15 ovocných a květinových stromů, které skvěle rostou v nádobách

Stromy jsou krásné a kvetoucí odrůdy ještě více. Milujeme výšku a kontrast, který může dobrý strom přidat do venkovní zahrady, tak proč nepřenést tyto stromy dovnitř? Přinesení stromu do vašeho domova může pomoci filtrovat vzduch, zlepšit náladu a dokonce vás zvýšit produktivitu!

I když může být těžké si představit, že si domů přinesete strom v plné velikosti v jinou dobu než o Vánocích, existuje mnoho druhů stromů, které skvěle fungují jako kontejnerové pokojové rostliny. Ať už se díváte na bonsai nebo 5 stop vysoký kumquat, existuje spousta důvodů, proč si strom přinést do svého domova. Citrusy a bobky jsou užitečné pro ty, kteří rádi vaří, protože produkují ovoce a koření. Jiné, jako Kumquaty, mohou poskytnout rychlou a zdravou svačinku. Ještě jiné, jako třešně nebo jiné kvetoucí odrůdy, jsou prostě krásné na pohled nebo voňavé.

Ať už je váš důvod, proč chcete strom přenést dovnitř, jakýkoli, určitě najdete perfektní odrůdu pro váš domov a klima.

1. Habr americký

Habr americký je stínítko, které se vejde do kompaktního prostoru kontejneru, a proto vypadá skvěle v interiéru.

 

Habr americký je stínítko, které se vejde do kompaktního prostoru kontejneru, a proto vypadá skvěle v interiéru.

Zasaďte svůj habr do půdy, která dobře drží vlhkost, protože to pomůže omezit doplňkovou zálivku. Pokud si budete přát, můžete také prořezávat habr na bonsaje.

2. Kwanzan Cherry

Pokud byste chtěli pěstovat třešeň uvnitř, vyberte si trpasličí odrůdu – ale buďte opatrní. Některé odrůdy vyžadují ke kvetení druhý strom.

Pokud byste chtěli pěstovat třešeň uvnitř, vyberte si trpasličí odrůdu – ale buďte opatrní. Některé odrůdy vyžadují ke kvetení druhý strom. Třešně musí před zaléváním vyschnout a budou vyžadovat hnojivo s pomalým uvolňováním, které začíná šest týdnů po výsadbě.

3. Východní Redbud

Eastern Redbud Trees mají atraktivní listy ve tvaru srdce a krásné růžové květy. Potřebují dobře propustnou půdu, plné slunce a spoustu údržby, pokud je chcete přenést dovnitř.

Eastern Redbud Trees mají atraktivní listy ve tvaru srdce a krásné růžové květy. Potřebují dobře propustnou půdu, plné slunce a spoustu údržby, pokud je chcete přenést dovnitř.

Zalévejte svůj strom Redbud vždy 7 až 15 dní nebo kdykoli, když se půda v hloubce 3 palce cítí úplně suchá.

4. Japonský javor

Japonské javory jsou jako jeden z nejvyhledávanějších okrasných stromů dodávány v různých velikostech, včetně těch, které jsou vhodné pro pěstování v nádobě.

Japonské javory jsou jako jeden z nejvyhledávanějších okrasných stromů dodávány v různých velikostech, včetně těch, které jsou vhodné pro pěstování v nádobě.

Nádoba, ve které pěstujete javor, musí mít drenážní otvory. Během jara a do letního léta je třeba ho přihnojovat týdně. Zalévejte strom týdně a vyhněte se tomu, aby se voda dostala na listy.

5. Trpasličí krepová myrta

Zakrslý krepový myrtový strom tvoří vynikající bonsaj s kontrastem mezi červeno-stříbrnou loupanou kůrou. Strom má jemné, vrásčité růžové nebo fialové květy.

Zakrslý krepový myrtový strom tvoří vynikající bonsaj s kontrastem mezi červeno-stříbrnou loupanou kůrou. Strom má jemné, vrásčité růžové nebo fialové květy.
Uvnitř by měl být skladován na slunci a při vysokých teplotách; krepová myrta nekvete, je-li udržována v chladu a vlhku. Omezte zálivku v zimě a těsně před květem.

