15 kutilských projektů na zahradě, které můžete udělat za desetník

Existuje spousta fantastických DIY projektů, které mohou přinést barvu a styl na váš dvorek, ale ne každý může vyčerpat a koupit všechny materiály potřebné pro generální opravu dvorku poté, co najde inspirativní projekt.

Pro ty z nás, kteří se potřebují držet rozpočtu, existuje spousta projektů, obvykle budete muset prosít spoustu projektů, které vypadají jednoduše a levně, ale ve skutečnosti zaberou spoustu času, úsilí, a peníze na dokončení.
Tentokrát jsme většinu práce udělali za vás! Prohledali jsme celý internet, abychom našli řadu zábavných a jednoduchých projektů, které můžete dělat s celou rodinou. Nejlepší ze všeho je, že se jedná o nízkorozpočtová vylepšení, na která budete na zahradě hrdí.

Začněme a najdeme inspiraci, jak udělat z našich dvorů, zahrad a teras mnohem jasnější a odpočinkovější místo!

1. Plechový plot a květináče

Tyto prázdné (a opláchnuté) hliníkové plechovky našly nový život jako malé zahrádky z jednotlivých kontejnerů zdobící jednoduchý dřevěný plot. Plechovky jsou natřeny výraznou barvou, takže přiléhají k plotu a poté jsou připevněny k prknům. Ujistěte se, že jste ve spodní části plechovky vyvrtali otvory pro odvodnění, aby se vaše malé rostlinky neutopily!

2. Cinder Block Container 

Použití škvárových bloků je dalším skvělým způsobem, jak vytvořit kontejnerovou zahradu a přitom bedlivě sledovat svůj konečný výsledek. Uspořádejte bloky tak, aby části sahaly od hlavní stěny, a poté přidejte rostliny v květináčích do otvorů v každém bloku. Jedná se o robustní projekt, který se snadno skládá a vypadá fantasticky. Chcete-li tento projekt posunout na další úroveň, natřete každý škvárový blok předem.

3. Hubcap Flowers

Natřete vyřazené kryty nábojů výraznými barvami a připevněte je na lopatky, které tvoří představce. Pevná řemeslná pěna se používá k výrobě velkých listů každé květiny. Zakopejte hlavu lopaty ve své zahradě, abyste zajistili, že vaše nové „kytky“ budou stát rovně a odolají jakémukoli větru.

4. Vyvýšená zahradní spirála

Udělejte si dlouhou procházku a nasbírejte několik velkých kamenů, které použijete k vytvoření zahradní spirály na vašich záhonech. Můžete si vyrobit věž, jako je tato, nebo pokud se cítíte kreativněji, vytvořte skutečnou spirálu a zasaďte své oblíbené květiny podél kruhových cest.

5. Mini Backyard Pond

Kdo věděl, že ze staré pneumatiky se dá udělat tak nádherný rybník? No, tento projekt je důkazem toho, že každý kus „nezbytečnosti“ může být krásný, pokud máte kreativitu, abyste odhalili jeho potenciál. vykopejte díru dostatečně velkou pro vaši pneumatiku a poté pneumatiku vyložte do bazénové vložky. Naplňte a ozdobte bazén a poté naskládejte kameny kolem okraje, abyste zakryli okraje pneumatiky. Výsledek je nádherný!

6. Závěsná okapová zahrada

Toto je další příklad kreativního zahradního řešení, které se snadno skládá. Připevněte části okapů k pevným drátěným podpěrám a poté je zavěste na pergolu, střechu nebo jiné místo venku. Naplňte květináče bylinkami, zeleninou nebo květinami, po kterých toužíte.

7. Květináče ve tmě

Tyto květináče vypadají během dne neškodně, ale když slunce začne zapadat, jasně září a osvětlí vaši zahradu. Jednoduše není důvod, proč je na váš trávník nepřidat. Květináče jsou dostatečně velké na to, aby se daly vystavit samostatně nebo seskupené dohromady a vytvořily kontejnerovou zahradu.

8. Zvýšená zahradní postel

Zahradnictví může být náročné na kolena, takže vybudování vyvýšeného záhonu je velkým přínosem pro vaše tělo i pro udržení otravného plevele a invazivních kořenů mimo vaši zeleninovou záhon nebo bylinkovou zahrádku. Vytvořte si jich několik, abyste skutečně začali s soběstačným zásobováním potravinami, které je chutné a jen vaše!

9. DIY kamenné obruby

Jedná se o zábavný a snadný projekt, který do vaší předzahrádky nebo dvorku skutečně přidá neuvěřitelnou přitažlivost. K vytvoření malého příkopu budete potřebovat pouze omítače kamene, paličku a ořezávač. Výsledek je naprosto neuvěřitelný a nejde o projekt, který byste si nechtěli nechat ujít!

10. Konferenční stolek s galvanizovanou vanou

Toto je další chytrý a jednoduchý projekt, který určitě budete chtít přidat na vaši terasu. Těžká dřevěná deska je ideální pro umístění sklenic a jiných servírovacích souprav, ale je také odnímatelná, takže můžete uložit přikrývky, polštáře nebo polštáře uvnitř vany používané jako základ.

11. Venkovní cinderblock lavice

Toto je další chytrý projekt ze škvárového bloku, který promění dlouhou fasádu v útulnou lavičku ze škváry. Jednoduše naskládejte své škvárové bloky podél zdi tam, kde byste chtěli mít lavičku, a navrch přidejte silnou pěnovou podložku potaženou látkou. Nejlepší způsob, jak to udělat, je udělat si výlet do obchodu s látkami a vyrobit si vlastní. Velikost a design si budete moci přizpůsobit mnohem snadněji než s polštáři zakoupenými v obchodě.

12. DIY plotový stůl

Toto je chytrý venkovní nápad, který jistě využijete různými způsoby, od držení zahradního nářadí, kbelíků s barvami nebo dokonce jako venkovní jídelní kout s barovými stoličkami. Tento skládací stůl je něco, co určitě budete chtít přidat ke svému plotu!

13. Malované terasové dlaždice

Betonové dlaždice jsou skvělým způsobem, jak vytvořit prostor na terase, ale jsou trochu nevýrazné. Chcete-li to okořenit, namalujte několik dlaždic jasnými barvami a přidejte několik zářivě barevných židlí. Zde jste omezeni pouze svou představivostí a kreativitou, vytvořte si jakýkoli vzor, ​​který chcete! Zamilujete si způsob, jakým promění vaši terasu!

14. Svítilny z lahví vína

Je to skvělý způsob, jak znovu využít prázdné láhve od vína. Pokud jste jako my, máte tendenci vytvářet slušnou zásobu ve vašem recyklačním koši. Tento projekt vám umožňuje vytvořit úžasné svítilny odpuzující hmyz, které můžete postavit na stůl vaší terasy. Sbohem, brouci!

15. Ježek Topiary

Je to rozkošný doplněk do každé zahrady, ať už ji vytvoříte s trávou, půdopokryvem nebo sukulenty. Nechte děti, aby vám pomohly vytvořit rodinku ježků, kteří budou hlídat vaši zahradu! Kombinujte a spojujte rostliny používané k přizpůsobení každého z vašich výtvorů!

Zdroj: gardenloversclub.com