15 nápadů na venkovní kamenný krb

Na krbu je něco tak útulného a tak elegantního. Tak proč byste si jeden nechtěli dát na svůj dvorek? Mohou se snadno zdvojnásobit jako sekundární varné trouby, jsou pevnější než ohniště a snadno se udržují zapálené i v dešti.

Zatímco kouř z ohniště často končí foukáním zpět do tváří lidí sedících kolem něj, venkovní krb tento problém minimalizuje tím, že zakrývá plameny a směřuje kouř nahoru. Zatímco mnoho venkovních krbů se vyvinulo z pecí na dřevo s odnímatelnými rošty, jiné jsou čistě pro dekorativní a rekreační účely. Než si postavíte svůj, budete si chtít být jisti, že vaše obec umožňuje čistě dekorativní krby.

Tato kolekce obsahuje širokou škálu stylů a velikostí krbů, takže si určitě najdete ten, který vás osloví. Některé jsou zabudované do fasády domu, jiné jsou postaveny později a jsou samostatně stojící. Většina venkovních krbů spaluje dřevo, spíše než uzavřené a plynové, ale mnoho majitelů volí clonu, která zabrání praskání uhlíků nebo jisker.

Krb může být perfektním doplňkem jakéhokoli venkovního obytného prostoru – dbejte na to, abyste oheň udrželi mimo dosah hořlavých rostlin nebo terénních úprav a stejně jako u vnitřních krbů jej budete muset udržovat v čistotě, aby krb fungoval a dobře vypadal. .

Ať už jste domácí kutil nebo byste si raději nechali nainstalovat krb, určitě najdete styl a velikost, které vyhovují vašim konkrétním potřebám!

1. Jihozápadní krb Adobe Stone
Tento více jihozápadní pohled na venkovní krb je propojen s domovem a má obrazovku, kterou lze zakrýt. Skleněné dveře po obou stranách vedou do domu.

 

2. Kamenný krb s vyvýšeným krbem
Namísto toho, aby byl tento krb otočený dovnitř, směrem k domovu, směřuje do dvora, což může pomoci zabránit tomu, aby jakýkoli kouř foukal do tváří těch, kteří se shromáždili kolem něj.

 

3. Současný oboustranný volně stojící krb
Tento volně stojící oboustranný krb má modernější vzhled a kontrastní tmavý plášť. Na obou stranách krbu jsou dva květináče plné vysoké trávy.

 

4. Naskládaný kamenný krb se skleněnými ozdobami
Tento ručně skládaný vrstvený kamenný krb se nachází mezi stálezelenou krajinou a proti žluté fasádě domu. Krb doprovázejí dvě rustikální houpací křesla.

 

5. Široký zděný krb s policí
Velký cihlový krb s otevřeným krbem s asymetrickými stranami na staré kamenné terase. Vlevo je velký bílý altán.

 

6. Zvýšený krb se skladem dřeva pod ním
Ohniště tohoto krbu je na úrovni hrudníku, se dvěma sekcemi níže, kde je možné držet hromadu dřeva. Vlevo je venkovní dřez, který umožňuje tuto oblast zdvojnásobit jako prostor pro vaření.

7. Oboustranný krb z cihel a cementu
Základna tohoto cihlového a cementového krbu má v základně vysekané oblouky. Obloukové topeniště má dvě samostatné strany – jednu lze využít k uskladnění dřeva, na druhé plápolající oheň.

 

8. Monolitický krb z červených cihel
Tento masivní krb z červených cihel má vyvýšené ohniště a držák na polena. Vyvýšené ohniště se připojuje k odpovídající cihlové hraně, která vede podél hranice terasy se dvorem.

 

9. Squat Stacked “Kamenná lucerna” krb
Tuto terasu z umělého kamene pokrývá jednoduchá dřevěná pergola. Proti uspořádání sedadel je jednoduchý třípatrový kamenný krb tvarovaný podobně jako japonská kamenná lucerna.

10. Oboustranný kamenný a maltový krb
Tento oboustranný kamenný krb směřuje jak na prostornou terasu, tak na dvorek. Vpravo je mírně zvýšená terasa s pergolou a mřížovou zadní stranou.

 

11. Cihlový přístřešek Krb s pergolou
Robustní krb z lehkých cihel stojí uprostřed zděné ohrady zakončené pergolou a kombinuje terasu s krbem.

12. Kamenný krb pod klenutým dřevěným patiem
Tento široký, majestátní kamenný krb s vestavěnou zástěnou je dokonalým doplňkem klenuté terasy se střešními okny. Tato terasa je to nejlepší z vnitřního i venkovního světa.

 

13. Černý cihlový a betonový krb s mimostředovým pláštěm
Tento volně stojící krb je postaven z černých cihel pro modernější vzhled. Plášť sahá daleko doleva, aby vyvážil mimostředový krb s krbem.

 

14. Vícebarevný velký kamenný a maltový krb s odnímatelnými rošty
I menší krb může být středobodem dvorku. Tento vysoký, volně stojící krb je postaven z velkých načervenalých kamenů a husté malty. Funguje také jako venkovní trouba a má vyjímatelné rošty.

15. Kamenný krb a zástěna z tepaného železa
Tlustý, těžký kamenný krb s několika podivně tvarovanými kameny. Pro bezpečnost je otevřené ohniště uzavřeno ozdobnou kovanou zástěnou. Zvýšené ohniště přivádí vzhůru a pomáhá zahřát více těla v chladné noci.