15 růžových rostlin, které budou vypadat úžasně ve vaší zahradě

Správně kvetoucí rostliny mohou změnit celkový dojem z vašeho dvora a také ovlivnit tvory, kteří si tam udělají svůj domov. Ať už chcete na svou zahradu přilákat motýly a včely, nebo jednoduše přidat na zahradu nějakou pěknou, jemnou barvu, můžete si vybrat z mnoha růžových rostlin. Na jinak zelenou nebo bílou paletu můžete přidat jen šplouchnutí růžové, vaše růžové květy mohou být součástí opravdové barevné bonanzy na vašem dvoře. Možnosti jsou vždy nekonečné, ale když máte na mysli jemný dotek růžové, zvažte následující krásné a často voňavé růžové druhy pro svůj speciální kousek světa:

1. Angelonia
Tato rostlina má tmavě zelené, dlouhé a tenké listy s krásnými malými poupaty v různých odstínech včetně bílé, růžové a fialové. Pěstuje se jako letnička ve většině zón, ale jako trvalka v zónách 8-9, je to květina odolná vůči teplu a suchu, která vypadá skvěle v květináčích a okenních truhlících.

2. Včelí balzám
Možná trochu více fialový než růžový, včelí balzám je tak krásný a jedinečný, že si zaslouží zařazení sem. Z voňavých listů se dá připravit čaj, nádherné květy přitahují motýly a kolibříky a rostlina roste tak dobře, že je potřeba ji každé dva až tři roky rozdělit. Užijte si tyto sluncem milující rostliny ze zón 4-9.

3. Deka květina
Tato síla barvy je obvykle dvoubarevná, často s růžovo-fialovým středem a pedály s oranžovými špičkami na každém sametovém pedálu. Tyto rostliny jsou ideální pro přilákání motýlů nebo pro stříhání zahrady, milují slunce a rostou v hromadách až do výšky dvou stop. Zasaďte do zón 2-10.

4. Třapatka
Třapatka, která roste v různých odstínech od bílé přes růžovou a fialovou, má vzhled sedmikrásky, ale se zářivě oranžovým, baňatým středem, který dodává jejich vzhledu neobvyklý, divoký vzhled. Tyto květy od léta do podzimu, které jsou odolné vůči suchu a milují slunce, dorůstají v zónách 3-9 výšky až 36 palců.

5. Plazivý Phlox
Tato jemná prodávaná květina dorůstá do výšky pouhých 4 až 6 palců, ale může se rozšířit až na 24 palců, což z ní dělá nádherný půdní kryt. Odrůdy květů se liší od bílé po růžovou, přičemž nejúžasnější je odrůda s cukrovými pruhy. Nejlépe se pěstuje v zónách 3-9.

6. Plazivá potence
Zdá se, že barva v této půdopokryvné květině doslova praská od středu, s tmavě růžovým středem vyzařujícím do světle růžových špiček. Tyto rostliny rostou jen tři palce a mohou se rozšířit až na 24 palců a vytvořit hustou rohož lesklých zelených listů. Nejlépe roste v polostínu, zóny 4-8.

7. Denivka
Tyto krásné rostliny, dostupné v ohromujícím sortimentu barev a velikosti květů, mají tropický vzhled, ačkoli mohou růst v zónách 3-9. Denivka, která obvykle kvete v létě a na podzim, miluje slunce a různé odrůdy mohou růst kdekoli na výšku od 12 do 36 palců. Tyto krásné květiny lze pěstovat kdekoli, ale vypadají obzvlášť pěkně ve spojení s tmavě zeleným křovím.

8. Dianthus
Tato krásná rostlina přichází v různých barvách, včetně jedné s tmavě růžovými květy. Roste v zónách od 3 do 9. Lehce milující rostlina, která potřebuje pouze týdenní zálivku a preferuje zásaditější půdu, dorůstá do výšky čtyř až deseti palců. Tato trpasličí rostlina může být vysazena ve skupinách, ale je také skvělou rostlinou do okenního truhlíku.

9. Okrasná jahoda
Tato půdopokryvná zóna 2-9 má tmavě zelené listy, které vypadají jako listy jahod, ale místo plodů vyrůstají trochu růžové květy. Tyto jemné květiny, které rostou pouhých šest palců na výšku, ale šíří se až na yard, kvetou dlouho, od jara do podzimu.

10. Petúnie
Klasika z dobrého důvodu, petúnie se dodává v různých růžových a fialových odstínech a milují ji motýli i kolibříci. Potřebují denně vodu a ve většině oblastí se pěstují jako jednoleté.

11. Phlox
Rostoucí až 18 palců vysoký, Phlox přichází v mnoha různých odrůdách, mezi nimi v řadě odstínů růžové a bílé s růžovou. Tyto zářivě zbarvené květy přitahují včely, motýly a kolibříky a jsou ideální pro zahrady nebo výsadbu v nádobách. Slunce milující v zónách 2-9.

12. Zedník sibiřský
Tmavě zelené tenké listy ustupují směsi malých růžových a fialových květů. Odolná v zónách 3-9, tato jarní kvetoucí rostlina dorůstá do výšky 30 palců a zůstává stálezelená v teplejších klimatických podmínkách.

13. Španělská levandule
Tato krásná, neobvyklá rostlina má tmavě fialový nařasený krk s jasně růžovými, jemnými pedály, které se z něj vynořují, aby dosáhly k obloze. Tyto květiny, které rostou až do 24 palců, jsou atraktivní pro motýly a včely, když kvetou v létě a na podzim. Vysazujte venku pouze v zónách 8 a 9.

14. Spořivost
Tyto jarní a letní kvetoucí rostliny, prospívající v zónách 5-7, mají čistý vzhled, s malými poupaty praskajícími na konci vysokých, tmavě zelených stonků. Dorůstají až 15 palců, užívají si dostatek slunce a snášejí suchou půdu, vyžadují pouze týdenní zalévání, pokud neprší. Spořivost se snadno přizpůsobí chudé, suché půdě a vyroste v ideální květiny, které přitahují motýly nebo stříhají čerstvé květiny pro váš domov.

15. Klíšťata
Klíště je k dispozici ve směsi barev, včetně růžové a fialové, má malé květy, které vypadají podobně jako sedmikrásky. Tyto květiny jsou ideální pro přidání barvy a přilákání motýlů a zpěvných ptáků. Přinesou vaší zahradě texturu s jemně odsazenými liniemi, které vyzařují z jejich středů. Tyto květiny rostou od 8 do 24 palců vysoké, kvetou v létě až na podzim, v zónách 4-9.