15 nápadů na terénní úpravy předzahrádek

Když vlastníte dům, chcete mít před domem krásnou krajinu, kterou vám budou sousedé závidět. Pokud budete mít fádní předzahrádku, která postrádá trávu a charakter, vytvoříte pro vaše návštěvy nevábný chodník a celkově sníží přitažlivost obrubníku vašeho domova. Tento článek vám pomůže určit, jak vytvořit úžasnou krajinu na vaší předzahrádce, a také vás seznámí s několika nápady na terénní úpravy pro předzahrádky ve formě galerie, abyste mohli vidět skvělé výtvory a upravit si předzahrádku do stylu, který se vám líbí.

Chodníky a konstrukce
Prvním aspektem vašeho předního dvora, který byste měli zvážit, je cesta nebo chodník, který vede k vašim předním dveřím. Tato cesta může být vytvořena pomocí kamenů, cihel nebo betonu, ale je základem vašeho nápadu na terénní úpravy a jedním z ústředních bodů dvora, takže na to pamatujte, když přidáváte zbytečné křivky. Předzahrádka, která je strmá, může mít cestu, která zahrnuje schody do designu, aby se zajistilo, že chodník na kopci nebude pro vaše hosty příliš strmý. Chcete-li na předzahrádce cítit více zahrady, je také vhodné použít mulčovací kůru nebo tříslovou kůru k vytvoření cesty, i když tyto cesty jsou často doprovázeny nášlapnými kameny, aby se zajistilo, že je terén rovný.

Pokud je dvůr velký, můžete mu dodat útulnější pocit přidáním fontán nebo soch, které odpovídají chodníku. Buďte opatrní se strukturami, které přidáváte na váš trávník, protože přidání příliš velkého množství by mohlo způsobit nerovnováhu, která odtáhne pozornost od zbytku dvora. Pokud chcete mít na předzahrádce hodně struktury, zkuste vytvořit vyvýšené plochy, kde můžete zasadit květiny, místo abyste to přeháněli s ozdobami trávníku.

Rostliny a květiny
Dalším aspektem úpravy vašeho předního trávníku, který musíte zvážit, je samotný trávník. Pokrývá trávník tráva nebo jsou tam holá místa, kde prosvítá špína? Pokud vaše tráva zcela nepokrývá vaši přední zahradu, můžete buď zasadit nové travní semeno, nebo je přikrýt mulčem a zasadit na tomto místě keře a květiny. Do zahrady si můžete vybrat libovolné květiny, které se vám líbí, ale dbejte na to, aby bylo zastoupeno každé roční období. Nechcete mít na jaře krásný trávník a na podzim holý prostor.

Stromy jsou ideální pro orámování vašeho domu. Malé keře dokážou vytvořit dokonalé akcenty, které dodají celkovému vzhledu dvora. Jedním ze způsobů, jak využít malé keře nebo rostliny, je vytvořit design obruby, který začlení rostliny, které milujete, do krásného okraje cesty. Tato myšlenka hranice pomůže vytvořit symetrii ve vaší zahradě, ale nezapomeňte, že rostliny a lemování ve vaší zahradě bude třeba udržovat. Pokud potřebujete nějaké nástroje k prořezávání vašich rostlin a udržení jejich krásy, pak je tato sada zahradního nářadí ideální pro vaše zahradnické potřeby.

1. Prsten květin

Tento nápad je ten, který do návrhu zahrnuje spoustu kruhových květinových pozemků. Všechny jsou lemované květinovými lemovkami, uprostřed větší rostliny a tráva je zastřižená k dokonalosti.

2. Předzahrádka s cihlovou cestou

Tento dům má šikmou střechu, kterou zvýrazňuje dokonale rovný chodník. Každá strana cesty je doplněna jasně růžovými květy, akcentními keři a malými stromy.

3. Poppin’ Pink Posies

Tato myšlenka je jednoduchá a přináší do hry odrazový můstek. Většina křovin je zde zelená, ale jasně růžové kvetoucí rostliny dodávají nádhernou barvu.

4. Evergreen Haven

Lemování je skvělé pro předzahrádku a tento nápad využívá lemování, které je vyrobeno z malých kamenů. Zahrada se nachází v kopcovité oblasti a je plná červených a fialových akcentních keřů, keřů a skal.

5. Lemování růžové

Tento další nápad představuje zahradu rudých růží a dalších květin, ale poblíž okraje chodníku je fascinující řada růžových kytiček, která obrubníku dodává jedinečnou chuť.

6. Tropický ráj

Tato představa připomíná tropickou atmosféru. Dům je pastelové barvy; na jedné straně je velká palma, na druhé straně dveří menší palma a chodník lemuje několik malých rostlin.

7. Zahradní úkryt

Tento nápad působí útulným dojmem lesa. Čím dále od příjezdové cesty se dostanete, tím větší budou rostliny a keře. Poskytuje také přirozené množství soukromí od vašich sousedů.

8. Alpská dokonalost

Chodník tohoto nápadu je lemován malými keři, které vedou přímo ke vchodovým dveřím. Na straně domu je několik barevných rostlin, ale nejvíce poutavý aspekt jsou dva vysoké stromy, které jsou za domem.

9. Vítání křovinami

Pokud máte rádi hodně zeleně, pak je tento nápad perfektní. Má spoustu malých keřů, které rostou až k okraji chodníku, a rostlina vedle zábradlí je plná příjemných růžových a fialových květů.

10. Perfektně prořezaná symetrie

Keře jsou v tomto nápadu dokonale prořezány, tráva je dobře udržovaná a u vchodu do domu vás přivítají malé borovice. Způsob, jakým živé ploty stoupají ke dveřím, je okouzlující.

11. Palmový ráj

Na této myšlence není mnoho kromě výsadby palem na perfektních místech. Jakmile jsou zasazeny, obklopte je mulčem a malými keři, které zvýrazní váš domov.

12. Vyvýšená zahrada ve tvaru L

Další nápad je ideální pro oddělení vaší příjezdové cesty od vašeho předního dvora. Vyvýšená plocha se spoustou keřů a akcentujících rostlin vám poskytne živou zahradu, která dodá vašemu domovu soukromí.

13. Ochranná zeď ze živého plotu

Vzhledem k tomu, že tento dům je umístěn na kopci, nápad na terénní úpravy je jedinečný. Stromy jsou prořezány do dokonalých čtvercových tvarů a jsou umístěny na třech vyvýšených kamenných zdech. Na strmější straně jsou vysoké stromy, zatímco akcentní keře vás zvou na příjezdovou cestu.

14. Květinová krajina

Kopce vytvářejí skvělé příležitosti pro terénní úpravy. Chodník má schody na dvou místech na cestě ke dveřím a většina plochy je pokryta mulčem a zelenými rostlinami a keři. Kousek trávy vytváří na zahradě efekt podkovy, který vypadá úžasně.

15. Skalka klidu

Tato skalka slouží jako ústřední bod v tomto předním dvoře. Má ohromující strom uprostřed zahrady, který je zvýrazněn malými rostlinami a keři, které jsou krásně střižené.

 

Zdroj: gardenloversclub.com