15 nápadů na zahradní cestu s kameny

Vytvoření zahradní cesty z nášlapných kamenů je způsob, jak skutečně vytvořit svůj vlastní vzhled. V tomto článku uvidíte 15 různých nápadů, díky kterým by vaše zahradní cesta mohla opravdu vyniknout. Každý z nich je jiný a různé designové nápady osloví každého jednotlivce jinak. Někdo dá přednost jednodušší cestě, jako je naše čtvrtá a desátá volba, ale někomu se bude líbit styl zahradních cest, jako je náš 13. nápad na tomto seznamu. Design vaší zahradní cesty se možná bude muset přizpůsobit květinám a vaší venkovní výzdobě, ale tyto návrhy jsou úžasné.

Můj oblíbený nápad na tomto seznamu je vlastně ten první. Nabízí jednoduchou zahradní cestu s nášlapnými kameny ve tvaru prken, které mi připomínají pláž. Jít na pláž je relaxační zážitek, který vám nabízí spoustu radosti, takže začlenit tento pocit do mé zahradní cesty vytvořením designu odrazového můstku, který připomíná vzpomínky na mé dětství, je perfektní. Také se mi opravdu líbí poslední zde uvedený design, protože je ideální pro vodní scénu na obrázku.

Všechny níže uvedené nápady jsou prostě skvělé, ale je tu jeden nápad, který bych mírně změnil. Funkce, která neodpovídá mému stylu, je chodník na druhém obrázku. Kameny jsou na můj vkus trochu příliš malé, líbí se mi myšlenka malých kamenů, ale dávám přednost větším nášlapným kamenům, které vám ve skutečnosti poskytují místo k procházce. Tento obrázek mě nutí přemýšlet o tom, že kameny v designu by se mohly snadno uvolnit a stát se nebezpečím pro hosty, kteří by přes ně mohli procházet.

1. The Boardwalk Path
Tato první zahradní cesta je úzký chodník, který je lemován cementovou hranou. Cesta se vine mezi rákosím a má pravoúhlé nášlapné kameny, které jsou poměrně centralizované. Kolem nášlapných kamenů jsou umístěny malé oblázky, které dotvářejí cestu a dodávají jí vzhled připomínající dřevěný chodník.

2. Oblázková cesta
Tato cesta je navržena tak, aby připomínala dlážděnou cestu, ale díky tomu, že vypadá skvěle v zahradě, jsou malé kamínky, které byly vtlačeny do cementu před vysušením. Krásné keře podél okraje cesty z něj dělají dokonalou šířku pro pár, který se může procházet zahradou ruku v ruce.

3. Cesta chaotické dokonalosti
Tato zahrada je perfektně udržovaná. Keře jsou ořezané a tráva posekaná, ale kamenná cesta je trochu chaotická. Žádný z kamenných útvarů není vytesán do konkrétního tvaru a cesta se pomalu vine do kopce. Některé kameny jsou kruhové, některé trojúhelníkové a některé nemají vůbec žádný konkrétní tvar.

4. Dlážděná cesta
Nástupní kameny na této cestě jsou všechny čtvercového tvaru. Pokud se na obrázek podíváte pozorně, uvidíte na každém z kamenů řadu nedokonalostí. Některé z nich jsou částečně popraskané, zatímco jiné umožňují, aby tráva prorůstala přímo středem jejích dvou částí. Kameny jsou rozmístěny tak, aby umožnily trávě stát se součástí designu.

5. Cesta Lilly Pad
Tato cesta je jednoduchá, ale sladká. Hlavní chodník je vyroben z velkých kamenů, které vybízejí ke šlapání, a menší kameny se vejdou kolem okrajů, aby byla cesta symetrickejší. Tráva na obrázku je pěkně zastřižená, a když se na obrázek podíváte jako celek, připomíná mi jezero, které je plné liliových polštářků.

6. Log Lover’s Path
Tato další zahradní cesta je jedinečným designem, který jako odrazové můstky používal klády místo skutečných kamenů. Kulatiny jsou obklopeny malými bílými kamínky, které dodávají zahradě hravou cestu. Květiny, které jsou umístěny podél okraje cesty, jsou ideální pro pocit louky, který tato myšlenka vytváří.

7. Měsíční cesta
První věc, které si na tomto obrázku všimnete, je skutečnost, že kolem cesty je spousta fialových a bílých květin. Kameny jsou tvarovány s různými vzory a jsou umístěny dostatečně daleko od sebe, aby tráva mohla vyrůst do cesty a stát se součástí designu.

8. Růžová cesta
Nástupní kameny v tomto provedení jsou vytvořeny z břidlice, která každému z nich dává jedinečný tvar, který se často neopakuje. Když se podíváte blíže, můžete vidět, že řezy kamene odhalují každou vrstvu původní horniny. Většina květin poblíž cesty je červená a jsou dokonale zastřižené.

9. Cesta dokonalé symetrie
Další designový nápad, na který se díváme, je poměrně jednoduché rozvržení. V blízkosti cesty nejsou žádné květiny ani keře, pouze mírně neudržovaná tráva, která dává perfektně umístěným čtvercovým nášlapným kamenům trochu chuti. Vnitřní kameny jsou v odstínu pískovce, zatímco vnější jsou o něco tmavší.

10. Pohádková cesta
Zahradní cesta na tomto obrázku je poměrně malá. Kameny jsou umístěny dostatečně daleko od sebe, aby odhalily trávu, a až k okraji kamenné cesty jsou žluté a bílé květy. Vypadá to jako krásná cesta po louce, která je plná motýlů, čmeláků a možná cestou uvidíte i vílu.

11. Cesta botanickou zahradou
První věc, kterou uvidíte, když se podíváte na tento design, je množství velmi barevných květin v zahradě. Cestu mezi květinami tvoří jednoduché kameny obdélníkového tvaru, které jsou položeny na prašnou cestu. Tato zjednodušená cesta je pro tuto zahradu jako stvořená, protože nepřevyšuje samotnou zahradu.

12. Cesta písku a kamene
Tento nápad je úžasná cesta, která je vyrobena z krásně opracovaného pískovce. Kameny mají každý jiný tvar a zbarvení, které opravdu vynikají, a keře, které lemují cestu, dodávají trochu chuti, ale zůstávají zelené a jednoduché, aby přitáhly vaši pozornost k samotné cestě.

13. Cesta leptaných květin
Tato cesta je jednoduchá. Na obrázku nejsou žádné květiny ani keře, pouze tráva, díky které se vaše oči mohou více soustředit na krásné odrazové můstky. Každý z nich je vyleptán jemnou květinou, která dodává zahradě eleganci a ladnost.

14. Zahradní cesta pokrytá trávou
Tato zahradní cesta je jedním z jednodušších návrhů na našem seznamu nápadů. Je ideální pro každého, kdo nechce zahradu zavalenou květinami, protože tento design obsahuje trávu a podlouhlé kameny, které jsou mírně zapuštěné do půdy.

15. Cesta zapomenutých vzpomínek
Poslední zahradní cesta na tomto seznamu je jedinečná ve všech směrech. Používá poněkud velké nášlapné kameny, ale cesta vede přímo přes jezírko uprostřed této úžasné zahrady. Existuje dokonce i lucerna, která je umístěna na kameni, aby vám osvětlila cestu tmou.