15 recyklovaných předmětů, které dodají vaší zahradě osobitost

Jsme nadšeni, že vám můžeme ukázat, jak můžete použít cokoli, co leží kolem vašeho domova, a přeměnit to na atraktivně vypadající vrcholy na vašem vlastním dvoře. Zde jsou některé z našich oblíbených recyklovaných předmětů, které můžete použít ke zkrášlení vaší zahrady.

Všichni víme, že zahrady jsou skvělým způsobem, jak přidat krásu do každého městského nebo obytného prostředí. Domácí i veřejné zahrady vytvářejí základní zelené plochy, které vám pomohou spojit se s přírodou, poskytují klidné místo pro trávení času venku a v závislosti na tom, co pěstujete, dokonce poskytují jídlo a bylinky, které můžete použít při domácí kuchyni.

Zatímco jsme přemýšleli o nejlepších způsobech, jak žít co nejzeleněji, zvažovali jsme nejlepší způsoby, jak zkrášlit vaši zahradu s použitím znovu použitých a recyklovaných materiálů. Je to oboustranně výhodná situace, protože odstraníte nepořádek z domova nebo z domu někoho jiného a zároveň vnesete do své zahrady nový nádech.

Ať už se vám povaluje spousta nevyužitých věcí nebo víte, kde lze najít ty nejlepší obchody ze dvora a sekáče, tato galerie je vaší vstupenkou k inspiraci na zahradě. S některými starými věcmi, spoustou kreativity a trochou mastnoty na loktech můžete své zahradě vylepšit vzhled a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí. Nemá smysl vyhazovat užitečné věci, když můžete místo toho přidat do svého oblíbeného zahradního prostoru pocit rozmaru a zábavy!

1. Sudy

Tato rozkošná „jeho a její“ sada malovaných sudů je skvělým místem pro barevně sladěné květiny a deštníky a dodává tomuto zahradnickému páru roztomilý osobní dotek.

2. Boty na plot

Začleňte do své zahrady pestrobarevné holínky do deště tím, že je zavěsíte na plot! To pomáhá učinit tuto chytrou dekoraci ještě viditelnější a může vytvořit malou vlastní zahradu, pokud máte omezený prostor pro práci. Použijte odpovídající páry, ze kterých jste vyrostli, nebo jednu botu do deště bez partnera.

3. Okraj láhve

Skleněné láhve lze použít k obložení cest nebo květinových záhonů a přidat barvu a výzdobu do vaší zahrady, aniž byste museli vydělat peníze. Modré a zelené skleněné lahve fungují nejlépe!

4. Sázeče lahví

Další chytrý způsob, jak znovu použít lahve, přeměňte ty plastové na závěsné květináče! Jednoduše vyřízněte stranu a naplňte zeminou, abyste vytvořili domov pro malé rostliny a květiny.

5. Rozbitý hrnec

Rozbité hrnce nemusí být zbytečné! S trochou kreativity se z rozbitého květináče může stát roztomilé malé dioráma – zahrada ve vaší zahradě!

6. Staré plechovky

Ze starých plechovek jsou skvělé závěsné květináče, ať už pro úsporu místa nebo pro péči o vaše malé klíčky, dokud nebudou připraveny k přesazení.

7. Starožitné křeslo

Starožitná židle bez polštáře je skvělým držákem na květináče a lze ji snadno nalakovat tak, aby odpovídala estetice vašeho výběru. I když není dostatečně robustní na sezení, může být krásným doplňkem vaší zahrady!

8. Džíny

Máte staré džíny, které vám nesedí? Příliš zbitý na nošení? Místo toho, abyste je vyhazovali, naplňte je mulčem a zeminou a proměňte je v jedinečný držák na rostliny!

9. Paletové regály

Palety jsou neuvěřitelně univerzální a většina podniků je po vyložení jednoduše vyhodí. Tyto dřevěné poklady můžete přeměnit na police pro rostliny v květináčích nebo je přeměnit na řádkové květináče na květiny, bylinky a další!

10. Pot People

Toto kreativní využití různě velkých květináčů ukazuje, jak kreativní můžete být! Pokud nepoužíváte všechny své květináče, experimentujte s jinými způsoby využití – jako je výroba těchto roztomilých figurek!

11. Podpatky

Tyto podpatky s otevřenou špičkou jsou skvělým záhonem pro mech a malé rostliny a dodají každé zahradě prvek třídy. Místo toho, abyste vyhazovali boty, které vám nesedí, udělejte z nich dekorace.

12. Příborové štítky

S trochou kovového ražení můžete staré stříbrné příbory proměnit v jedinečné a stylové štítky pro váš rostlinný život! Je to skvělý způsob, jak identifikovat vaše bylinky, květiny a zeleninu, aniž byste se spoléhali na kartonové fixy zakoupené v obchodě.

13. Konvice na čaj 

Staré čajové konvice se dají najít ve skříních a sekáčích všude, ale místo toho, abyste je nechali sbírat prach, použijte je na jedinečné závěsné květináče! Každá konvice má svůj vlastní vzhled a můžete ji dokonce sladit s květinami, které zasadíte!

14. Plechovky na čaj

Čajové dózy, zejména starožitné, jsou skvělými malými pokojovými květináči nebo dočasnými držáky na sazenice. Můžete je použít ke spojení vintage estetiky a přirozené krásy rostlinného života.

15. Pneumatiky

Staré pneumatiky jsou obvykle považovány za odpad, ale s trochou barvy a kreativním okem je lze přeměnit na barevné, stohovatelné květinové záhony!

 

Zdroj: gardenloversclub.com