15 našich oblíbených nápadů na dekorace květináčů

Květináče jsou pravděpodobně nejčastějším předmětem na zahradě. Každý zahradník je někdy použil a přinejmenším můžeme ocenit, jak užitečné mohou být tyto malé držáky rostlin! Umožňují snadné přemisťování květin nebo vybraných rostlin a mohou také značně zjednodušit péči o vaši rostlinu!

Ať už používáte keramické, plastové, kamenné nebo dokonce látkové sáčky do květináče, lze je snadno přizpůsobit a jsou skvělým způsobem, jak vaší zahradě dodat charakter a osobní dotek!

Protože jsou tak běžné, mohou se květináče snadno stát nevýraznou a nudnou dekorací. Každý je viděl a každý je na oblíbené styly zvyklý, ale naštěstí máme kreativitu na své straně!

Podívejte se na tyto příklady, které jsme shromáždili s nápady na dekorace květináčů, a získejte inspiraci, jak proměnit své vlastní květináče v umělecké výtvory!

1. Ručně malovaný hrnec s příjmením

Vydejte se touto tradiční cestou a pevnou rukou namalujte na své květináče jméno rodiny! Tyto ručně malované květináče jsou skvělým nápadem pro zahradu v předním dvoře nebo někde poblíž vchodu. Použijte další hrnec a namalujte na něj citát nebo výrok, abyste přidali další osobní dotek.

2. Číslo domu Hrnec

Tento příklad možná není nejumělečtější nebo nejstylovější, ale rozhodně je to kreativní nápad! Použijte jakýkoli květináč s velkou viditelnou plochou k malování na vaši domácí adresu! Je to jedinečný způsob, jak zobrazit číslo vašeho domova, a také umožňuje, aby před domem vyrostla pěkná rostlina.

3. Skleněný kamenný hrnec

Tyto skleněné korálky jsou skvělé pro všechny druhy řemesel, takže není překvapením, že dobře fungují i při zdobení květináčů! Tyto malé skleněné kamínky lze snadno nalepit do různých vzorů kolem květináče a vytvořit tak mnoho různých vzhledů!

4. Keramická čipová mozaika

Pokud máte starý rozbitý květináč, můžete jej skutečně použít k vytvoření tohoto designu! Natřete žetony starého hrnce a poté je umístěte do libovolného vzoru, který si přejete kolem nového hrnce. Jednoduše použijte tmel, abyste je všechny drželi na místě, a máte zbrusu nový a stylový květináč!

5. Hrnec s mušlemi

Podobně jako u tradičního mozaikového designu je tento hrnec pokrytý různými tvary a velikostmi mušlí. Tento design je lehký a jednoduchý, přesto je jedinečný a docela kreativní! Skvělý doplněk do vaší zahrady, pokud žijete v blízkosti břehu jezera nebo oceánu.

6. Nádoby na tabuli

Jakýkoli běžný starý keramický květináč lze jednoduše natřít černou barvou a přeměnit na použitelnou křídovou tabuli! Stejně jako tyto příklady zde, je to skvělý způsob, jak zasadit bylinky a koření a označit je zábavným a jedinečným způsobem. Použití křídy také umožňuje, aby byl květináč znovu použit a znovu označen v závislosti na tom, co se rozhodnete pěstovat příště!

7. Hrnce pokryté mechem

Skvělý nápad pro lesnatější přírodní typy, tento design se skládá z mechu a šišek pokrývajících vnější stranu květináčů. Pokud žijete v lesní oblasti a kolem vás roste spousta mechu, můžete použít skutečný mech a jednoduše jej vyměnit, když uschne, nebo použít imitaci mechu, abyste dosáhli stejného efektu s menší údržbou!

8. Květináče vyložené látkou

Tyto hrnce jsou designérskou pýchou a radostí! Vypadají skvěle a jejich výroba je opravdu jednoduchá. Stačí použít lepidlo na vnější stranu květináče a nanést ho, když látku pevně omotáte kolem celého vnějšího povrchu. Výsledkem jsou tyto stylové a nápadité květináče!

9. Tiki Head Pots

Tyto hrnce s hlavou tiki, které se vymykají striktnímu používání květináčů na květiny, slouží jako skvělý kbelík na led a nápoje! Jednoduše vypráním použitého květináče z něj uděláte podobný design. Chcete co nejvíce využít své květináče, zvláště pokud věnujete hodně času jejich zdobení.

10. Květináč Maják

Opět platí, že květináče nemusí být vždy použity pro květiny. Jejich použití jako dekorativních kusů daleko přesahuje pouhé natírání vnějšího povrchu a zasazení něčeho dovnitř. Zde máme obrácené hrnce naskládané na sebe a poté natřené, aby vytvořily tento krásný maják!

11. Skleněná tříska a dlaždicová mozaika

Kromě stylu keramické mozaiky lze tyto skleněné úlomky použít k vytvoření jakéhokoli obrázku, který byste chtěli mít vystavený na květináči! V tomto příkladu kočka klidně sedí vedle motýla. Možnosti, co můžete s mozaikovým stylem dělat, jsou nekonečné, pokud máte představivost a vůli vytvořit něco zvláštního!

12. Rozbitý hrnec

Dalším způsobem, jak využít rozbitý hrnec, je udělat z něj malou utopii! Je to skvělý způsob, jak do vaší zahrady zakomponovat drobné dekorace, které by jinak zůstaly bez povšimnutí. Květináč tak upoutá pozornost, to, že je rozbité, vzbudí zájem a zbytek je na vás, co do něj vložíte!

13. Dřevěný hrnec pařez

Toto je další skvělý design pro ty, kteří milují les! Tento hrnec je pokrytý malými plátky z větve stromu, což vytváří jedinečný a originální design, který opravdu jen tak nevidíte. Použijte různé velikosti řezů dřeva nebo řezy z různých druhů stromů, abyste tomuto designu dodali svůj vlastní šmrnc.

14. Balení konopným lanem

Trocha lepidla a spousta konopného lana může dokázat dlouhou cestu! Jeden z nejjednodušších a nejlevnějších návrhů využívá základní konopné lano těsně omotané kolem vnějšího povrchu hrnce, aby vytvořilo zvláštní vzhled. Zahrňte korálky nebo jiné drobné dekorace a zabalte je do lana, abyste získali personalizovanější design.

15. Rozlitý hrnec s barvou

Zahradník se nikdy nemůže bát, že bude nepořádek, a vy se rozhodně nemůžete bát, pokud chcete tento design vyzkoušet! Použijte přebytečné množství barvy a přelijte ji na dno převrženého hrnce, abyste vytvořili duhu míchání barev. To je skvělý nápad, pokud hledáte projekt pro děti.