15 DIY zvonkoher, které přinesou hudbu do vaší zahrady

Představte si, že sedíte venku ve svém oblíbeném křesle nebo houpací síti a užíváte si jasné letní slunce a jemné okolní zvuky okolní čtvrti. Zavane tě jemný vánek, šustí ti vlasy, doprovázený jemným cinkotem zvonkohry.

Zní to hezky, že? Větrné zvonkohry přicházejí ve stovkách druhů, lišících se velikostí, zvukem, materiálem a stylem.

Větrné zvonkohry najdete v mnoha obchodech a můžete si vybrat z kovových a skleněných, malých a dlouhých a dalších různých funkcí. Také za jeden nakonec utratíte spoustu peněz.

Shromáždili jsme širokou škálu jednoduchých projektů zvonkohry, které můžete dělat doma se svými dětmi. Většinu těchto projektů lze sestavit během odpoledne a užívat si je po mnoho let.

Ať už tedy dáváte přednost kovové, skleněné nebo keramické zvonkohře, jsme si jisti, že v této kolekci najdete projekt, který si prostě zamilujete!

Pojďme se tedy inspirovat!

1. Jak vyrobit zvonkohru

Tato rozkošná jednoduchá zvonkohra je vyrobena z glazovaných hliněných přívěsků a kusu naplaveného dřeva. Můžete se také rozhodnout použít mušle pro tento projekt, pro více plážový zvonek. Jedná se o menší zvonkohru, která se perfektně hodí kamkoli na vaši zahradu, kolem vaší terasy nebo na přední verandu. Vyrobte si vlastní hliněné přívěsky a glazujte je, abyste získali přesné barvy a vzory, které si přejete.

2. Shabby Chic Lustr/Větrná zvonkohra

Pramínky z umělých perel, provázky a různé starožitné klíče tvoří neuvěřitelný rustikální, a přesto elegantní zvonění větru. Tato zvonkohra bude pravděpodobně mnohem tišší než jiné projekty, ale bude se houpat ve vánku prostě nádherně. Použijte vyšívací rámeček k vytvoření horní části zvonkohry. Jedná se o neuvěřitelně snadný projekt, který by vám neměl zabrat více než pár hodin!

3. Výukový program: Letní zvonkohra

Tento projekt vyžaduje trochu provázku, pevnou hůl a několik kůlů bambusu. Bambus si nastříháte podle svých představ a poté je natřete, než je pověsíte na větev, kterou jste našli. Tato zvonkohra bude vydávat jemný zvuk, když se houpe ve vánku. Toto je skvělý projekt pro děti, ale budete muset být poblíž, abyste mohli použít pilu!

4. Terakotová zvonkohra na květináče

Jednoduchá zvonkohra vyrobená z několika levných terakotových květináčů, které můžete najít v dolarovém obchodě, spolu s několika lžícemi. Natřete terakotové květináče podle svých představ a poté je připevněte k pevnému lanu, přičemž lžíce visí zespodu. Jednoduchá chuť, kterou zvládnete za hodinu nebo dvě! Pro extra styl přidejte na pramen lana keramické nebo dřevěné korálky.

5. Domácí zvonkohra na metly a lžíce

Tato rozkošná ošuntělá elegantní zvonkohra využívá pár otlučených starožitných lžic, starou metlu a nějaký drát. Materiály na výrobu této roztomilé kuchyňské zvonkohry jsou snadno dostupné na každém bleším trhu nebo v obchodě se starožitnostmi. Pověste si to blízko kuchyňského okna, abyste slyšeli jemné cinkání zvonku, když fouká vítr.

6. Mason Jar Chimes

Mason jar řemesla jsou neuvěřitelně populární, a to z dobrého důvodu. Tato zvonkohra využívá staré kusy bižuterie a kamennou nádobu rozříznutou na polovinu. Tento projekt je o něco obtížnější a časově náročnější, protože kromě přidání malých otvorů, na které můžete zavěsit zvonkohry, budete muset oříznout a obrousit okraj zednické nádoby.

