15 upcyklovaných židlí přeměněných na jedinečné zahradní květináče

Venkovní nábytek může být drahý a nikdo nemá rád sezení v trávě nebo ve skládací židli. Co tedy může kreativní člověk dělat? Změňte použití historických židlí nebo jiných materiálů a vytvořte jedinečné kousky pro jejich zahradu. Trocha barvy a rychlé úpravy mohou přeměnit starou, opotřebovanou jídelní židli, kterou najdete na půdě nebo na bleším trhu, na krásný, kreativní květináč.

Prokopali jsme internet, abychom našli některé z nejlepších DIY projektů, jak přeměnit staré židle na krásné živé květináče. Některé z těchto projektů lze dokonce stále používat jako pohodlné křeslo, zatímco jiné jsou určeny výhradně pro vystavení, ale každý kus je krásný a jedinečný, se styly pro každý vkus.

Sledujte kreativní způsoby, jak vzít židli – nebo její části – a vytvořit nové, vzrušující expozice pro vaši zahradu, velkou nebo malou, a nezapomeňte si všimnout, jak může jednoduchá změna stylu židle přinést projeví úplně jiný efekt.

Tyto projekty se pohybují v obtížnosti od velmi jednoduchých až po ty, které vyžadují trochu více času a několik dalších elektrických nástrojů. Pokud vás tedy některá z těchto nabídek lechtá, klikněte na níže uvedený zdrojový odkaz, kde najdete pokyny, jak si vytvořit vlastní!

1. Malovaná židle Sunshine s květináčem Terra Cotta

Stará židle s dřevěným sluníčkem připevněným tam, kde bývala záda. Sedák má přidaný otvor pro podepření velkého terakotového květináče. Snadný způsob, jak vypnout displej, aniž byste museli roztrhat tvrdou práci na židli!

2. Starožitné křeslo na tabuli a mechem

Trocha barvy na tabuli a malý záhon s půdním krytem jako mech promění toto staré staré křeslo v rozmarný zahradní kousek. Rychlá změna nápisu a můžete změnit i efekt křesla.

 

3. Květináč na zmrzlinové židle

Kované železné sedátko do zmrzlinářského křesla má ideální velikost pro uložení plastového nebo terakotového květináče. Filigrán s čerstvým nátěrem dodává obyčejnému plastovému květináči nádech sofistikovanosti a také jej drží od země.

 

4. Odvážné křeslo se spodním krytem sedadla a opěradla

Staré křeslo a odkládací stolek natřené světle fialovou a výraznou neonově zelenou. Polstrování sedadla a opěradla bylo odstraněno a nahrazeno mělkým záhonem, který je ideální pro hustou půdní pokrývku. Židle může být stále používána jako sezení, pokud je to žádoucí, ale je také jedinečným kusem konverzace.

 

5. Cinder Block Křeslo květináč

Toto sedadlo může být pro dlouhodobé sezení trochu obtížné, ale je to krásný způsob, jak zařídit zahradu ze škváry. Otvory můžete orientovat tak, abyste vytvořili jedinečný displej s rostoucími rostlinami nebo vinnou révou dolů.
funkyjunkinteriors chairplanter

 

6. Sázecí stroj na židle s mříží

Tento kus je poněkud méně rozpoznatelný jako židle, ale sedák je skvělým hlubokým květináčem a mřížové opěradlo lze trénovat pomocí lián pro svěží, živé křeslo.

 

7. Jednoduchá malovaná jídelní židle

Čerstvý nátěr světlé barvy a vyříznutý otvor v sedáku promění toto staré křeslo na úložiště bývalého závěsného koše. Květináč z přírodního vlákna a železa je atraktivnější možností než plast nebo terakota a poskytuje větší odvodnění.

 

8. Závěsné police na květináče

Uřízněte nohy staré židle, natřete je novým nátěrem a vyměňte sedák za přírodní vlákna, a máte rychlý a snadný způsob, jak zavěsit květináče na vysoký plot. Přidejte navrch roztomilé rčení pro extra sladký dotek.

 

9. Sedlový květináč s nádobami Mason

Elegantní provedení zahradního květináče, který má nejen výřez v sedadle pro květináč na terakotu, ale také využívá vřetena na zadní straně židle k zavěšení zednických nádob plných sukulentů.

10. Zahradní expozice ve Vídni

Tento nápad je trochu těžší zkopírovat, ale je nepopiratelně cool. Sada židlí, sedadla odstraněna, pod nimi velké kvetoucí rostliny a opěradla jsou pokryta bujnou půdou.

 

11. Zobrazení všech květinových křesel

Kolem kovaného železného rámu židle se táhl projekt s vinnou révou, takže bylo vidět jen obrys. Čerstvé květiny jsou také navinuty kolem židle pro elegantní a jedinečnou expozici. Pro déletrvající odrůdu zkuste použít hedvábné květy.

 

12. Sukulentní židle

Staré křeslo přečalouněné a natřené pěkným brčálem má sedák zcela nahrazený ukázkou odolných sukulentů. Displej nenáročný na údržbu pro každou zahradu.

 

13. Re-purposed proutěná lavice

I když to není židle, tento projekt přeměňuje starou, rozviklanou proutěnou lavici na expozici přetékající rostlinami s velkými listy. Nátěr a odstranění některých více poškozených částí proutí dává tomuto kousku nový život.

 

14. Starožitný květináč na židle

Pouhé přehození stylu židle, kterou používáte, může dát vašemu zahradnímu nábytku zcela jiný efekt. Zkuste použít zdobnější židli v tradičním stylu s pastelovými květy pro sofistikovanější, elegantnější a přesto venkovský styl.

 

15. Dětské houpací křeslo

Roztomilý způsob, jak předělat dětské houpací křeslo poté, co z něj vyrostlo, je odstranit sedadlo a umístit dovnitř květináč. V závislosti na výšce židle může váš květináč sedět těsně na zemi, přičemž židle funguje jako plot.