6. Bambus

Bambus je rychle rostoucí rostlina, jejíž pěstování v interiéru může být trochu složité.

Bambus je rychle rostoucí rostlina, jejíž pěstování v interiéru může být trochu složité. Protože existuje tolik odrůd, budete si muset přečíst, jaké druhy si vyberete, abyste se ujistili, že jim dáváte správné množství světla a vody, aby se vám doma dobře dařilo.

7. Palma

Stejně jako bambus, i palmy existují v široké škále a než se usadíte na rostlině, kterou si přinesete do svého domova, budete muset udělat nějaký průzkum.

Stejně jako bambus, i palmy existují v široké škále a než se usadíte na rostlině, kterou si přinesete do svého domova, budete muset udělat nějaký průzkum. Některé snášejí nižší teploty, jiné potřebují více či méně světla.

8. Serviceberry

Stromy oskeruše jsou keřovité a mají květy, které často mění barvy.

Stromy oskeruše jsou keřovité a mají květy, které často mění barvy. Strom preferuje plné slunce, ale snese i nějaký stín. Když je slunce dostatek, strom bude plodit.

9. Kouřový strom

Když jsou Smoke Trees v plném květu, mají charakteristické péřovité květy, které jim dávají jejich jméno.

Když jsou Smoke Trees v plném květu, mají charakteristické péřovité květy, které jim dávají jejich jméno. Prořezávání je zásadní pro udržení kouřového stromu uvnitř, ale měli byste s tím počkat, dokud strom v sezóně nedokvétá.

10. Pomerančovník

Nejlepší volbou pro pěstování pomerančovníku nebo jakéhokoli citrusového stromu je vybrat si trpasličí odrůdu.

Nejlepší volbou pro pěstování pomerančovníku nebo jakéhokoli citrusového stromu je vybrat si trpasličí odrůdu. Vyberte nádobu s dostatkem drenáže a ujistěte se, že vaše rostlina má dostatek světla. Přes léto můžete rostlinu přemístit ven.

11. Trpasličí citron

Trpasličí citrony budou potřebovat asi 8-12 hodin slunečního světla denně a důslednou zálivku, jinak nebudou plodit.

Trpasličí citrony budou potřebovat asi 8-12 hodin slunečního světla denně a důslednou zálivku, jinak nebudou plodit. Pokud vaše rostlina bude mít jen několik hodin slunečního světla, zvažte přidání růstové lampy do prostoru, abyste ji doplnili.

12. Magnolie hvězdná

Star Magnolia je jeden kultivar Magnolia, který se doporučuje pro pěstování v nádobě.

Star Magnolia je jeden kultivar Magnolia, který se doporučuje pro pěstování v nádobě. Vaše Magnolia bude potřebovat značné množství vody a hnojiva. Nezapomeňte přemístit strom do většího květináče, protože rychle rostoucí magnólie rychle přeroste ze své nádoby a může zemřít, pokud je umlčena v nádobě, která je příliš malá. Podívejte se na náš průvodce různými druhy magnólie.

13. Kumquatový strom

Kumquaty plodí ovoce, které nemusíte loupat, a jsou mrazuvzdorné

 

Kumquaty plodí ovoce, které nemusíte loupat, a jsou mrazuvzdorné. V nádobě mohou vyrůst až do výšky 5 stop a během léta mají velmi voňavé květy.

Váš strom Kumquat bude potřebovat 6 až 8 hodin slunečního světla denně nebo 12 hodin pod rostoucím světlem.

14. Bobkový strom

Zátoky budou potřebovat neustálé zalévání a obnovenou půdu, aby se jim dařilo, a milují plné slunce v teplých oblastech.

Zátoky budou potřebovat neustálé zalévání a obnovovanou půdu, aby se jim dařilo, a milují plné slunce v teplých oblastech. Váš Bay tree bude také potřebovat neustálé zavlažování.

15. Sibiřský hrách

Tento půvabný keř je velmi odolný vůči suchu a má veselé žluté květy.

Tento půvabný keř je velmi odolný vůči suchu a má veselé žluté květy. Je známo, že přežívá v podstatě kdekoli, takže je to skvělá rostlina pro ty z nás, kteří mají problém udržet rostliny naživu.