7. Větrný zvonek na láhev vína

Naše víno máme opravdu rádi, takže pokud jste něco jako my, pravděpodobně už máte doma pár prázdných lahví vína. Tato zvonkohra připevňuje řetízek na obě strany korkových zátek a poté zavěšuje lahve do sebe s malým skleněným lístkem na konci. Když vítr zašustí touto zvonkohrou, uslyšíte cinkání skleněných okrajů.

8. Barevné zvonkohry

Horní část této rozkošné zvonkohry je vyrobena z dekorativního keramického květináče, zatímco zvonky jsou tenké skleněné mušle zavěšené na vlasci. Výroba této uklidňující venkovní zvonkohry stojí jen asi 20 dolarů a je tak krásná! Slunce prosvítá přes barevné mušle a vytváří duhu.

9. Měděné zvonkohry

Tato jednoduchá zvonkohra vyrobená z měděných trubek vypadá velmi podobně jako zvonkohra, kterou si můžete koupit v obchodě. Tento projekt je trochu složitější a vyžaduje trochu více času a dovedností, ale stojí za to! Zvuk, který vydává měděná zvonkohra, je prostě nádherný.

10. Větrné zvonkohry Sea Glass DIY

Omotejte drátem kousky mořského skla a vytvořte tento okouzlující barevný zvonek. Každý pramen je připojen k jednomu ze dvou kruhů v horní části zvonku. Světlo projde každým kouskem mořského skla a vytvoří mozaikový stín na vaší terase nebo trávníku. Prostě krásné a jednoduché na vytvoření!

11. Větrný zvonek uzávěru láhve

Pro více rustikální nebo industriální styl použijte staré, vyřazené uzávěry lahví k vytvoření této celokovové zvonkohry. Nahoru použijte staré zařízení. Měňte délky pramenů, abyste vytvořili mírně odlišný vzhled, nebo vytvořte několik zvonků a zavěste je v sestupné linii.

12. Skleněná mozaiková zvonkohra

Podobně jako zvonkohra z mořského skla má tato zvonkohra barevné sklo. Místo střepů je však každý kousek dokonalou kostkou. Prameny procházejí každou kostkou a jsou přivázány k větvi, aby vytvořily zvonkohru. Toto je neuvěřitelně snadný projekt, protože nemusíte vytvářet podporu pro zvonění. Jednoduše přivažte každý pramen k větvi stromu!

13. Větrný zvonek na klíč

Pokud jste něco jako my, pravděpodobně se vám povalují staré klíče a nemáte ponětí, odkud pocházejí nebo kam jdou. V tomto případě můžete vytvořit jemnou celokovovou zvonkohru z několika malých řetízků, starých klíčů a kovové obruče. Měňte délky pramenů nebo přidejte další klíče, abyste našli správné množství zvuku.

14. Domácí zvonkohry, které si děti mohou vyrobit

Tato zvonkohra je vhodná pro děti a je to letní projekt, který budou rádi dělat. Tento projekt používá staré plechovky a další kusy kovu k výrobě zvonkohry, které jsou drženy pohromadě pomocí příze a podložek. Malujte zvonkohry jasnými základními barvami a přidejte třpytky, aby se třpytily! To by byl skvělý projekt na narozeninovou oslavu.

15. Vintage čajová konvice DIY větrné zvonkohry

Tato malinká, jemná zvonkohra přetváří starou čajovou konvici nebo jiný kus čajové soupravy a zavěšuje na ni staré stříbrné lžičky s korálkovými řetízky. Jedná se o menší variantu, která bude vypadat skvěle zavěšená z větve, z verandy nebo dokonce u okna v interiéru! Doporučujeme hledat materiály pro tento projekt ve starožitnictví nebo na bleším trhu!