15 nádherných fotografií pořízených v motýlích zahradách

Motýlí zahrady jsou vytvořeny pouze za účelem přilákání a krmení motýlů. Často můžete v zoologických zahradách a veřejných zahradách najít velké uzavřené motýlí zahrady, ale to neznamená, že bez trochy výzkumu nemůžete vytvořit zahradu navrženou tak, aby do vaší zahrady přinášela nádherné motýly.

S malým průzkumem původních motýlů ve vaší oblasti a toho, jaké květiny preferují, můžete i vy začít vytvářet motýlí zahradu, která bude přitahovat mnohem víc než jen motýly. Můžete vidět kolibříky, včely medonosné a dokonce i několik sousedů, které přitahuje vůně vaší zbrusu nové zahrady.

Vůně a barva jsou klíčové. Abychom navodili náladu, sestavili jsme kolekci fotografií krásných motýlů a jejich květinových protějšků pořízených v motýlích zahradách.

Doufáme, že se vám tato galerie bude líbit stejně jako nám při jejím sestavování!

1. Malované Lady Butterfly na Butterfly Bush

Tato nádherná kombinace rezavého, skvrnitého pomeranče a zářivě purpurových květů je pohled, který je třeba vidět. Některé z květin, které tyto motýly Painted Lady přitahují, jsou obří zlatobýly, měsíčky, věčné, hvězdnice, planoucí hvězdy a bodlák. Jsou známé po většině světa.

2. Swallow Tail Butterfly na růžových květech

Duhová modrá křídla tohoto motýla vlaštovičníku vypadají úžasně proti této růžové květině. Ačkoli většina motýlů otakárků je tropických, existují zástupci tohoto druhu na všech kontinentech kromě Antarktidy. V závislosti na čeledi motýlů je přitahují různé rostliny z čeledi kvetoucích rostlin Birthwort.

3. Oranžový emigrantský motýl na měsíčku

Tento jemně označený oranžový emigrantský motýl se nejčastěji vyskytuje v jihovýchodní Asii a Austrálii. Nejčastěji je přitahují rostliny z čeledi Senna. Viděno zde na měsíčku lékařském, pozoruhodně pevné a voňavé květině, která je běžně k vidění v zahradách v Severní Americe.

4. Černožilná ​​bílá na bodláku

Motýl Aporia crataegi, běžněji označovaný jako bělouš černý, se vyskytuje v sadech a houštinách ve většině Evropy, Severní Ameriky, mírné Asie, Koreje a Japonska. Užívají si růže, jeřáby, třešně, jabloně a hlohy.

5. Jihoamerické morfo na tučném žlutém květu

Motýli Morpho, jako tento malý chlapík, se vyskytují většinou v Jižní Americe, Mexiku a Střední Americe, ale jsou jedním z více než 29 akceptovaných druhů rodu Morpho. Dlouhými slámovitými ústy sají šťávu hnijícího ovoce, tekutiny rozkládajících se zvířat, mízu ze stromů, houby a dokonce i vlhké bahno.

6. Monarch Butterfly na bodláku

Na podzim motýli Monarch migrují ze Spojených států a jižní Kanady do Mexika. Jsou jedním z nejznámějších motýlů v USA a jsou považováni za ikonický druh opylovačů. Dospělí monarchové se živí nektarem mnoha rostlin včetně aster, mléčnice, bodláků, zlatobýlu, šeříku a červeného jetele.

7. Monarcha na purpurovém květu

Monarchové během své migrace urazí tisíce mil, s odpovídajícím vícegeneračním návratem na sever, když se roční období opět změní. Monarchové byli dokonce přepraveni až na Mezinárodní vesmírnou stanici a vyšlechtěni, čímž se stali prvními motýly ve vesmíru!

8. Černý otakárek na jemném oranžovém květu

Vlaštovičník černý se vyskytuje ve velké části Severní Ameriky a je státním motýlem Oklahomy. Vychutnávají si různé bylinky z rodiny mrkve, včetně kopru a krajky královny Anny. Vlaštovičník je pojmenován podle unikátních prodloužení jejich spodních křídel, která připomínají peří otakárka.

9. Morpho Butterfly on Tulips

Hnědá spodní strana většiny motýlích křídel Morpho pomáhá maskovat lem před predátory tím, že splyne se stromy a keři, zatímco jasně modrá horní část křídel varuje predátory, aby se drželi dál. Výrazný vzor očí na vnitřní straně křídel je další taktikou zastrašování, protože obvykle platí, že čím větší oko, tím větší tvor.

10. Paví motýl na variantě žluté sedmikrásky

Evropský paví motýl, běžněji známý jako paví motýl, se vyskytuje v Evropě a mírné Asii až na daleký východ jako Japonsko. Jsou to barevní motýli s výraznými „očními skvrnami“ na spodní části každého křídla. Živí se především bodlákem, betonií, zvonkem, pampeliškou, medovicí / mízou, majoránkou a řebříčkem.

11. Doris Longwings o květech ve tvaru trubky

Doris Longwing se nejčastěji vyskytuje od Střední Ameriky po Amazonii. Jako dospělí sbírají svůj nektar z květů lantan z čeledi verbena. Ty jsou běžně považovány za tropické rostliny. Většina Doris Longwing je černá, se zářivými odlesky oranžové.

12. Magellan Birdwing na tenkých, jemných květech

Běžně označované jako Magellan Birdwing, ty se nacházejí na Filipínách a na Tchaj-wanu na Orchid Island. Tito motýli se živí širokou škálou květin a rostlin, ale jejich larvy mohou jíst pouze rostliny z čeledi Birthwort, takže na ně budou kladena vajíčka.

13. Gulf Fritillary Butterfly on Queen Anne’s Lace

Gulf Fritillary motýli se nacházejí ve velké části USA a je známo, že cestují přes Mexický záliv – odtud jejich název. Užívají si nektar různých druhů mučenky nalezené na jihu Spojených států a larvy sežerou všechny části rostliny.

14. Otakárek na Silky White Bloom

Otakárek má tolik různých barevných variací, v rodu jich je více než 550 druhů. Dospělí otakárci jsou také známí tím, že jedí zahradní rostliny z čeledi mrkvovitých, včetně mrkve, petržele, kopru a fenyklu. Stejně tak bláto a občas hnůj.

15. Šarlatový mormon na růžových a žlutých květech

Motýli šarlatových mormonů jsou příbuzní vlaštovičníků, ale tento konkrétní druh lze nalézt pouze na Filipínách a v Austrálii. Dospělí se živí různými květinami, zatímco larvy se živí několika druhy citrusů. Konkrétně o tomto druhu je překvapivě málo informací.