15 nápadů na kaktusovou zahradu (fotografie)

Pokud žijete v pouštní oblasti, kde déšť není běžným jevem, pak může být mít zahradu obtížný úkol. Řešení? Vytvořte kaktusovou zahradu, která nevyžaduje mnoho vody, aby prosperovala. Do své zahrady můžete snadno přidat další rostliny, ale budete chtít zůstat u kaktusů a sukulentů. Před pár lety jsem vytvořil kaktusovou zahradu a bez velké péče a údržby se zahrada stala jedním z vrcholů mého dvora.

Tato příručka je navržena tak, aby vám pomohla vytvořit kaktusovou zahradu, kterou budete zbožňovat. Máme inspirativní seznam plný obrázků některých skvělých kaktusových zahrad, které můžete vytvořit s kaktusy, ale než začneme zvažovat konkrétní nápady, pojďme se podívat na několik tipů, které mohou být užitečné při vytváření vaší kaktusové zahrady.

Tipy na kaktusovou zahradu
Kaktusům nedělá dobře, když sedí ve vodě. Jedná se o pouštní rostlinu, takže je třeba se vyhnout přebytečné vodě. Nejlepší způsob, jak zajistit, aby vaše kaktusová zahrada neseděla v kaluži s vodou, je zajistit, aby květináč, ve kterém jsou rostliny zasazeny, a půda byly dobře odvodněné. Vrstva oblázků pomáhá zajistit, aby půda v květináči neblokovala drenážní otvory.
Během letních měsíců lze kaktusové rostliny zalévat, když je povrch půdy suchý, ale během chladnějších zimních měsíců roku by tyto rostliny neměly být zalévány vůbec, dokud příští jaro nezačne nový růst.
Sand Mulch je skvělý typ půdy k použití, protože umožňuje rychle odtékat vodě z rostliny.
Pokud je kaktus zasazen do květináče, který omezuje rostlinu a ztěžuje zalévání, můžete květináč umístit do nádoby s vodou a nechat kořenový bal, aby do něj na krátkou dobu nasával vodu.
Druhy kaktusových rostlin pro vaši zahradu
Když pomyslíte na kaktus, je pravděpodobné, že si představíte velký kaktus se třemi rameny. Je to proto, že filmy zkreslily naši představu o tom, co je kaktus, a mnozí z nás zapomněli, že existuje velké množství kaktusových rostlin, které si můžete dát do své zahrady, aby byla opravdu krásná. Zde jsou některé druhy kaktusových rostlin, které byste mohli chtít zvážit:

Kaktus východní opuncie – Pokud vysazujete kaktusovou zahradu, je tato varianta známá tím, že snáší drsnější klima než většina kaktusových rostlin. Ve skutečnosti je známo, že roste až na sever ve Spojených státech jako Minnesota.
Crow’s Claw Cactus – Jedná se o kaktus ve tvaru koule, který během vegetačního období vytváří jasně růžové květy, což z něj činí barevný doplněk každé zahrady.
Pipe Organ Cactus – Jedná se o pomalu rostoucí kaktus, který je vysoký, zelený a ostnatý, ale je to kaktus s jedinečným vzhledem, který dodá vaší zahradě chuť.
Nyní, když znáte různé kaktusové rostliny, které můžete zasadit do své zahrady, pojďme se podívat na některé konkrétní nápady.

1. Sukulentní kaktusová zahrada

První věc, kterou v této nádherné malé skalce uvidíte, jsou jasně růžové květy na vrcholu několika kaktusových rostlin. Přední část zahrady obsahuje různé sukulenty, které pomáhají, aby zahrada vypadala plnější.

2. Záplata kaktusových rostlin

Když se v tomto dalším nápadu rozhlédnete přes pouštní pláně, můžete vidět velké množství malých zaoblených rostlin kaktusů, které se táhnou do dálky z paluby. Existují také vyšší kaktusy ze strany.

3. Mohyla kaktusů

Líbí se mi způsob, jakým tento nápad implementuje hromadu kaktusových rostlin uprostřed zahrady. V pozadí je zeď ve stínu písku, která vypadá skvěle za kaktusovou zahradou, zejména za kvetoucí.

4. Zahrada červeného kaktusu

Tato myšlenka je vytvořena pomocí několika různých druhů kaktusových rostlin, ale aspektem, který výrazně zlepší vaši zahradu, je červená břidlice, která rostliny obklopuje.

5. Spiny Aloe Surprise

Kaktusy v tomto nápadu krásně kvetou, ale jsou mírně zastíněny mohutnou rostlinou typu aloe, která se nachází přímo v centru této zajímavé zahrady.

6. Desert Retreat

Nic nevypadá v poušti lépe než pár kaktusů. Tato usedlost je doplněna stolem a židlemi k odpočinku a také krásnou kaktusovou zahradou, která obsahuje pouze několik rostlin na každé straně cesty.

7. Arizona Homestead

Pískovcové a tříslové zbarvení jsou běžné v Arizoně, což je místo, kam tento domov patří. Skalka je plná několika různých kaktusových stylů, které vytvářejí příjemný vchod.

8. Sáhnutí k nebi

V tomto dalším nápadu je bílá budova v pozadí jasná v pouštním slunci, ale kontrast vysokých zelených kaktusů vytváří okouzlující atmosféru, která je ideální pro vaši zahradu.

9. Červené ostny

Jedním z nejnápadnějších rysů tohoto dalšího nápadu jsou zářící červené trny, které vyčnívají z rostliny. Sluneční světlo dopadá na páteře tím správným způsobem a vytváří téměř andělskou záři, která upoutá váš pohled.

10. Tvorba barevných kaktusů

Tato malá kaktusová zahrada obsahuje rostliny, které jsou rozprostřeny. Kameny v zahradě jsou různých pastelových barev, které pomáhají vytvořit zábavnou a vzrušující kaktusovou zahradu.

11. Shady Hideaway

Kaktusová zahrada obvykle vyžaduje hodně slunečního světla, takže pokud máte stinnou zahradu, tento nápad je pro vás. Rostliny jsou rozmístěny po zahradě na místech, kam na ně dopadá slunce.

12. Vnitřní kaktusová zahrada

Ne všechny kaktusové zahrady musí být umístěny venku; ve skutečnosti se mnoho menších zahrad nachází přímo u vás doma. Tento nápad je ideální pro vnitřní expozici, kterou budou vaši hosté zbožňovat.

13. Skalka symetrie

Pokud chcete minimalistickou kaktusovou zahradu, vytvořte znovu tuto skalku, která zobrazuje rostliny kruhovým způsobem. Použijte dvě kontrastní barvy kamene, aby vzor zůstal tak dokonalý, jako je na tomto obrázku.

14. Opuncie mezi skálou

Tento obrázek je o něco méně dokonalý než předchozí, ale je stejně úžasný. Rostliny kaktusu opuncie vypadají, jako by se prodraly skalnatou půdou do svých současných pozic.

15. Rostliny kaktusů v květináčích

Květináče jsou také skvělým způsobem, jak založit kaktusovou zahradu, zvláště když na zemi nemáte místo nebo materiály k jejímu vytvoření. Tyto rostliny lze umístit na stůl, stoličku nebo jinou vyvýšenou zahradní římsu.