot podle vašich potřeb!

 

15. Malované nebo dlážděné chodníky

Pokud opravdu chcete být odvážní, můžete své chodníky namalovat nebo je vydláždit v nádherném vzoru. Nahoře je ohromující ukázka řemeslné zručnosti a rozmaru, která proměňuje tuto již tak úžasně barevnou zahradu. Cesta připomíná duhovou řeku protékající zahradou.

Zdroj: gardenloversclub.com