15 rostlin, které přitahují kolibříky

Když jsem byl dítě, jednou z mých oblíbených zábav bylo pozorování kolibříků poletujících v zahradě mých rodičů. Vždy se zdálo, že jsou kolem krmítek a určitých rostlin, ale nikdy jsem si neuvědomil, že je přitahuje červená barva, až mnohem později v životě. Dnes vysazuji poměrně dost červených rostlin, které kolibříky přitahují, protože je mám na zahradě radost mít. Květy nemusí být červené, aby přilákaly kolibříky; jakákoli rostlina těžká na pyl je udrží ve vaší zahradě. V této příručce se podíváme na 15 rostlin, které můžete pěstovat, abyste přilákali tyto nádherné tvory do vaší zahrady.

1) Salvia

Jasně červené trubkovité květy na červené šalvějové rostlině přitahují kolibříky, ale ostatní odrůdy poskytují nektar, který potřebují k opylení. Květy na těchto rostlinách se pohybují od červené a růžové až po krásné odstíny modré a fialové. Salvia nejlépe roste v zónách 8 až 11; daří se jim na plném slunci a dobře propustné půdě.

2) Kardinální květ

S dlouhými stonky, které mohou dosáhnout dvou stop na výšku, jsou tyto květiny skvělé pro přilákání kolibříků. Červené květy jsou umístěny vysoko nad listy, což usnadňuje jejich lokalizaci. Nejlépe rostou v dobře propustné půdě a na plném až částečném slunci. Kardinální květiny, také známé jako lobelie, porostou nejlépe v zónách tři až osm.

3) Delphiniums

Jedná se o rostlinu, která má hodně nektaru, takže kolibříky určitě přiláká. Obvykle jsou květy modré, ale existují odrůdy růžové, červené, žluté a bílé. Nejlépe rostou v zónách tři až sedm, s plným až částečným sluncem, mohou dorůst do výšky až osmi stop.

4) Chilean Glory Flower

Jedná se o popínavou rostlinu, která roste od pozdního jara do začátku podzimu v zónách 10 a 11. Jasně červené, žluté a oranžové květy ve tvaru trubky jsou skvělé pro přilákání kolibříků. Tyto rostliny rostou nejlépe na plném slunci a při správné péči mohou vyrůst až 15 stop za jedinou sezónu.

5) Weigela

Načervenalé, růžové květy, které jsou na této rostlině, jsou skvělé pro přilákání kolibříků do vaší zahrady na jaře a v létě. Protože tyto rostliny mají rády plné slunce a dobře odvodněnou půdu, mají tendenci růst nejlépe v zónách čtyři až osm. Při správné péči mohou vyrůst až na devět stop.

6) Gayfeather

To je další skvělá volba, pokud chcete mít na zahradě vysoké rostliny. Rostliny mohou dorůst do výšky až tří stop se zářivě fialovými květy na vrcholu listů. Nejlépe rostou v zónách tři až devět, zvláště pokud mohou růst v oblasti s plným sluncem.

7) Náprstník

Náprstník, který nejlépe roste v zónách čtyři až 10, je rostlina, která může snadno dorůst do výšky šesti stop. Květy této rostliny mohou být červené, růžové, fialové a žluté. Mohou růst na plném až částečném slunci i ve stínu; preferují také dobře propustnou půdu.

8) Topolovka

Hollyhocks, které nejlépe rostou v zónách tři až devět, jsou skvělé pro přilákání kolibříků, zvláště pokud jsou květy červené nebo vínové barvy. Tyto rostliny obvykle dávají přednost plnému slunci a dobře odvodněné půdě. Jsou to krátkověké trvalky, ale na vaší zahrádce se samy přeosejí. Většina topolásků dorůstá do výšky téměř devíti stop.

9) Mexická slunečnice

Tato jasně červená a žlutá květina je ideální pro přilákání kolibříků do vašeho venkovního prostoru. Jedná se o rostlinu, která nejlépe roste v teplejším podnebí zón 10 a 11. Může však růst v zónách tři až 10. Má ráda plné slunce až částečný stín a při správné péči může dorůst do výšky šesti stop .

10) Řebříček obecný

Řebříček je rostlina, která nejlépe roste v zónách tři až devět. Květy jsou malé, ale rostou ve velkých shlucích, které mohou mít červenou, oranžovou, žlutou a růžovou barvu. Tyto shluky jsou skvělé v přitahování kolibříků i motýlů. Navíc se těmto suchomilným rostlinám daří na plném slunci.

11) Včelí balzám

Včely milovaný včelí balzám je rostlina, která má jasné květy, které přitahují i kolibříky. Nejlépe rostou v zónách čtyři až devět, zvláště když rostou v oblasti s dostatkem slunečního světla. Při správné péči mohou tyto rostliny dorůst do výšky až čtyř stop.

12) Zimolez korálový

Zimolez je skvělá rostlina, která přitahuje opylovače, ale pokud si chcete do své zahrady přivézt kolibříky, ideální volbou jsou korálové zimolezy. Jedná se o rostlinu, která dobře roste v zónách čtyři až 10 a réva může dorůst až do délky 25 stop. Květy jsou v odstínech červené a růžové.

13) Kolibřík Petúnie

Jak název napovídá, je to skvělá rostlina, kterou můžete mít ve své zahradě, pokud chcete přilákat kolibříky. Květina má jasnou, šarlatově červenou barvu, která dodá šmrnc i zahradě. Jedná se o rostlinu, která dobře roste v dobře odvodněné půdě s plným až částečným sluncem a lze ji nalézt rostoucí v zónách pět až devět.

14) Květina oranžová trubka

Oranžová trubka je vytrvalá rostlina, která roste v zónách čtyři až devět. Tato liána může za sezónu vyrůst úžasných 30 až 40 stop, takže ji zasaďte tam, kde budou mít kořeny prostor pro růst. Bude se mu dařit na plném i částečném slunci, pokud půda dobře odvodňuje.

15) Fuchsie

Fuchsie je rostlina, která má zářivě tónované květy, které mohou snadno přilákat kolibříky. Nejlépe roste v zónách sedm až devět a pokvete od časného jara až do prvního mrazu roku. Tyto rostliny vypadají skvěle v závěsných koších, ale nejlépe rostou na plném slunci a v květináčích s dobrou drenáží.

Zdroj: gardenloversclub.com